(◕‿-) Mush Mush galerija

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
medo
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 23.08.2010, 22:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la medo »

uuuuuu nice lijep urod,bravo :ymapplause:
kod mene je to malo sve stalo,temperatura je bila pre niska i napokon
sam iskombinirao inkubator u kojem je sada oko 26 27 stupjeva i to je napokon krenulo malo
jedna teglica mi malo cudno izgleda na dnu kao da ima neki sivi ton ali ostatak je bijel i micelj izgleda jako cvrsto,ostale dvije su stale jos kad sam ih prvi put protresao a to je bilo pred dosta i sad su napokon krenule
pricao sam sa frendom koji se bavi time vec godinama i kaze mi da saljedeci put probam sa kolacicima od raži ili riže i glinenim kuglicama za cvijece i perlitom koji imam pa eto

bio sam postavio pitanje kako da steriliziram perlit ali nisam dobio odgovor pa molio bih za jedan :)

lijep pozdrav
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la pacov »

hvala na pohvalama :)
ali mislim da mi se sranje desilo. sav urod sam stavio u box za sušenje, i sad, pred minutu pogledam kako ide, a kad ono :-o
na svim gljivama se pojavilo nešto bijelo, kao micelij, sad neznam šta je to, pretpostavljam da je neka plijesan :-s slično tako sam znao vidjet kada bi kupio gljive u dučanu pa bi stajale u frižideru nekoliko dana, onda bi se pojavilo to bijelo. gljive mi tako stoje 4-5 dana u boxu a sve granule su se otopile, sad neznam šta da radim s tim? da nastavim sušenje? mogu li se jesti i da li je to bijelo opasno?
evo i slike da vidite kako to izgleda:
slika

slika

ljudi, pomagajte please :(
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

uh da...presporo su se susile, trebale bi u roku od 3-5 dana biti potpuno suhe ili bar napola.

osuši ih kako znas i umijes, na papir pa na propuh, ili ventilator u njih, negdje uglavnom na suho. ako nisu promjenile miris i pocele zeleniti mozda ima pomoci. odstrani lagano sa nekom cetkicom ili krpom to bijelo i osuši ih sto bolje mozes.

imas temu susenje gljiva pa izaberi nacin koji mozes odmah iskombinirati... brzo dok sve ne propadne :-B
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la pacov »

hvala ti Red! :)
još ima nade, pokušat ću nešto iskombinirat na brzinu
Avatar
Indigo
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 25.03.2010, 00:16
 pohvaljen: 1 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Indigo »

Ovaj kejs mi je totalno podivljao jer se jednom slučajno presušio, a pinovi su počeli rasti čim sam ga zalila vodom.(u biti poprskala, ali je bio toliko suh da je to na kraju više izgledalo kao zaljevanje) Onaj micelij na vrhu se presušio i netao, ostali su samo začetci pinova. Valjda je zbog tog near death expirience-a tako brzo pusti pinove
http://img545.imageshack.us/img545/5530/case001.jpg
http://img251.imageshack.us/img251/2926/case002.jpg
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

pa to, vapilo za vodom pa cim je dobilo podivljalo. odlicno, bas mi je drago da se oporavilo sve na kraju i da je eto i niklo ponesto :D

:ymapplause: super za ishod!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Indigo
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 25.03.2010, 00:16
 pohvaljen: 1 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Indigo »

1. flaššš :ymsmug:
http://img27.imageshack.us/g/fresfruits003.jpg/
Prvo mi je bio stond jer mi se činilo da ima malo toga + nisu bas velike, ali kad sam ih sve ubrala skupila se jedna lijepa hrpica :)
Zadnja izmjena: Indigo, dana/u 18.01.2011, 23:36, ukupno mijenjano 1 put.
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la ZOKI »

evo i od mene jeda u zemlji cuda :)


pozdrav svima inace posto me nije davno bilo :)

http://img827.imageshack.us/i/1004282.jpg
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la Malbasha »

super :)
samo neznam bas kolko je dobra ideja slikat se iza gljiva :D
Avatar
dr. gonzo
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 27.04.2010, 11:19

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la dr. gonzo »

medo je napisao/la:uuuuuu nice lijep urod,bravo :ymapplause:
kod mene je to malo sve stalo,temperatura je bila pre niska i napokon
sam iskombinirao inkubator u kojem je sada oko 26 27 stupjeva i to je napokon krenulo malo
jedna teglica mi malo cudno izgleda na dnu kao da ima neki sivi ton ali ostatak je bijel i micelj izgleda jako cvrsto,ostale dvije su stale jos kad sam ih prvi put protresao a to je bilo pred dosta i sad su napokon krenule
pricao sam sa frendom koji se bavi time vec godinama i kaze mi da saljedeci put probam sa kolacicima od raži ili riže i glinenim kuglicama za cvijece i perlitom koji imam pa eto

bio sam postavio pitanje kako da steriliziram perlit ali nisam dobio odgovor pa molio bih za jedan :)

lijep pozdrav
perlit ne treba da sterilizujes,sterilan je sam po sebi,ako ga drzis u fabrickom pakovanju!!! poozz! :)
Too weird to live and too rare to die!!!
RIP dr. HUNTER S.THOMPSON
Odgovori