Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

Umjesto trake u rupe može i sintetička vata...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

danko fafanko je napisao/la:Umjesto trake u rupe može i sintetička vata...
Ma da, kako tko voli..kakogod, to su dve opcije..obje su jeftine i praktične. :)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Astralis
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 05.06.2019, 08:12
Ima zahvala: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Astralis »

Mislim da je mic sad vec na 80%  (20 dana proslo). Ok je cekati do kraja,koliko dana jos max? +koliko dana ako treba od potpunog sazrijevanja?

Sljedece pitanje oko substrata: Kontam ici samo na kokos vlakna. Zanima me omjer. Vidila sam po nekim pricama da je neki optimum 1:3. Sta bi to znacilo za klasicne tegle od krastavaca 670g(imam 2) recimo da je unutra nekih 400g cca  (70% popunjenosti)? Da li je to onda 400g sjemena + 1200g zemlje?


Hvala :)
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

Protresi teglice i za 4,5 dana bi moralo bit spremno...
Što se tiče supstrata ja stavljam odprilike 50% kokosa, 10% vermikulita, 40% zrnja..
Astralis
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 05.06.2019, 08:12
Ima zahvala: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Astralis »

danko fafanko je napisao/la:Protresi teglice i za 4,5 dana bi moralo bit spremno...
Što se tiče supstrata ja stavljam odprilike 50% kokosa, 10% vermikulita, 40% zrnja..
Da protresem na ovom stupnju razvoja :-? Nekako svugdje citam da se ovo pri kraju ne trese?

A supstrat ti onda ima odnos 1 (40% zrnja) :1.5 (60%ostalo)? Zar nije optimum 1:3?
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Ako ćeš vaditi žlicom sve van ni ne trebaš ništa tresti..a ako ne, samo prije nego istreseš to van malo protresi da ne bude u komadu i bok..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

Astralis je napisao/la:
danko fafanko je napisao/la:Protresi teglice i za 4,5 dana bi moralo bit spremno...
Što se tiče supstrata ja stavljam odprilike 50% kokosa, 10% vermikulita, 40% zrnja..
Da protresem na ovom stupnju razvoja :-? Nekako svugdje citam da se ovo pri kraju ne trese?

A supstrat ti onda ima odnos 1 (40% zrnja) :1.5 (60%ostalo)? Zar nije optimum 1:3?
Ne znam zašto se nebi smjelo protrest, znalo mi se desit da tih zadnjih 10,15% totalno sporo bijeli i kad protresem za par dana sve potpuno bijelo..
Da 1:1.5 mi se najbolje pokazalo. Stavim na 2/3 teglice zrnja otprilike teglicu kokosa i vermikulita a može još i žlica gipsa unutra..

:mushroom: :sunn:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la luther7hrol »

Imam vec mjesec dana jednu veliku teglicu punu spawna i dvije pune vermikulita koji je steriliziran u PC, koje mi stoje u frizideru svo vrijeme. Zanima me moram li sterilizat vermikuliti opet, teglice nisu nikako bile otvarane, naravno?
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Imam ja pitanje, kad uberem i osusim gljive koji je najbolji nacin za pohraniti ih? Koliko mogu tako trajati?
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

eee ljudi jedno pitanje samo pravim supstrat sa kokosom i vermon i sada samo neko da mi potvrdi jel pasterizaciju radim tako sto tu masu koju sam izmesao stavim u serpu i na ringlu samo stavim preko alu foliju izmerim do 75 stpeni da dodje i skinem sa vatre ako sam dobro razumeo ne treba da stavljam u teglu ili nista?
Odgovori