Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zephyrus »

Duka, ako nesto podje po zlu, probaj noobovski.
BRF u SFCG i pici.
Pri prvom growu usrao valjda sve sto se usrat dalo, pa mi je na kraju opet dobro izraslo.
Sretno.
Zadnja izmjena: Zephyrus, dana/u 17.04.2018, 19:49, ukupno mijenjano 2 puta.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Planirao sam da pucam tetejcem u glavu ako mi krene po zlu, nije valjda kvantna fizika majku mu :D
Jedino ako mi stigne budjav print ili userem oko šprica al valjda ce valjati neka od 8 tegli.
Planiram da imam dovoljno za sebe i par drugara, koliko si izvukao ukupno s PF tek-om?
Još nešto, posle koliko dana ti je zatandrkao tomos otkad si poslao pismo?
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zephyrus »

Evo danas ubrano, s 11 cakeova.
Trebalo je biti 12 ali je jedan imao kontaminaciju, pa je islo prvo u ekspres lonac, a onda u kantu za smece.
Nisam zelio riskirati i krojiti i cackati po tom kontaminiranom kolacu kako mi ne bi zeznuo ostatak.
Prvi flush ("B+" ako ista znaci, ali navodno su svi cubensisi manje-vise slicni):

slika

Fali jos sigurno trecina ove kolicine koja se vidi, dio je na susenju, dio cu pobrati sutra.
Nisam vagao, ali cjedilo sa slike je ono veliko za tjesteninu.
Prvi puta mi je drugi flush bio daleko bolji od prvog, pa ako se po jutru dan poznaje...

BRF tehnika je prelagana, ne bi vjerovao kakve greske prasta.
Nisam vagao prvi puta, ali ovaj put sigurno hocu.
Prvi put kad sam narucio, printu je trebalo oko mjesec i po da stigne, ali nisu oni krivi, vidio sam po pecatu na pismu da su odmah poslali, vec je pismo negdje zastekao, ali bilo je bozicno vrijeme tak da je mozda zbog toga.
Drugi put kada sam narucio, stiglo je za nekih tjedan do deset dana.
Sto se tice printeva, to ti je lutrija.
Ja sam do sada narucivao po tri printa za 5€, neki su bili hiper-usrani, drugi opet dobri.
Pri prvom growu sam koristio najusraniji print, zbog toga sto sam prethodna dva upropastio (ne pitaj :D ), na kraju je dobro izraslo.
Dok u sprici vidis trunkicu crnoga, znaci da imas i vise nego dovoljno.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Cenim da tu ima negde 200gr svežih? A imaćeš još 2 ture verovatno?
Uuuu koja sam ja stipsa, poslao sam kovanicu od 2 evra, žao mi bilo para :D
Evo meni nešto više od 2 sedmice, je l' ti doneo poštar kad i račune?
Nije mi frka da će malo biti, nego da nisu pravljeni u kakvom podrumu s kolekcijom buđi i gljivica, onda mogu da se popišam na sve...
Pravim bulk pa šta bude, i napraviću 2 teglice s BRF čisto da uzmem print ako ovo prvo propadne.
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zephyrus »

Prvi put sam imao tri flusha, cetvrti je bio stvarno zanemariv, tek par aborta.
Bas cu izvagati za par dana kada cijeli prvi flush bude osusen.
Bolje bi ti bilo da si uzeo tri printa, uvijek se moze dogodit "nezgoda" kao meni, pa da ostanes na jednom.
Ukratko, jedan sam strugao uzarenim skalpelom :ohnoo: , a onaj drugi se ni ne sjecam kako sam upropastio, ostao mi je taj treci, najjadniji.
Svu sam nadu izgubio, still air box je bio preplitak pa je alkoholna lampa pocela topiti plastiku iznad =)) , na kraju sam pozivcanio, uzeo tu spricu, bacio still air box u stranu, doslovno okupao spricu i casu u 96%-tnom etanolu, ruke i rukavice napacao u tom istom etanolu, sastrugao spore u casu, uvukao u spricu... i na kraju nisam imao ni jednu jedinu kontaminaciju.
Pri ovom growu sada isto nisam koristio box, ali sam prostoriju naspricao antibakterijskim Glade-om, oprao radnu povrsinu u varikini, na kraju sam od 12 kolaca imao samo jednu kontaminaciju.
Znaci da ta tehnika stvarno prasta katastrofalne greske, cak i kad se ponasas poput najgore svinje, kao sto sam se ja ponasao.
Sto se tice printeva, to ti je obicna koverta, mene je docekala u sanducicu kada sam dosao s posla.
Totalno neupadljiva, kao i milijun drugih obicnih pisama koja putuju svaki dan, stvarno moras biti baksuz da ti to netko ide cackati na carini.
Prvi put sam narucivao kao i ti, poslao pare u koverti.
Printevi dosli, ali skoro nakon mjesec i po.
Drugi put sam napravio isto sto i prvi, ali printevi nikada nisu stigli.
Da li je postar maznuo pare, da li su se oni napravili mutavi ili se pismo negdje zagubilo, to pojma nemam.
Kada sam treci puta narucivao, napravio sam transakciju u banci, ali je ispala skuplja pita od tepsije, poslao im 5€, a provizija banci je iznosila 10-ak €.
Ali barem sam bio siguran da su primili pare.
Ti printevi su stigli za desetak dana.
Najgore sto se moze dogoditi je da print bude slab, sto se tice higijene, mislim da su to super odradili, pogotovo ako uzmemo u obzir koliko sam ja to puta bezveze otvarao, gledao, cackao po tome bez rukavica.
Samo sto jos spricu kraj otvorene septicke nisam pravio.
Na kraju je opet sve dobro ispalo.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

