Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

jos uvek nista braco moja mila! izludeh prosto. eto da podelim zasto sam nestrpljiv toliko. bolujem od multiplex skleroze i lecim se uljem kanabisa kojeg trenutno nemam jel nemam vise uslove da gajim ni novca da kupim. moj prijatelj, veliki covek i poznavalac lekovitog bilja, i kolega sa foruma weedetix mi je skrenuo paznju da macerat od gljiva nasih jako blagotvorno deluje na moju bolestinu. a bas se opet zahuktala u progresiju a taman malo popustilo od bilja. opet mi udara na vid, duplira mi slika toliko da jedva funkcionisem, grcevi ubijaju u misicima, hod mi opet nije stabilan. nije mi tesko trpeti druge tegobe samo me strah da mi noge ne uzme kud cu onda. imam porodicu i potreban sam im radno sposoban da ih prehranim. molim vas kao Boga ako znate neki nacin da ih poteram da pinaju podelite samnom. ja sam eto resio da probam da ubacim unutra teglu sa jako hladnom vodim, i ubacio u nju crevo od akvarijumske pumpe da uduvava vazduh, da brbuce. nadam se da ce se tako oboriti temperatura unutar boxa i takodje i vlaga da bude konstantna
Avatar
element
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 11.08.2017, 13:45
 pohvaljen: 2 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la element »

Vidi covek, ja sam se sada registrovao da bih tebi odgovorio, a i sebi dalje pomogao, naravno i svima onima koji imaju ovakvih nedoumica. Pratim vec 7 meseci ovaj forum, ali samo kao posmatrac i ucenik, a sada zelim da se prikljucim ovoj lepoj zajednici kako bismo bili sve bolji i jaci u recepturi, spajamo se, stvaramo i ljudski micelijum. :x Hypnotoad, red i jos mnogo njih su podelili sjajna uputstva za izradu, a i za zivot koja kod mene funkcionisu..

Covek zelim ti brz oporavak i kompletno isceljenje! :sunn:

Sto se tice tog 'pin triggeringa' posle visemesecnog iskustva zakljucio sam sledece, hladna voda je svakako potrebna za flusheve, na ovoj vrucini vrlo verovatno i pre prvog flusha, ali ne drzim potopljene duze od tri sata.. Sto se tice frizidera ja nisam za to, jer smatram da je to veliki sok za njih. Testirao sam ranije i potrebno im je nekoiko dana da se povrate posle provedenih 12h u frizideru..

Ono sto mi je dalo najbolje rezultate to je izgladnjivanje, koliko god to da zvuci surovo.. Moje prvobitne greske su se odlikovale u tome da sam kolonizovanu teglu od 720ml stavljao u posudu supstrata volumena 3litra (debljina sup. dva-tri prsta). Kolicina supstrata je u razmeri 1:1, sto znaci jednu kolonizovanu teglu sam stavljao u 720ml sterilnog supstrata, taj supstrat je uglavnom bio mix kokosovog treseta nekih 70% i ostalo 5% kalcijum karbonata, gipsa i 30% taloga kafe. Vermikulit mi nije pokazao dobre rezultate. Perlit svakako koristim za odrzavanje vlage u samom boxu.

Sada, sada i ovde totalno drugacije radim i flush je gotovo instant, pustim da se tegla kolonizuje do 100%, do tada je izudaram u tenis lopticu jedno dva puta i pre prebacivanja u supstrat razbijem jos jednom mic kako bih lakse raspodelio, nekad mesam svako zrno sa tim supstratom, a nekad nanosim zrnje u slojevima, kako ko voli..

Medjutim glavna je stvar u tome sto sada tu jednu teglu od 720ml raspodelim u tri posude, mali detalj, a veoma bitan. Najbolje da koristite one alu posude koje su prikazane u dnevniku 314.

O temperaturi, vlaznosti, 12h 6500k svetlosti i razmeni co2, fae vec i ovaj forum sam zna.. Tegle kolonizujem na temp. opsegu od 26-29stepeni, frutam na 22-23.5 step celz.

Najbitnija je stvar da njihov um shvati da nema vise nutritijenata (hrane iz npr. razi) i onda posalje signal da stvore plodna tela za dalju reprodukciju, tj. sirenje spora sa nadom da ce bar jedna spora pasti u neko podobno okruzenje za dalje nastavljanje genetike.. :mushroom:

Sto znaci da, ako one imaju previse zrna razi (izvora hrane, uh i ostalih elemenata) onda nemaju razloga da stvaraju tela iznad supstrata vec im je cilj da stvore sto jaci micelijum, tj. organizam da bude veci i jaci i onda upadnu u jedan loop kolonizacije dokle god ne iscrpe hranu iz razi. I to je to cekanje nakon prebacivanja iz tegle pa onda inkubacije i jaz u vremenu do prvog flusha. Sada sa g2g transferom (agar selekcija) tegla se kolonizuje u roku od max tri dana, jedino je bio lag u toj fazi do prvog flusha. Sto znaci ljudi potrebno je da napravimo odmeren odnos razi i supstrata, da ih ne prehranimo, a opet ni previse izgladnimo, vec da usaglasimo preciznu razmeru da bi one bile jos preciznije. :psy


