Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
mr.lirika
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 03.09.2019, 17:49
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la mr.lirika »

Imam jedno pitanje,ovako- jedan frend mi je poklonio na običnom A4 papiru iz neke bilježnice različite uzorke printa koje je on uzgajao. Na tome papiru je napravio print spora i tako stoji u zip vrečici godinu ili dvije.Kako ih je napravio ne znam ,ali siječem se da mi je rekao kako su to njegovi najbolji primjerci koje je uzgojio. Gledao sam video o uzgoju preko printa - spore se vide na alu-foliji i daju se nožem odvojiti odnosno sastrugati.. Mene znanima kako bi ja mogao iskoristiti taj moj print i uzgojti novi lijepi primjerak? npr. ako bih potrgao dio papira gdje je print gjlive i tako krenuo na korak gdje te spore želim imati u šprici. Volim prirodu, volim biljke,volim uzgojiti bomba vutru i zato vjerujem u uspjeh ovog uzgoja. Novi sam u ovome forumu, zato zahvaljujem svim umjetnicima Majka foruma koji bi me voljeli savjetovali i naučili da ovaj uzgoj uspije.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

perke je napisao/la:
AFX je napisao/la:Gube ne potenciji trenutno. Najbolja metoda je osušiti na čim manjoj temperaturi i vakumirati/staviti u med. Ne treba ti rerna..bezveze ih izlažeš visokim temperaturama.
A na manjoj temperaturi? Najmanja temperatura na rerni je 50 stepeni. Ne znam koliko su osetljive, vidim da ih suse i na 40 u dehidratoru.
Koliko moze da utice razlika od 10 stepeni?
Znam da su vama iskusnima ova pitanja debilna.

Moj savjet: kutija.. na jednu stranu izbusis rupe..na drugu stavis ventilator tipa od kompa. spojen na adapter tipa od punjača za mob il sl. I eto..imaš ogromnu sušaru za gljive na sobnoj temperaturi..bolje od pećnice.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

Ljudi jel zna neko koja je dobra mikrodoza za gledanje filmova na pecurkama ne bi zeleo da bude intezivno da ne mogu da sedim al dovoljno da bude zanimljivije...?
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Zavisi kakve su ti pečurke, testiraj sam ako imaš dovoljno za zajebavanje, uglavnom 0,5 je obično gornji prag mikrodoze, sve preko počinje da bude primetno.

Edit: Jednom sam otišao na predavanje na 0.5, koncentracije radi, recimo samo da NIŠTA nisam zapamtio što je trebalo da zapamtim.
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Hermes je napisao/la:Ljudi jel zna neko koja je dobra mikrodoza za gledanje filmova na pecurkama ne bi zeleo da bude intezivno da ne mogu da sedim al dovoljno da bude zanimljivije...?
Pa ako si vec uzimao onda znas otprilike, to je invidualno, ja npr. imam visoku toleranciju i necu tripati ako ne uzmem vise od 3 ili 3.5 g. Ja bi ti preporucio ako vec nisi da probas napraviti caj ili lemon tek. Meni jako škode sušene pečurke u zadne vrijeme, a kad napravim čaj bude mi super i nikakva mučnina.

Čaj je super jer mozes napraviti od svjezih i od susenih, još bolje od svjezih ako imas. Znaci samo isjeckas 20-30 grama na sitne komadice, staviš vodu da ključa i onda poliješ gljive sa tom vodom i ubaciš 2-3 vrećice čaja koje voliš i ostaviš 15-20 min da se natapa, mozes promijesati 2-3 puta.

Čaj obično djeluje kroz 20 min, pa ako ti je preslab samo popiješ još i to je to.
Duka je napisao/la:Zavisi kakve su ti pečurke, testiraj sam ako imaš dovoljno za zajebavanje, uglavnom 0,5 je obično gornji prag mikrodoze, sve preko počinje da bude primetno.

Edit: Jednom sam otišao na predavanje na 0.5, koncentracije radi, recimo samo da NIŠTA nisam zapamtio što je trebalo da zapamtim.
Ja bi mogao sa 2 g ići na predavanje bez ikakvih problema :)
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Na vrhuncu tripa od 4,5 grama su prošla dva random lika ispred mene, ja kontam izgledao sam kao totalni retard, kad sam se vratio u normalu ja pitam devojku kako sam izgledao tad, ona kaže totalno normalno, nikakva razlika sem zenica veličine klikera ahahah

Al opet u mojoj glavi je bilo cepanje ega i štošta nešto, nema šanse da bi na 2 grama mogao da pratiš predavanja, osim ako ne jedeš neke užegle pečurke
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

Duka je napisao/la:Zavisi kakve su ti pečurke, testiraj sam ako imaš dovoljno za zajebavanje, uglavnom 0,5 je obično gornji prag mikrodoze, sve preko počinje da bude primetno.