A jebiga, naučio sam sterilizaciju do tančina u teoriji, šta bude bude, možda napravim likvidnu kulturu tek da imam više materijala.
A ček, misliš 3 printa kao 3 koverte ili dam više keša i dobijm više spora odjednom?
Nema, mora neko da opravi fungicid specijalno za onu leteću gamad, al da ne dira spore gljiva, ako je ikako moguće, al hej leteli su na mesec ipak?
Nalepio sam 2 jevreja između kartona, prošlo pismo lepo kod šalteruše a morao bi čeprkati 10 minuta da ga izvadi, nije valjda...
Jesi merio prethodne uzgoje?
I jesi imao ikad neke "life changing" iskustva što bi ameri rekli?
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Duka »

Opravio sam teglice za tečnu kulturu pa evo da okačim, ako ima neki znalac da mi kaže liče li na to što treba da liče:
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

sa acetonom i sa upaljenom lučicom, nova igla i šprica, u kuhinji bez ikakvih glove boxova...
imao sam ex. lonac, i gljive suhe na slici, neznam koje su, poklon, kažu magic musrooms...
ima 4 tjedna možda kako sam ih napuco, 3 su bačene jer su rodile što mi se nesviđa...
spore sam natapao u vodi iz kuhala za kavu, odnosno komad šeširića sam bacio i natapao jedan dan..
nakon toga sam s kuhalom za kavu obario vrečicu od čaja, neki biljni, i kroz tu vrečicu procjedio vodu u kojoj sam natapao šeširić...
zatim sam ganiro 6 sterilnih kokičara...
nakon 7 dana sam čašama dao kick kod radiatora jedno 4 sata...
za 2 dana su bolesne stigle, ali i zdrave...
čaše su konstantno na 11-16 stupnjeva C.
ni sam nevjerujem da imam trkača tri...toliko sam ih želio da sam pokušao iz nemogućeg, i zasad se "živi"...

Kake su mi šanse dalje, imam 6 kocki kokosa spremnih, i kadicu jednu malu za nedaj bože :mushroom: :mushroom: :mushroom:

Kad je ovako čudesno, htio sam podjeliti s vama, imao sam milion neuspjelih inakulacija već, i to u puno boljim uvjetima i s printevima, pa reko da objavim ovu psihijatriju :cheesy:

IMA NEKO IDEJU KOJE SU TO GLJIVE, možda se vidi sa slike??? :psy
slika
slika
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
theqepec
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 06.04.2018, 12:08

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la theqepec »

ajme ljudi pomoc!! Prvi puta growam pomocu kita!! Sta se desilo dakle gljivare rastu ko lude stalna tepmeratura im je oko 23 a vlagu tocno neznam ali kontam da je dobra posto je oda u vrecici.. svaki dan pospricam dva puta svijeze vodice.. da bi mi danas nakon 6 dana sto brutalno rastu u jednom cosku poceli miceliji lagano poprimati plavkastu boju!! i primjetio sam da kod par gljivica prije samog klobuka se pojavilo kao nesto crno.. (kao da se suse) dali he moguce da mi fali vlage unutra posto su na grijacu ili su se zarazile prilikom luftanja??
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la klada »

Kontaminacija, pljesan, gruvaj dokle ide ili baci, ili mici tj dio
Odgovori