Print na papiru

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
mr.lirika
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 03.09.2019, 17:49
 pohvaljen: 6 puta

Print na papiru

Post Postao/la mr.lirika »

Draga majko, i svim stručnima članovima foruma unaprijed zahvaljujem na pomoći. Ispričavam se ako sam otvorio pogrešnu temu, radi se o sljedećem. Prije nekoliko godina jedan frend poklonio mi je prilikom selidbe na papiru veličine A4 formata, čak mislim da ima više papia, sve su to otisci koje je on sebi ostavljao jer je jedno vrijeme toliko otišao daleko da je križao različite vrste i dobivao svoje koje su mu odgovarale, tako se od prilike sjećam razgovora. Uglavnom ja trenutno imam kod sebe tu istu zip vrećicu gdje su unutra print otisci njegovim glivica. -E sad ovako, ovoga postupka otvaranja te zip vrećice zbilja se bojim jer vidim i gledam po forumu kako Print otisci dolaze u alu folili te se još daju sastrugati sa nje. Ja znam kako 100% na tim papirima nema ničega za sastrugati nego bi eventualno mogao izdvojiti nekako škarama, i izrezati pojedine zasebne fotke pa tako jednu potrgati na komadiće ili narezati škarama i tako započeti prvi korak u mojem životu uzgoja svoje glive koju jedino nikad nisam probao u životu. Neznam kako se to desilo, uvijek 3p ili DMT , ali gljiva nikad a želja mi je neopisivo velika. Izgleda kako je upravo sad došao na red sam po sebi, spiritualni svijet i energije koje nas okružuju uvijek su povezane u podjednakoj ravnoteži,kao ying - yang, važno je znati ih osjećati, i balansirati uz njih sigurno kroz život. barem ja tako to osjećam u svom tijelu i širom otvorenim rukama kojima uvijek mogu i zagrliti cijeli svemir ako želim.. A druga želja mi je otići na ibogu,ali ono.. kad budem imao viška novaca.Skupo brate dragi.I to ne radi skidanja sa teških droga nego reseta cijelog "ja"sistema u početak nakon svega što sam bio i prošao. Negoo da ja ne skrećem s teme svojega Printa, zanima me koliko je taj moj Print postupak izvediv da započnem konačno? Najbitnije mi je ako uopće mogu započeti!?! Ako je suprotno mojem očekivanju idem na klasiku sa sitnim eurima. :sad: Žao mi je svih tih primjeraka,jer ako je to propalo zbog starosti zbilja mi je žao, a ako nije.. e onda će to biti najjača priča trenutno ovdje i u mojem životu- :mushroom:
Nije to vutra da je bacim u zemlju i cickam u bonzai.. Zbilja se ne kužim u glivarstvo, ali znam sve ostalo i uživam u Majci prirodi sa pogledom na kristale koji se ujutro još kad je rosa,a prvo sunce na izlasku baca zrake po njoj- e onda ako si spretan fotka sative u koju si uložio truda i koja je cijela u kristalu,prekrivena rosom sa suncem koje briše rosu fotos može lako ispasti i izgledati potpuno dijamantnog oblika biljke koja raste iz zemlje, nešto predivno. :lovee: vrt volim općenito, povrće i voće sve kaj je moguće + sve obožavam saditi- od svoje šume do zadnje jagode- obrezivati,uzgajati te usput hodati na posao i normalno navečer uz :smokee: razraditi planove za drugi radni dan i rano,rano ujutro ponovno repriza do vikenda kad se zanimljivije stvari dešavaju oko nekog heda ili malog klona nego na poslu ili bilo gdje drugdje,hah! :) :thumbsup:
Draga majko hvala ti unaprijed na svakom pametnom savjetu. :ymhug:
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Print na papiru

Post Postao/la Spunk »

