Let's grow mushrooms ~ Video Guide za Početnike

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Let's grow mushrooms ~ Video Guide za Početnike

Post Postao/la pecurko »

Bolje u tom slucaju razano brasno.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Kovjastik
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.07.2013, 22:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Let's grow mushrooms ~ Video Guide za Početnike

Post Postao/la Kovjastik »

Uspeo sam danas da kupim raž. Sad nema problema. Ovde ga u Češkoj zovu žito dok pokapiram šta je šta. Ovi su česi sve reči pomešali.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Let's grow mushrooms ~ Video Guide za Početnike

Post Postao/la HypnoToad »

Kovjastik je napisao/la:Možem li mi iko odgovoriti kolika je razlika između riže i pšenice. Ja imam kući pšenicu ali rižu nisam uspeo da kupim. Triticum dicoccum da li ova odgovara?
Pšenica je puno bolja od riže. Pogotovo što se tiče pripreme. Riža je malo više hranjiva, ali se lijepi i zadržava jako malo vode.
Osobno bih rekao da je pšenica najbolja za ove potrebe, bolja od raži.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Kovjastik
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.07.2013, 22:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Let's grow mushrooms ~ Video Guide za Početnike

Post Postao/la Kovjastik »

Ok sad imam raž i probaću raž prve dve tegle. Nekako je raž zelena neznam da li je to normalna boja. A drugu turu ću probati pšenicu pa ću videti razliku. Hvala.
Avatar
Kovjastik
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.07.2013, 22:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Let's grow mushrooms ~ Video Guide za Početnike

Post Postao/la Kovjastik »

Posle desetak dana se pojavila paučinica. Tačno pre pet minuta sam prvi put video. Mislio sam da neće biti ništa već sam potopio novu količinu pšenice. Da probam pšenicu kad neće raž i pre nego što sam stavio pšenicu u ekspres lonac reko da bacim pogled još jednom kad, tegle se zamaglile a nekoliko semenki dobilo belu bundicu. Juhu. :cheesy: :ymparty: Već sam se smorio izgubio nadu da će išta biti pre par dana nabrizgao još spora, ono u očaju. Sad kontam da nije ni trebalo. Sve sam uradio ispravno počeo sam najviše da sumnjam da je destilovana voda problem. Sad idem u sledeću fazu. Našao sam gde mogu da kupim Coco Coir, vermikulit već imam treba da kupim i box plastični. Nadam se da će biti dobro. :mushh:
Vuglja
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 02.12.2013, 23:45
Ima zahvala: 1 put

Re: Let's grow mushrooms ~ Video Guide za Početnike

Post Postao/la Vuglja »

Neznam jeli ovo pitanje već postavljeno negdje,malo sam nova :p Zanima me kaj mislite jesu ok spore koje stoje u foliji vec kojih 3-4 god al su kontaminirane normalno i sve? pozz :psy
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Let's grow mushrooms ~ Video Guide za Početnike

Post Postao/la Homunculus »

kontaminirati (l. contaminare),
kvariti, unakaziti, uprljati; medicinski: zaraziti.

Dakle, iako je prošlo 3-4 godine još uvek postoji mogućnost germinacije tih spora (mada značajno manja nego da su spore sveže) ALI samo ukoliko NISU kontaminirane =)) .
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
cluster
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 15.02.2016, 23:14
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Let's grow mushrooms ~ Video Guide za Početnike

Post Postao/la cluster »

pitanje...našao sam raž za uzgoj u dm-u i piše na njemu bio-raž...pretpostavljam da to nema nikakvog uticaja za uzgoj na raži...i drugo pitanje je jel da li da koristim samo vermikulit ili mi treba i prelit za uzgoj na raži
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Let's grow mushrooms ~ Video Guide za Početnike

Post Postao/la AFX »

Ovisi kako ćeš raditi. Postoje gajdovi na forumu, sve ti piše u njima. Ja osobno uvjek koristim perlit ispod posuda u kojima je supstrat čisto da održava vlažnost u boxu.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
cluster
rank2
Postovi: 20
Pridružen/a: 15.02.2016, 23:14
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Let's grow mushrooms ~ Video Guide za Početnike

Post Postao/la cluster »

pa mislio sam da se pridržavam uputstva za uzgoj na raži gdje se navodi da se stavi sloj vermikulita pa raž pa preko opet vermikulit ali sam naišao na mišljenja da treba ići i perlit...pa zato pitam...i nije prob što je ova raž bio-raž
Odgovori