Edit: Jednom sam otišao na predavanje na 0.5, koncentracije radi, recimo samo da NIŠTA nisam zapamtio što je trebalo da zapamtim.
hahahahaha meni nekad hoce to od trave
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

Firmus je napisao/la:
Hermes je napisao/la:Ljudi jel zna neko koja je dobra mikrodoza za gledanje filmova na pecurkama ne bi zeleo da bude intezivno da ne mogu da sedim al dovoljno da bude zanimljivije...?
Pa ako si vec uzimao onda znas otprilike, to je invidualno, ja npr. imam visoku toleranciju i necu tripati ako ne uzmem vise od 3 ili 3.5 g. Ja bi ti preporucio ako vec nisi da probas napraviti caj ili lemon tek. Meni jako škode sušene pečurke u zadne vrijeme, a kad napravim čaj bude mi super i nikakva mučnina.

Čaj je super jer mozes napraviti od svjezih i od susenih, još bolje od svjezih ako imas. Znaci samo isjeckas 20-30 grama na sitne komadice, staviš vodu da ključa i onda poliješ gljive sa tom vodom i ubaciš 2-3 vrećice čaja koje voliš i ostaviš 15-20 min da se natapa, mozes promijesati 2-3 puta.

Čaj obično djeluje kroz 20 min, pa ako ti je preslab samo popiješ još i to je to.
Duka je napisao/la:Zavisi kakve su ti pečurke, testiraj sam ako imaš dovoljno za zajebavanje, uglavnom 0,5 je obično gornji prag mikrodoze, sve preko počinje da bude primetno.

Edit: Jednom sam otišao na predavanje na 0.5, koncentracije radi, recimo samo da NIŠTA nisam zapamtio što je trebalo da zapamtim.
Ja bi mogao sa 2 g ići na predavanje bez ikakvih problema :)
da vidis to je dosta individualno meni jr na 1g primetno bas blazi trip...sinoc sam uzeo jedno gram ali mislim da sam trebao nesto tipa 0.5 da sam preterao nisam mogao lepo da se.skoncetrisem...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

kad su mi za visokih temeraturnih skokova naglo izrastale gljive i meni je 3 grama bilo super, realno, 2 grama mislim da malo jako ljudi može na predavanje, da se najedeš slanine i da bubneš 1.5, ima da te prekida i baca ko u lunaparku...
samo naglo izrasle i nečuvane dobro su slabije meni, ostalo meći kacigu, veži pojas...
takoer sam mislio da sam nekaku toleranciju razvio, ali kasnije sam skonto sve, sad neprelazim fruting temp preko 24...čak na 24 baš napreduju jako, najbolje 22...s padovima po noći laganim
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Firmus »

Hermes je napisao/la:
Firmus je napisao/la:
Hermes je napisao/la:Ljudi jel zna neko koja je dobra mikrodoza za gledanje filmova na pecurkama ne bi zeleo da bude intezivno da ne mogu da sedim al dovoljno da bude zanimljivije...?
Pa ako si vec uzimao onda znas otprilike, to je invidualno, ja npr. imam visoku toleranciju i necu tripati ako ne uzmem vise od 3 ili 3.5 g. Ja bi ti preporucio ako vec nisi da probas napraviti caj ili lemon tek. Meni jako škode sušene pečurke u zadne vrijeme, a kad napravim čaj bude mi super i nikakva mučnina.

Čaj je super jer mozes napraviti od svjezih i od susenih, još bolje od svjezih ako imas. Znaci samo isjeckas 20-30 grama na sitne komadice, staviš vodu da ključa i onda poliješ gljive sa tom vodom i ubaciš 2-3 vrećice čaja koje voliš i ostaviš 15-20 min da se natapa, mozes promijesati 2-3 puta.

Čaj obično djeluje kroz 20 min, pa ako ti je preslab samo popiješ još i to je to.
Duka je napisao/la:Zavisi kakve su ti pečurke, testiraj sam ako imaš dovoljno za zajebavanje, uglavnom 0,5 je obično gornji prag mikrodoze, sve preko počinje da bude primetno.

Edit: Jednom sam otišao na predavanje na 0.5, koncentracije radi, recimo samo da NIŠTA nisam zapamtio što je trebalo da zapamtim.
Ja bi mogao sa 2 g ići na predavanje bez ikakvih problema :)
da vidis to je dosta individualno meni jr na 1g primetno bas blazi trip...sinoc sam uzeo jedno gram ali mislim da sam trebao nesto tipa 0.5 da sam preterao nisam mogao lepo da se.skoncetrisem...
Iskreno... ako zelis gledati neki film ili se zejabavati s ekipom bolje smotaj jedan debeli masni Travu mozes nabaviti bilo gdje, a gljive je tesko pronaci... Gljive je najbolje konzumirati kad si sam. Uzmi max. kolicinu koju mozes podnijeti i neka te ona vodi :D

Zašto? Moja je pretpostavka da je Gljiva prisustvovala stotinama tisuća civilizacija pa ona može prenijeti mudrost, a trava je cool no matter what :D Ako uzimaš gljive samo zatvori oči i prepusti se.... :D

Ja sam prije nekoliko dana uzeo 3-4 g. i kad zatvorim oci mogao sam viditi aliene/vanzemaljce ali nisam se mogao prepustiti tome jer sam bio s prijatelljima :)
Odgovori