Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

Zdravo ljudi jel moze neko da mi kaze koliko prostora zauzimaju suve pecurke? Kolko tegla od 1L moze suvih pecuraka da primi? Jel moze neko da mi pomogne
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Zavisi koliko si jak dečko. Ahahah
Šalim se, može mnogo, teško da će ti trebati tegla od litar za to. Ako ih izmelješ, može još više. Ja sam uspeo u teglicu od 150-ak ml da naguram oko 60g suvih samlevenih, ili ti oko 600 gr svežih. Mada to je bilo uz nasilničko sabijanje. I to ti je najbolji način da ih čuvaš po meni, mala teglica, i bitno je da je napuniš do vrha, da ih sabiješ koliko je fizički moguće i da u teglici nema vazduha, ili da ima minimalno. Em je lakše meriti, ravnomernija je potencija, a i nisu umazane medom pa znaš tačno koliko uzimaš. Meni stoje već nekih 10 meseci u teglici i u frižideru i nisu izgubile na potenciji, barem ja nisam primetio razliku.
Avatar
Molder
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 14.01.2019, 22:36
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Molder »

Da li treba da se izbuse rupice na foliji kad se ceka da micelijum izbije na povrsinu kad se radi sa razi i vermikulitom? Ili moze samo da se stavi poklopac i u mrak?
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la danko fafanko »

Treba 2,3 rupe..
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

Duka je napisao/la:Zavisi koliko si jak dečko. Ahahah
Šalim se, može mnogo, teško da će ti trebati tegla od litar za to. Ako ih izmelješ, može još više. Ja sam uspeo u teglicu od 150-ak ml da naguram oko 60g suvih samlevenih, ili ti oko 600 gr svežih. Mada to je bilo uz nasilničko sabijanje. I to ti je najbolji način da ih čuvaš po meni, mala teglica, i bitno je da je napuniš do vrha, da ih sabiješ koliko je fizički moguće i da u teglici nema vazduha, ili da ima minimalno. Em je lakše meriti, ravnomernija je potencija, a i nisu umazane medom pa znaš tačno koliko uzimaš. Meni stoje već nekih 10 meseci u teglici i u frižideru i nisu izgubile na potenciji, barem ja nisam primetio razliku.
XD hvala na odgovoru! E da te pitam vidim da si dosta aktivan i da imas iskustva! Posto su mi upravo stigle spore znam vec 90% stvari kako da radim odlucio sam se za metodu BRF cakes jer mi ce cini da je najlaksa za pocetnika.. Jel nije problem u privatnim porukama da te pitam samo par stvari koje nisam uspeo da nadjem? Krenucu i jako detaljan dnevnik gde cu probati sve da objasnim sto sam naucio i sto radim...
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Nije problem, može.
A to što se tiče BRF cakeova iskreno nisam dobio utisak da je mnogo lakša metoda od Bulk-a, jeste malo ali rod koji se dobije na BRF je obično dosta bedan, zavisi šta hoćeš da postigneš.
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

Ee ljudi treba mi brzo savet uzeo sam psenicu koja je oljustena i ovas koji nije sta da iskoristim dvoumim se za psenicu jer je oljustena? Jel mogu mozda pola pola da pomesam?
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Spunk »

Neoljuštena sigurno može i u svakom slučaju je bolji izbor
Jebivjetar
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

Spunk je napisao/la:Neoljuštena sigurno može i u svakom slučaju je bolji izbor
Hvala!
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Hermes »

Ljudi jel ovo dobro neki mehurici su mi se skupili na vrhu? Ostavio sam ovas 21h pod vodom? evo slike
slika
Odgovori