Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la cof »

Ljudi molim vas za pomoc. Inokulirao sam tegle s kuhanom razi jucer i danas mi se cine suhe iznutra. Nema kondenzirane vlage unutar tegle, nema vode na dnu. Kolika bi trebala biti vlaga unutar tegle za razvoj micelija? Treba li namociti i kako bez da riskiram infekciju?
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Beyond Le Fov »

pusti kako je. znači namočiš zrnje 24h, ocjediš, dobro pobrišeš zrnje ručnikom da ti se na oko čini suho i steriliziraš sat i pola. drugo ništa nije potrebno niti trebaš brinuti o količini vlage jer je tad svakako kako treba biti. viška vode nesmije biti na dnu, a kondenzacija nakon sterilizacije ako je ima će nestat kroz dan dva
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la cof »

Ucinjeno je tocno tako, prvi grow je pa me sve zivo cudi iako sam se pripremao. Kondenzacije nema niti viska vode. Zato sam pomislio da je suho. Pustit cu onda kako jest. Hvala.
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jtrax »

Nakon dugo vremena evo i mene s jednim možda glupim pitanjem. Casing je bio u posudi i dovoljno mic. je vidljivo za box. Vermiculit je bio u igri kao i inace ali ovog puta sam izvadio odmah sve van iz posude u box. Pinovi nisu uopce izasli gore na površini. Čak ni jedan !?! Sve je izaslo sastrane. Mozda sam trebao ostaviti zatvoreno sastrane (znaci u posudi bez poklupca, aluminij sastrane i to) ili je u necemu drugom problem? tnx :thumbsup:
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pecurko »

Trebao si :)) ali ne mari izaće i odozgo, on se sad ponaša kao cake. :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la jtrax »

istina da. koji sam mamlaz. hvala na odgovoru ;)

još jedno pitanjce. Vec ko pinovi se počnu otvarati (kapice), srastu i sve to ali prije se nisam susretal s time :)
Deliriumtremens5
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 12.03.2015, 20:13

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Deliriumtremens5 »

Raž sam namakao jedan dan, pa prokuhao 10ak minuta, stvio da ispari voda na rucniku i naposlijetku u ekspres loncu sterilizirao nesto vise od sat vremena i sad kad sam otvorio lonac prvo sto osjetim neki miris valjda na kuhanu raz ali razina razi se nije podigla kao sto bi trebalo nego je ostala na istoj razini, pola tegle(tegle od 720ml), sto da radim MOLIM POMOC!!!! sve sam radio po guideovima stavio u eks lonac majicu na dno da se ne zapece, inace nabubri ta raz sta kod mene nije slucaj...
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zgubidan »

Pa raž nabubri kad ju držiš 1 dan u vodi, ne kad ju steriliziraš... A ništ, nasporaj tegle kakve jesu, ne moraju biti baš na 2/3...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pjegava hijena »

Aluminijska posuda od 2500 ml ispunjena mješavinom micelija i kokosovog treseta, 100% kolonizirana. Nema mjesta u boxu. Koliko dugo i na kojoj temperaturi se to može držati u frižideru, a da se ne pokvari? Obložena je alu folijom, zaštićena. Hvala! :ymhug:
Deliriumtremens5
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 12.03.2015, 20:13

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Deliriumtremens5 »

A ljudi moji sve pripremim, citam mjesecima ovaj sveti portal narucim preko FSRE-a i sad idem otvorit(GOLDEN MAMMOTH) kad ono nemam šta vidit, print nikakav doslovno, vidi se da je klobuk bio veličine palčanog nokta i sve onako blijedo, ugl. napunio sam 3 šprice od 10ml...spore se ne vide uopce pitam vas sad oce li to šljakat i šta da radim dali da onda stavim jedno 3ml po tegli(720ml) ili šta? hvala unaprijed!
Odgovori