Toplo vam preporucujem da procitate ovaj tekst ako vec niste..

http://www.bebamur.com/blog/najveca-taj ... demo-i-dio

http://www.bebamur.com/blog/najveca-taj ... emo-ii-dio

https://sapiensoup.com/brain-on-psychedelic-drugs

http://www.gregadunn.com

___________________________________________________________________________________________
formulica na osnovu hypnotoada i 314

1gr suvog kokosa = 6ml vode
5gr suvog kokosa = 30ml vode
10gr suvog kokosa = 60ml vode

kokos 100%
720ml kolonizovanog mic. = 125gr suvog kokosa + 750ml vode


Uzgred, necu da reklamiram nikog, ali oni koji ne znaju nek ukucaju willy myco na youtube..

Peace & love :lovee:
C12H16N2O

Na prilozenoj slici, u levoj tegli je panaeolus jamaica, a u desnoj cubensis matapanas. samo da je rhizomorph.

Uzgred, lepo je kombinovati n2o sa :mushroom: = precizno gorivo (hrana), voda=ulje, vazduh=struja
fiat lux
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

Horos je napisao/la:jos uvek nista braco moja mila! izludeh prosto. eto da podelim zasto sam nestrpljiv toliko. bolujem od multiplex skleroze i lecim se uljem kanabisa kojeg trenutno nemam jel nemam vise uslove da gajim ni novca da kupim. moj prijatelj, veliki covek i poznavalac lekovitog bilja, i kolega sa foruma weedetix mi je skrenuo paznju da macerat od gljiva nasih jako blagotvorno deluje na moju bolestinu. a bas se opet zahuktala u progresiju a taman malo popustilo od bilja. opet mi udara na vid, duplira mi slika toliko da jedva funkcionisem, grcevi ubijaju u misicima, hod mi opet nije stabilan. nije mi tesko trpeti druge tegobe samo me strah da mi noge ne uzme kud cu onda. imam porodicu i potreban sam im radno sposoban da ih prehranim. molim vas kao Boga ako znate neki nacin da ih poteram da pinaju podelite samnom. ja sam eto resio da probam da ubacim unutra teglu sa jako hladnom vodim, i ubacio u nju crevo od akvarijumske pumpe da uduvava vazduh, da brbuce. nadam se da ce se tako oboriti temperatura unutar boxa i takodje i vlaga da bude konstantna
Jel napokon krenulo? :)
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

ama nista braco moja mila dodje mi da izgazim sve ovo nogama. jos me zeza fon nece prebaci slike na forum krsina matora. gledam sad od kako sam ubacio termometar u box da je temperatura sad kad je napolju zahladilo 24 25c. smem da se kladim da je ovih vrelih dana bilo preko 30. juce sam vadio supstrate i potapao ih u hladnu vodu da se natope malo. brine me jako sto su pri dnu ljigavi na dodir nema mirisa ali mi lici na bakterije. ne znam vise sta da radim
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

Horos je napisao/la: brine me jako sto su pri dnu ljigavi na dodir nema mirisa ali mi lici na bakterije. ne znam vise sta da radim

ljeti ih je uvek teže uzgojiti..pričekaj još neko vreme a ako ne izađu ..bacaj.Pa opet iz početka ..to je jedini način
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
element
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 11.08.2017, 13:45
 pohvaljen: 2 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la element »

Strpljenje je gorko, ali su mu :mushroom: slatke!
fiat lux
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

smorio sam se tako tonu truda sam ulozio i proveo mnoooogo vremena oko njih gledajuci oce li krenuti prskajuci luftirajuci sve ne bi li se smilovale da krenu.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

nisam pratio tvoj proces uzgoja...neznam detalje...možda je negde greška urađena a verovatno i jeste ako ne radu..pričekaj još neko vreme
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

Horos je napisao/la:ama nista braco moja mila dodje mi da izgazim sve ovo nogama. jos me zeza fon nece prebaci slike na forum krsina matora. gledam sad od kako sam ubacio termometar u box da je temperatura sad kad je napolju zahladilo 24 25c. smem da se kladim da je ovih vrelih dana bilo preko 30. juce sam vadio supstrate i potapao ih u hladnu vodu da se natope malo. brine me jako sto su pri dnu ljigavi na dodir nema mirisa ali mi lici na bakterije. ne znam vise sta da radim
to je od vrućine 100%. kod mene isto sad kad su bile temperature preko 30 uhvati se gore ta kao nekakva kora i kroz to ne mogu izbiti van a kad se namoči postane ljigavo. sad kad su temperature pale neki kejkovi su se pokvarili a na nekima su počele normalno rast... stavit ću kasnije koju sliku da vidiš kako kod mene izgleda... pozz :mushroom:
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Horos »

e isto se neka kora uhvatila a dole ljigavo. probao sam sada da ubacim teglu sa hladnom vodom u terarijum i unutra crevo od akvarijumske pumpe da brbuce. sad je 24c unutra. mnogo mi je krivo sto se nisam setio toga ranije moglo se bar nesto spasiti
Odgovori