Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Vuk.Sramotnjak
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 18.04.2019, 11:35

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Vuk.Sramotnjak »

Ljudeki
Nigdje ne mogu pronaci tocan omjer rizinog brasna, verma i VODE najbitnije od svega.
Linkovi koji su postavljeni nisu mi dostupni...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

mislim da je 1:1:2 ..baci oko na YT: https://www.youtube.com/watch?v=Upe_Czq24Gg
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Uđi na Shroomery, tamo imaš šta god 'oćeš.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la luther7hrol »

Jucer sam napravio boxeve mid-size i ukljucio grijac za akvarij koji je prilicno kvalitetan, 25W, no ne uspjevam dobiti temperaturu vecu od 20-21'C stupnjeva. Maksimalno ide do 21.5'C, zasada. Temperatura zraka vani je 14-15'C. Do sutra mi treba minimalno 24-25 za razvoj micelija jer veceras steriliziram medije koji se upravo namakaju vodom. Ne znam kako da dignem temperaturu za jos tih nekoliko stupnjeva. Cini se da se previse topline gubi ka van jer je vani hladno. Boxevi su jedni u drugom, nekih pet centimetara vode u donjem, a u gornjem sam izbusio 12 rupica da bi lakse ulazila toplina iz donjega i stavio sinteticke vate u iste. Ne znam igra li ulogu sto mi poklopci na boxeve nisu skroz hermeticki da se mogu zatvoriti no dobro su pritisnuti odgore ( stavim debelu knjigu :D )...

Prije nekoliko godina imao sam isti sistem za inkubator no tada sam jos bio u toploj Hrvatskoj pa nisam imao problema s grijanjem toliko. Dakle treba mi hint. Nije valjda da cu morati kupovati grijac od 100W? To stvarno nema smisla obzirom na mali volumen vode u boxu.

slika
slika
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Sto se dogadja kad dobro omotas dekom ili necim?
Jebivjetar
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

Nemam iskustva sa grijačima al može to i na 21*C a za koji dan će zatoplit vani pa će se i u boxu dić temperatura. Prije će ti trebat klima nego jači grijač :)
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la luther7hrol »

Spunk je napisao/la:Sto se dogadja kad dobro omotas dekom ili necim?
Upravo smo omotali jednom plasticnom vrecom gornji dio a ispod boxeva stavili komad stiropora jer kako mi je cura dobro primjetila sustav sigurno gubi dio topline kroz pod ( a pod je bas hladan ovih dana ) . Javim rezultate za par sati :)
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la luther7hrol »

danko fafanko je napisao/la:Nemam iskustva sa grijačima al može to i na 21*C a za koji dan će zatoplit vani pa će se i u boxu dić temperatura. Prije će ti trebat klima nego jači grijač :)
Tebi uspjeva na 21'C? Bojim se da ovdje nece zatopliti tako skoro ( nadam se da nece zahladiti jos vise zapravo, ja sam u Irskoj i zasad je jos prilicno zima. Mi se jos grijemo zapravo.... :D
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la luther7hrol »

Bojim se da mi grijac stoji neispravno, barem prema uputama. U uputama je prekrizeno horizontalno stajanje grijaca i situacije gdje on ista dira. No kako imam samo 5-6 centimetara vode dolje ni ne moze mi stati drukcije vec stoji.
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Kad sam ja radio pre par meseci, za inkubator sam koristio drveni sanduk i lampu sa sijalicom od 40W čini mi se, u zavisnosti od toga kako je podesiš i koliko otvoriš poklopac sanduka možeš da kontrolišeš temperaturu. Mada, 21.5 je sasvim okej, čak i bolje nego da dižeš na 25, tad bakterije kreću na posao.
Odgovori