Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
theqepec
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 06.04.2018, 12:08

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la theqepec »

evo danas se pojavila i kao neka vata na odradenim gljivicama ? da ih berem ili da sve bacim?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Sve to jako malo znači kad tako opisuješ... Stavi sliku, pa ćemo znat.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
theqepec
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 06.04.2018, 12:08

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la theqepec »

Ljudi pobrano i stavljeno na susenje gljivice funkcioniraju odlicno!! :)) uklonio sam kontaminirani dio i pripremio za drugi flush.. sada je sve na majci prirodi :))
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Ima li neko iskustva sa likvidnim kulturama? Dobio sam mizeran print tako da sam morao da ih pravim, međutim i nakon 8 dana ništa se ne događa, niti ima kontaminacija niti ijedne grudvice micelijuma, da nije moguće da sam sve pobio varikinom pošto sam time sterilisao čašicu prilikom izrade šprica? Možda je ostala neka kapljica varikine kad sam dodao vodu? Voda je dosta žuta doduše, mada nisam mnogo meda stavio, otprilike jedna kafena kaščica u 250ml vode.
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Ako iko čita ova pitanja i razume se u ovo, bio bih zahvalan da mi odgovori
Pre desetak dana sam inokulirao medijum za likvidnu kulturu, tek juče su se pojavili znaci kolonizacije, ali samo po 2-3 grudvice od po 4 mm, pa me zanima, da li je trebalo da se pojavi na stotine malih grudvica, ili će se ove koje su već tu razviti u veliki oblak micelijuma koji ću rasparčati kad poraste?

Usput, kako se kače slike? Pokušao i nisam uspeo.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

da, najsposobnije za život su se prve razvile, kasnije će one prednjačiti i širiti se ko alva a one manje će biti one koje su se kasnije aktivirale, nebrigaj, bitno da nemaš kojekakvih monstera unutra...
fotke manje od 2 MB prvo, onda ih digneš na upload linku, pa uploadas, pa dobis adresu koju kopiras i zaljepis dolje u text, prije tog stisnes input pa ti opizdi margine između kojih ljepiš adresu fotke...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
metalmaniac
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 16.04.2014, 10:13
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la metalmaniac »

Čaše sa raži i smeđom rižom već 2 tjedna stoje na 29 stupnjeva u inkubatoru, samo u 2 od 10 se počeo pojavljivati micelij. Tegle sam sterilizirao u loncu i kasnije ih ubacio u zagrijanu i ugašenu pećnicu da se polako hlade. Mislim da su zbog ovog dijela s pećnicom neke čaše presuhe pa zato sporo ide.
Pitanje je:
Je li dobra ideja da prokuham i ohladim vodu pa dodam 5-10 ml po čaši? (čaše su 400ml)
Avatar
gari
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 06.04.2018, 11:44
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la gari »

Pozdrav ljudi. Ovo je moj prvi upis, nadam se da nisam pogrešio temu. Može li mi neko reći nešto više o ovom strejnu? Planiram svoj prvi grow, spore sam narucio sa FSRE pre mesec dana, danas su stigle. Trazio sam Golden Teacher ili nesto drugo pogodno za pocetnike, a dobio ovo, vidim da nemaju na listi pa me zanima sta je. Hvala unapred. :)

slika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Možda samo netko nezna napisati G kako treba. ;)
Uglavnom, šta god da je, Psilocybe cubensis je, isti kao i svaki drugi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

metalmaniac je napisao/la:Čaše sa raži i smeđom rižom već 2 tjedna stoje na 29 stupnjeva u inkubatoru, samo u 2 od 10 se počeo pojavljivati micelij. Tegle sam sterilizirao u loncu i kasnije ih ubacio u zagrijanu i ugašenu pećnicu da se polako hlade. Mislim da su zbog ovog dijela s pećnicom neke čaše presuhe pa zato sporo ide.
Pitanje je:
Je li dobra ideja da prokuham i ohladim vodu pa dodam 5-10 ml po čaši? (čaše su 400ml)

nebi reko, najbolje je ponovno sve, jednostavno trebas prakse...
no ako si kemičar teški, nista nije nemoguće, ;)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori