Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

meni to izgleda zdravo i primamljivo, ;)
nemoraš pincetom skidat i patit se 3 sata, ostruži nožem ili s nečim, očistiš kolač i dankaš ili špricaš, zavisi kako radiš...
vlage može bit kolko očeš na mici, i više i manje rodiće, ali o zraku, vjetrenju zavisi kad će rodit...ako je mokro koliko treba i vjetriš 5 puta dnevno, propina jako brzo, ako ima dovoljno vlage više gljiva uspije rasti...nakon 3-4 dana ja smanjim luftanje, pustim da narastu gljive koje su krenule, jer mislim da pinanje staje ako na površini nema kisika čistog, pa tako gljive koje su krenule rastu a pinanje stoji...to su neka moja zapažanja, trenutno mi je temp noćna na frutanju 18-19 C a preko dana do 25 možda....i sve u redu, čim malko porastu smanjim temp i dnevnu, zbog samih kontaminacija jel....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

ma sve je tu ok
ne trebaš ništa prorjeđivat :) samo ih ostavi da rastu i kad većina otvori klobuke pobereš sve izvadiš kejk, staviš ga u vodu na par sati(stisni ga odozgora sa nečim da ti bude cijeli u vodi) ocijedi malo i čekaj drugi flush :mushroom:
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

ma da, al on spominje pinove koji ostanu mali, abortuse, koji ako ih ostaviš mogu počet trulit, pokrenut neku baju na kolaču...
također sam primjetio da od nakošenog bulka ne rastu jednako gljive, ako ima u nekom djelu bulka više vode, tamo prije i veće narastu, i više....
po meni najsigurnije napravit više kolača u čašama i više malih bulkova, i taman da i pola ostane samo i pola rodi samo jednom, kao da ste imali više berbi na jednom bude...
koliko sam skužio 3. i daljnji flaševi su supstrati već pomalo kao stari, nekako laše se razbole...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

ja kad berem poberem sve pa i abortuse, onda močim... :)
Avatar
autistic jedi
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 02.07.2017, 22:26
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la autistic jedi »

a to je...previše sam čačk'o po ovom prvom kejsu, vjerovatno narušio vlažnost i krenulo uz stručak plavo da se penje. pošto je plavo, možda sam mog'o i ostaviti još par dana pa bit' siguran jel' abortus ili nešto treće...međutim; ja to pobrah i pojede punu šaku tih "abortusa".
"da se ne baci."

sada sam jednu teglu raži blebn'o u kejs, pomješ'o sa vermom i kokosom, us'o česmovače "odokativnom" metodom i prekrio tankim slojem suhog verma.
rokn'o odma' na frutanje.
NIŠTA sterilizacija NIŠTA pasterizacija.

pa ćemo vidimo dal' radi i kada se ne ispoštuje ni jedno moguće pravilo...

ljakse metod. B-)
Zadnja izmjena: autistic jedi, dana/u 02.10.2017, 17:48, ukupno mijenjano 1 put.
last minute after last minute after last minute...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

ma normalno, kako bacanje, meni kad pojedem sve, ako sam vani, i krene me s frendom pustat, onda idem kuc po aborte i još malo pojačamo, nekad sooper, nekad slabije..:)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
autistic jedi
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 02.07.2017, 22:26
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la autistic jedi »

kejs koji sam zbrljavio u 2 ujutro navaren ko konj mi izgleda najbolje =
https://ibb.co/bQeHab
izvrn'la se tegla s vermom prilikom sterilizacije, pa se napila vode, pa sam ja tako navaren onda pokušav'o to ocjediti, pa bilo verma premalo, pa dod'o perlita (ne znam ni sam zašto) pa izmješ'o sve, džumbus napravio, kont'o nema od tog ništa svejedno......a ono na kraju...vidite i sami.
a ovamo; kejs koji sam odradio BAŠ kako treba, i SVE po uputstvu - na njemu imam više abortusa nego gljiva i generalno mi "pije krv" od početka.

izgleda mi da se prema gljivama treba odnosit'.....ne znam kako da se izrazim a da ne pišem roman.. k'o p'jan sa džukelama.
last minute after last minute after last minute...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

ja uvjek ko prema svemircima, dajem im šansu i kad se kontaminira, pošpricam micu s alkoholom, odrežem, operiram ako treba, nema odustajanja, i pričam s njima, puštam im psyaču kad me nema u sobi da se malo naviknu, ponekad kutijicu s gljivama stavim sa automaticom da se upoznaju i tako...
eo baš sam bio sa svojim svemircima, ujutro kaže skidamo sve suknjice pa se veselimo da nas vidiš i pobereš gole, baš me nagrađuju ljepo, nijedna mi posuda nije bila puna na prvom flushu, sad budem vidio dalje, ali nije ni bitno, kolko daju zavalan sam :psy
slika
slika
:mushroom: :mushroom: :mushroom:
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

jel ti na ovoj drugoj slici to voda uz rub posude, ako je odli to jer će ti se kontaminirat ?
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

prvo sam pično 2 fotke pa sam lufto i odlio.... ;)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori