Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

Firmus je napisao/la:
Hermes je napisao/la:
Firmus je napisao/la:
Hermes je napisao/la:Ljudi jel zna neko koja je dobra mikrodoza za gledanje filmova na pecurkama ne bi zeleo da bude intezivno da ne mogu da sedim al dovoljno da bude zanimljivije...?
Pa ako si vec uzimao onda znas otprilike, to je invidualno, ja npr. imam visoku toleranciju i necu tripati ako ne uzmem vise od 3 ili 3.5 g. Ja bi ti preporucio ako vec nisi da probas napraviti caj ili lemon tek. Meni jako škode sušene pečurke u zadne vrijeme, a kad napravim čaj bude mi super i nikakva mučnina.

Čaj je super jer mozes napraviti od svjezih i od susenih, još bolje od svjezih ako imas. Znaci samo isjeckas 20-30 grama na sitne komadice, staviš vodu da ključa i onda poliješ gljive sa tom vodom i ubaciš 2-3 vrećice čaja koje voliš i ostaviš 15-20 min da se natapa, mozes promijesati 2-3 puta.

Čaj obično djeluje kroz 20 min, pa ako ti je preslab samo popiješ još i to je to.
Duka je napisao/la:Zavisi kakve su ti pečurke, testiraj sam ako imaš dovoljno za zajebavanje, uglavnom 0,5 je obično gornji prag mikrodoze, sve preko počinje da bude primetno.

Edit: Jednom sam otišao na predavanje na 0.5, koncentracije radi, recimo samo da NIŠTA nisam zapamtio što je trebalo da zapamtim.
Ja bi mogao sa 2 g ići na predavanje bez ikakvih problema :)
da vidis to je dosta individualno meni jr na 1g primetno bas blazi trip...sinoc sam uzeo jedno gram ali mislim da sam trebao nesto tipa 0.5 da sam preterao nisam mogao lepo da se.skoncetrisem...
Iskreno... ako zelis gledati neki film ili se zejabavati s ekipom bolje smotaj jedan debeli masni Travu mozes nabaviti bilo gdje, a gljive je tesko pronaci... Gljive je najbolje konzumirati kad si sam. Uzmi max. kolicinu koju mozes podnijeti i neka te ona vodi :D

Zašto? Moja je pretpostavka da je Gljiva prisustvovala stotinama tisuća civilizacija pa ona može prenijeti mudrost, a trava je cool no matter what :D Ako uzimaš gljive samo zatvori oči i prepusti se.... :D

Ja sam prije nekoliko dana uzeo 3-4 g. i kad zatvorim oci mogao sam viditi aliene/vanzemaljce ali nisam se mogao prepustiti tome jer sam bio s prijatelljima :)
Dobar savet! Ja obozavam da gledam filmove naduvan mnogo je sve bolje i zbavnije ali polazis od pretpostavke da je pristupacnija trava od pecurka...Meni trenutno nije imam bas dosta xD A iskreno mi je vise pun k*ac se cimam sa nekim klosirama iza coska i da se paranoisem za travu kad bi imao neku stabilnu semu sa nekim profesionalcem a ne klincima iz kraja to bi bilo super...
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

Eee ljudi ako moze neki savet..Za par dana treba da idem na put na kojem cu biti 8 dana a nemam gde da ostavim box sa pecurkama da nego brine o njemu sta mi je ciniti?Danas sam pobrao treci flush sa jednog cake-a a sutra cu pobrati sa drugog ne znam sta ce im biti ako ih ostavim ? Jel ima nesto sto mogu da uradim da im usporim rast ili da zaustavim rast privremeno?
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Nađi neko mjesto vani, u hladu. Iskopaj rupu i stavi cijeli supstrat unutra. Pokrj sa 1/2 cm zemlje. Zalij malo i nagrni nešto za malč. Trebao bi izvući nešto taman kad se vratiš
Jebivjetar
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

U proseku im treba oko 7 dana od pinova do otvaranja suknjice, taman stižeš, samo bi trebale biti na nižoj temperaturi, tako sporije rastu.
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

slika
Budj ili? Cuo sam da ovo hoce od prsaknja vodom?Ili joj je prosao vek?
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

Buđ, bacaj to što prije
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

danko fafanko je napisao/la:Buđ, bacaj to što prije
:thumbsup: skinuo!
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Šta si skinuo? Buđ ili bacio ceo kolač?
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

Duka je napisao/la:Šta si skinuo? Buđ ili bacio ceo kolač?
Skinuo to sto je bilo zeleno samo...To jest drug je posto je kod njega...
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Neće to pomoći ništa, skinuo si samo plodonosna tela buđi, micelijum je i dalje u kolaču, takođe je sve pokriveno milionima spora buđi. Sve će se to ponovo ubuđati vrlo brzo. Ima fora s vodonik peroksidom ako hoćeš da probaš al slaba vajda.
Odgovori