Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Punxerklc

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Punxerklc »

Potpisujem...
Također. :YMTONGUE: A ja sam veterinar po struci....
Avatar
Mudrac
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 10.04.2010, 19:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mudrac »

pa sto je savet onda da se ostave na miru?(mislim kapiram da su one tajnovite,da nece dok ih gledas)
zbog sopstvenih nerava samo??? :-\
Zadnja izmjena: Mudrac, dana/u 24.05.2010, 15:43, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ma nema previše praktičnih razloga, stvar je u tome da se previše živciraš ako stalno gledaš, nećeš ništa s tim dobit, zaboraviš na tjedan dana i tek onda provjeriš, ako je zdravo, super, ako je kontaminirano, bilo bi takvo i bez gledanja.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Mudrac
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 10.04.2010, 19:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mudrac »

Imam bas last minut pitanje. porodio sam kolac i radio sam shock terapiju ali nisam potapao,i kolac fura vec tako 5-6 dana na temperaturi od 25 c i stalno provetravanje i svetlost(pa sam malo ne strpljiv)...jel smem da prskam i po njemu(jel smeta to kad poplavi?) i dali je kasno sad da ga potopim pa u friz opet? jel bi mu smetalo...glavice mi se jos nisu formirale jbg.
ovo mora da mi uspe jel mi je spric pri kraju a mucim se vec 3 m.a ful je kolonizirao
Punxerklc

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Punxerklc »

E ovako imam problem teglu uopće nisam tresao od inokulacije jer sam pročitao da za to niti nema pretjerane potrebe, ali mi se na jednoj strani tegle razvio micelij baš onakav kakav treba biti ono ful debelo bijeli sa "štapićima" onim i to, a na drugom kraju skoro pa ništa lagano je bijelo.
Računajući da sam inokuliro prije 2 tjedna trebala je i druga strana biti približno takva.

Protresao sam jučer teglu i ima dosta nekoloniziranog kukuruza koji je sad na vrhu pa će valda biti sve ok. Valjda je to normalna pojava ako se tegla ne trese...
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la krasta-zg »

@mudrac
5-6 dana je rano za gljive,ja na tvom mjestu nebi to sokiro,treba im jos par dana,aj baci neku sliku ako imas..

@punx
Ako si protreso sad pricekaj jos par dana i trebalo bi se zabjelit,isto neka slika ako imas bila bi korisna :)
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Avatar
Mudrac
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 10.04.2010, 19:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mudrac »

Pa evo slika ...(nije ovo tegla)Lepo je ono tvoje ispalo ...kako si sterilisao te chinije i kako si odrzavao vlagu sa njih toliko slika<----ja sam na ovo mislio


a ovo mi je zez iz ovog ih nebi vadio i ovo nemora da uspe------>navikao samslika

mozda i od ovog bude nesto...ovaj put ovo nevadim iz tegle,sve mi lepo ide,i kad ih porodim zeznem nesto i kontaminiram,a i buraz moj Ih gleda kad nisam tu,pa ko zna sta radi...i pusti machka u sobu :ymsick: shishmishi
Zadnja izmjena: Mudrac, dana/u 02.06.2010, 22:41, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la krasta-zg »

Ovo ti izgleda skroz dobro..jos koji dan i trebale bi pocet.
Ako si to mene pitao za vlagu,sve je to bilo dosta vlazno tako da prva dva flusha opce nisam ni jednom posprico bilo je dobro,tek nakon drugog flusha sam dvaput posprico,neko sam cak i potapo pa su izrasle neke extra ogromne gljive ali kad se osuse skroz su lagane..a one plasticne posudice sam alkoholom sterilizirao
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Da, kasno ti je sad za potapanje. To si trebao napravit, u vodu pa u suhi vermikulit, al dobro, sad je kasno, špricaj dosta i direktno po kolaču, računaj da moraš nadoknadit svu vlagu koja se izgubila tijekom kolonizacije. Ako ti micelij poplavi, znači da je pre suh. Špricaj i luftaj često, za nekoliko dana bi trebao vidjet pinove.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Zagber

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zagber »

Ovo prvi put cujem. Kakvo potapanje? O cemu pricate. Ajd opiši ili me uputi gdje to piše
Tnx
Odgovori