Ma naruči par printova i kreni. Kad početnik krene kemijati i pametan je prije nego što je išta napravio-recept za promašaj. U svemu je tako.
Imaš sve objašnjeno, dokumentirano... kreneš školski, a tek kasnije u neke egzibicije
Iz svog iskustva govorim
Jebivjetar
Avatar
mr.lirika
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 03.09.2019, 17:49
 pohvaljen: 6 puta

Re: Print na papiru

Post Postao/la mr.lirika »

OK Spunk, iskreno sviđa mi se tvoj savjet i hvala ti na njemu.>Prvo skoči onda reci hop! Naučiti praktičnu nastavu, pa tek onda izvoditi trikove. Mene brine da mi moj print na papiru ne bi izgubio rok trajanja.. znam da je jako malo spora dovoljno za start,i vjerujem sa na papirima ima jako puno spora. Ne znam njihov rok trajanja,i bojim se kamo mi ti otisci ne propadaju svakim danom sve više i više..
A za naručiti mi je najmanji problem,obaviti ću to sad, mislim na kovertu i lijepo upakirati zaljepljene sitne eure :) Nadam se kako da će brzo stići.
pustimo sad narudžbe,mene dalje muči moji print - hoće li to uspjeti'?
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Print na papiru

Post Postao/la huana.meri »

spore, print, nemogu propast, mogu samo da nebudu od korisit nama, jer smo taki....
tebi je još rano da spašavaš spore take, iako mogu biti super, no nemaš expa još, dobar i najbolji savjet ti je da kupiš sterilen za početak, kasnije ćeš ako te bude zanimalo znat kako da kemijaš s papirom...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
mr.lirika
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 03.09.2019, 17:49
 pohvaljen: 6 puta

Re: Print na papiru

Post Postao/la mr.lirika »

Ovako se sjećam dana kad sam dobio navedene spore moje "Print na papiru" Bili smo troje. kolega koji je te spore imao drugome frendu pripremio je start u par minuta i meni je ostavio print. uglavnom prokuhanu vodu je ulio u neku staklenku a jedan od mnogih printeva na papiru je potrgao na komadiče i bacio ih u nju. još je meni ovako rekao - kako je on u svojem startu uzgoja uvijek se mučio copy-pase sterilne postupke,sve dok nije odustao i bacio sve nekamo u ormar iza stvari gdje je sasvim slučajno pronašao mjesec dana kasnije ogromne glivurine. Od onda kaže nikada više nije extra pazio na neku sterilnost, a u postupcima više nije imao neuspjeha. :ymapplause:
Neke stvari su prejednostavne da bi bile komplicirane
Avatar
mr.lirika
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 03.09.2019, 17:49
 pohvaljen: 6 puta

Re: Print na papiru

Post Postao/la mr.lirika »

ovako Majko , Spakirao sam pošiljku i sutra kreče na put. sto ću dobiti vidjet ćemo - Rekli su slijepci ... hahaha Eto ekipo sad budem trebao malo pomoći u startu i unaprijed zahvaljujem svima koji će mi pomoći da mi projekt ovoga učenja preko SfRE pa do spašavanja mojih spora na papiru uspije onako kako svi želimo. :)
Skunk1234
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 25.11.2019, 18:26
Ima zahvala: 6 puta

Re: Print na papiru

Post Postao/la Skunk1234 »

I sta bi?
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Print na papiru

Post Postao/la huana.meri »

ako želiš sreu kušati, namoči kokos kupovni i zabij ga na tolo a papir rukni odozgo ko dekoraciju...:)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Print na papiru

Post Postao/la Perun »

Imam i ja pitanjce... Pojeo gljive iz kesice a u njoj je ostalo dosta sitnih mrvica. Ima li tu spora i mogu li šta pametno i korisno napravit sa njima?
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
mr.lirika
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 03.09.2019, 17:49
 pohvaljen: 6 puta

Re: Print na papiru

Post Postao/la mr.lirika »

Ekipo, 3mijeseca su prošla a pošta mi se nije vratila,e sad se već bojim ponovno naručivati,sve sam napravio kako ste savjetovali i eto...NnnnnnnnulA bodova,,, :(
Odgovori