Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Ma jok, jedino što se dešava kad ubrizgaš mnogo spora je da u tegli stvoriš gomilu odvojenih organizama umesto samo par.
U suštini je bolje ubaciti samo kapljicu spora i kasnije protresti teglu
Brain Surfer
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 07.05.2014, 13:34
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Brain Surfer »

Oke, hvala na informaciji

Imam drugo pitanje. Koliko vode je potrebno na koliko perlita da bi se on kvalitetno natopio i davao dovoljno vlage za fruiting? Ima li mjera ili da to radim odokativno, jer sam to skroz zaboravio, a nigdje ne mogu pronaci tu informaciju. Jebiga, proslo je vise godina i perlit nikada nije bio problem, ali sada sam malo kratak sa vremenom

Hvala
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Pravo da ti kažem ne znam, ali sam prilično siguran da ne možeš zajebati koliko god vode stavio, možda je moguće da ako perlit baš pliva u vodi da bakterije krenu da se razmnožavaju, al neko bi morao da potvrdi.

Ova saksija je meni bila u običnom providnom džaku s probušenim rupama bez perlita i na kraju je dobro ispala

media/images2/1536331355.jpg

media/images2/1536266665.jpg

Providan džak na beo zid pa se jedva vidi, uglavnom kapiraš poentu, nisu razmažene
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

Brain Surfer je napisao/la:Oke, hvala na informaciji

Imam drugo pitanje. Koliko vode je potrebno na koliko perlita da bi se on kvalitetno natopio i davao dovoljno vlage za fruiting? Ima li mjera ili da to radim odokativno, jer sam to skroz zaboravio, a nigdje ne mogu pronaci tu informaciju. Jebiga, proslo je vise godina i perlit nikada nije bio problem, ali sada sam malo kratak sa vremenom

Hvala
Ja ga namočim par sati, ocijedim i to je to. Ne vjerujem da tu možeš pretjerat :)
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la 258 »

Nema pomoći?

slika
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Nema nažalost.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ljacve55 »

Možeš eventualno usporit razvoj da odrežeš taj dio supstrata al to će je samo malo usporiti jer plijesan je prisutna puno prije nego se pokaže.Ako želimo imati uzgoj gdje ćemo imati obilne flusheve 5/6 puta tada se pojam sterilnog mora poštovati,a plus još imati mali prostor gdje možemo u kontroliranim uvjetima pružati zaštitu micelija.
Avatar
258
rank3
Postovi: 60
Pridružen/a: 23.09.2015, 22:20
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 11 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la 258 »

Koliko je opasna ova plijesanj za zdravlje te za daljnji uzgoj? Čitam negdi da ukoliko spore primimo na tijelo da ga prenosimo u svaki novi grow? Istina ili mit.. Jer bi naravno probao ponovo... :)
Avatar
PodmazaniSumo
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 23.09.2018, 14:31

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la PodmazaniSumo »

258 je napisao/la:Koliko je opasna ova plijesanj za zdravlje te za daljnji uzgoj? Čitam negdi da ukoliko spore primimo na tijelo da ga prenosimo u svaki novi grow? Istina ili mit.. Jer bi naravno probao ponovo... :)
Jako je opasna, nebi trebao pokraj toga stajat i to udisat.
Ako nisi bacio, baci odmah i jako pazi na tu pljesan jer se mogu odvojit cestice od nje pa ti je onda kontaminirana cjela soba. To sto si napisao je istina i mit zajedno ovisi kakve dimenzije je pljesan (ako je male oko 1cm mozes ju pokusat uklonit, ali ako ti je zauzela veci dio boxa onda bacaj) - u tvom slucaju i da sam na tvom mjestu ja bi narucio nove spore. Ali mozes i pokusat skupit spore pa se onda igraj kao na lutriju oce bit pljesni ili nece.
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la ljacve55 »

Nije baš tako opasna bez brige al dezinficiraj prostor i box više puta da budeš siguran da spora više nema.
Zašto bi udisao to uopče,možeš to lijepo maknut i vani na otvorenom baci,nipošto nemoj unutra širit spore ako želiš biti siguran da ti sljedeči grow ujebe.
Odgovori