Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
autistic jedi
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 02.07.2017, 22:26
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la autistic jedi »

nov sam ovde, tako da se unaprijed izvinjavam ako pitam glupost ili pitam na pogrešnom mjestu.

ako imam destilovanu vodu (za pegle, akumulatore etc..) a ona je, kako mi je objašnjeno - sterilna, jel' bi onda mogao posudu u koju planiram sastrugati print dezinfikovati 70% diluiranim etanolom, sačekati da se osuši, usuti destilovanu i krenuti s poslom.

mogu li tako preskočiti pasterizaciju, to jeste; biti siguran da je sve sterilno?

hvala unaprijed.
last minute after last minute after last minute...
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

brate uzmes vodu tu sipas u posudu, preko folija i kuvaj u ekspres loncu sat vremana i nemas brigu. kad se ohladi sastruzes spore u glove boxu i udrii ;)
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

ja sipam običnu vodu iz pipe u šerpu, u tu šerpu stavim jednu šalicu i kad voda prokuha kuham još par minuta. onda navučem vodu u šprice pa sa nečim sterilnim izvadim šalicu,stavim ju na tanjur obrisan alkoholom prosujem preostalu vodu iz šerpe i s njom prekrijem šalicu na tanjuru. kad se sve ohladi maknem šerpu, sipam vodu iz šprica u šalicu, sastružem print unutra, promješam sa iglom i navučem nazad u šprice i za sad svaki put sve ok a nije komplicirano :) :mushroom:
Avatar
autistic jedi
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 02.07.2017, 22:26
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la autistic jedi »

@Horos ne'am brate ekspres lonca, a sa običnim sam samo uspio da mi posuda pukne. :(

@danko fefanko i like the way you think. ipak, mislim da ću morati negdje posuditi ekspres lonac, jer će mi trebati i za pasterizaciju svega ostalog.

još jedno pitanje (šta ću kada sam noob) =
dobio sam mexicane, a na forumu pročitah da najbolje uspjevaju na konjskoj balezi/slami.
hoću li puno pogriješiti ako svejedno budem koristio raž?

prvi mi pokušaj, i za sad se pokušavam doslovno pridržavati uputstva kojeg su složili RedSh & Eric.

hvala!
Zadnja izmjena: autistic jedi, dana/u 26.07.2017, 21:54, ukupno mijenjano 1 put.
last minute after last minute after last minute...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Jesi šta stavio ispod posude..tj između lonca i posude? Obično se to dogodi kada se ne stavi ništa.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

autistic jedi je napisao/la:@Horos ne'am brate ekspres lonca, a sa običnim sam samo uspio da mi posuda pukne. :(

Uvjeren sam da bez expres lonca nije moguče pravilno odraditi sterilizaciju...

@danko fefanko i like the way you think. ipak, mislim da ću moraću negdje posuditi ekspres lonac, jer će mi trebati i za pasterizaciju svega ostalog.
Kupi ti svoj lonac , nisu to neki novci a možeš i gulaš kuhati ;)

još jedno pitanje (šta ću kada sam noob) =
dobio sam mexicane, a na forumu pročitah da najbolje uspjevaju na konjskoj balezi/slami.
hoću li puno pogriješiti ako svejedno budem koristio raž?

Nečeš pogrešiti puno

prvi mi pokušaj, i za sad se pokušavam doslovno pridržavati uputstva kojeg su složili RedSh & Eric.

hvala!
The majka su zakon po svim pitanjima uzgoja itd...samo više puta pedantno pročitaj uputstva i konverzaciju članova...a svi čemo ti rado pomoci :ymhug:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
autistic jedi
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 02.07.2017, 22:26
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la autistic jedi »

AFX je napisao/la:Jesi šta stavio ispod posude..tj između lonca i posude? Obično se to dogodi kada se ne stavi ništa.
aa, nisam.. skont'o sam i sam da sam treb'o staviti neku krpu nešto
last minute after last minute after last minute...
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

drugari imam problem. evo ovako. juce kupim coco coir blok, pokvasim ga i izmrvim, i iznesem na terasu da se susi rasprostrem lepo. i sinoc kazem ja zeni uzmi uzgrni ga uza zid da ga vetar ne rastera pa cemo sutra rasprostreti. kad ja gledam danas na zidu dole zelene fleke. neka budj. dal je trihoderma dal je zelena plesan koji li je djavo nemam pojma. samo znam da je kokos bio u kontaktu sa time. sta da radim? da li se moze spasiti? u besparici sam jedva sam namakao 10e da ga kupim
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Vid Svante »

Pa koji si ga djavo isao rasprostiti? kkoji ti je bio da ga ides susiti, sra ce ti suh? :))
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

brate sta da posejem u 70l kokosa pobogu? a ne mogu ga vlaznog ostaviti da ubudjavi i nemojte me kritikovati nego pomozite ako ima pomoci
Odgovori