Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Nedostatak micelija....?

Post Postao/la Malbasha »

ne znaci da treba 27 tocno, jer meni je tegla stala tjedan dana na 27 i nista, i jedan dan je spustim na 25 i odma se pojavilo.

takodjer mi se dogodila cudna stvar, a to je da sam jedne tegle napravio i nisu nista davale 2 tjedna, i izvadim ih vanka i stavim nove u inkubator (te sta su zabijelile tek na 25) i dokle su te bile unutra a ove stale pokraj inkubatora, treci tjedan i ta jedna vanka zabijelila koja je po noci vjerojatno bila na 10ak stupnjeva a po danu 20ak posto je to na šufitu...
onda sam je vratio u inkubator i sad evo skoro cijela bijela, a za ne falit ova sta je bila dobra se zarazila :D

al probaj mijenjat temperaturu jer mozda nije za svake isto..
Punxerklc

Re: Nedostatak micelija....?

Post Postao/la Punxerklc »

A sad je kasno za naknadno bušenje rupa, ali imat ću na umu slijedeći puta.
Temperaturu ću ostaviti 25,5 eventualno 26 jer vidim da se ipak razvija, međutim malo me buni to što mi na termometru kaže da je oko 24...
Neznam ja sam još tegle stavio u čarape(molim bez smijeha :D ) da im pružim što je više moguće tame, a i griju se na taaj način dodatno...
Valjda će biti ok. Također želim puno sreće! ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Nedostatak micelija....?

Post Postao/la HypnoToad »

Temperatura je dobra, netrebaš mijenjat. Stvarno trebaš bit jako strpljiv. za klijanje spora može proći od 2 dana do 2 tjedna, a ovisno o genetici, za potpunu kolonizaciju treba 1-4 tjedna. Najbolje bi bilo da ih sad uopće ne gledaš tjedan dana, zaboravi na njih.
I da, ZA RAZVOJ MICELIJA NIJE POTREBAN MRAK!!! To je stara, pogrešna informacija, razvija se sasvim dobro na svjetlu i neće se prijevremeno formirat primordija. Izvadi ih iz čarapa odmah, zarazit će ti se nečim, nema veze koliko su čiste čarape, u tkanini ima svih mogućih bakterija i ostalih gadarija.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Punxerklc

Re: Nedostatak micelija....?

Post Postao/la Punxerklc »

Aha ok. Ali svejedno ih moram dirati iliti barem otvarati inkubator jer kako kažu potreban je zrak za razvoj micelija, a sumnjam da će dobiti dovoljno svježeg zraka u zatvorenom inkubatoru...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Nedostatak micelija....?

Post Postao/la HypnoToad »

Netreba ti svjež zrak, samo izmjena plinova. Ma dobro ih je povremeno otvorit, al je loše za tvoju psihu kad ih provjeravaš dvaput na dan kako su i zašto se nisu pomakle, znam kako to ide. ;)
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Punxerklc

Re: Nedostatak micelija....?

Post Postao/la Punxerklc »

Točno si pogodio :p
A dobro ostavit ću ih na miru nek rade što već moraju radit neću ih dirat više bar par dana(pa ću oko petka onak sam virnuti haha)

Ma znam svi ali baš SVI kažu kako je bitno strpljenje i nije mi problem čekati, ali si razmišljam kao jesam li trebao oprati posude alkoholom prije, jel imaju dosta kisika, jel im dobra temperatura i tak te gluposti, a i kad sam vidio da su par zrnca prekriveni sa bijelim cufama, skoro sam svisnuo od ponosa...
Jbg, prvi grow, moram se malo brinuti
Avatar
Wolfshade
rank4
Postovi: 130
Pridružen/a: 20.04.2010, 00:49
 pohvaljen: 2 puta

Re: Nedostatak micelija....?

Post Postao/la Wolfshade »

Tako sam i ja dežurao oko tegli, obilazio ih, pregledavao i otvarao valjda 15 puta dnevno pa su mi na kraju izrasle neke radioaktivno zelene smrdljive ko kužna bolest gljive koje samo što nisu svjetlile u mraku. Ofc nisam ih htio jesti bez da dam prvo mački ali kuju nebi pištoljem natjerao da ih proba pa makar ih pomješao sa ribom mesom i ostacima hrane pa sam zaključio da s njima definitivno nešto ne valja.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Nedostatak micelija....?

Post Postao/la HypnoToad »

Davanje jakih psihoaktivnih tvari mački... :-Q Nemoj to raditi.
Nema stvari koja mi više zavrije krv nego kad ljudi muče životinje za vlastitu korist i sigurnost... :ymtongue:
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Nedostatak micelija....?

Post Postao/la mandelbrot »

HypnoToad je napisao/la:Nema stvari koja mi više zavrije krv nego kad ljudi muče životinje za vlastitu korist i sigurnost... :ymtongue:
Potpisujem...
z = z*z +c
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Red »

[-( testiraj na sebi
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori