Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
autistic jedi
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 02.07.2017, 22:26
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la autistic jedi »

nisam baš upućen u temu, ali od djelića informacija skupljenih tu i tamo = gljivudže se toliko genetski razlikuju od svega ostalog na planeti da mnogi vjeruju u panspermija teoriju; barem kada su one u pitanju.

tako da... da - možda pričaš i šapućeš BUKVALNO malim :YMALIEN:

:-?
last minute after last minute after last minute...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

ja dosada nikad nisam od njih ništa tražio, a strašno sam puno do sada dobio, moram reći da jesam očekivao nešto, ali to je kao očekujem nešto neočekivano, pa sam postupno kako sam što dobivao i prihvačao...gledam na njih kao na neobavezno najbitnije predavanje u zivotu...
nekome je taj svijet ponekad tlaka, ili nisu oduševljeni s njim pa svejedno uskoče nekad, ali meni je svaki put isčekivanje nevjerovatno, toliko im vjerujem i veselim im se da sam sebi zvučim kao neki vjernik, fanatik...a inače nisam vjernik u današnje tradicijske pizdarije....
smatram da će mi sve biti jasnije i kristalnije kad podebljam ulaz, i veselim se tome kao da ću nešto diplomirat, završit nešto veliko...
još bi nešto napomenuo kao po meni bitno, a pogotovo kod uzimanja više od standardnih zeka peka porcijica:

t. mkena kaže da je prava stvar tek od 5 grama i to u sobi u mraku i zatvorenih očiju, i u redu, on je takav set sebi napravio i dokučio što je dokučio, njemu je to bio tako dobar ulaz da ga preporuča svima, no ja bi to malo kontriro.
njemu je kao svojstvenom čovjeku bilo spokojno i lijepo u tom miru i mraku, a meni baš i nije, nekako meni zvuči kao priprema na nešto mračno.
ja radije odradim setup po danu, na ljepom mjestu, ili sa frendom skupa se pogledamo i kažemo: "idemo"
i onda nam je nekako lakše kad smo obojica najebali jel, mislim ne u negativi, nego saćmo dobit bukvicu svaki svoju opet...
najintenzivniji dio koji ja mogu iz gljiva prepričati je da mi se uglavnom vrti sve oko smisla života i ovog života kojeg živim, i vi, i svi oko mene.
uvjek vrtim filmove oko tih pitanja i dobivam na svoj svjetonazor takve potvrde, mase odgovora u milisekundama, paralelno više raz. tema obrađujem, i sve se logički podudaraju i drže jedna drugoj vodu, i to me toliko svaki put veseli, oču se razletit od sreće koliko samopouzdanja dobivam u smjeru da nastavim tako razmišljati i živjeti. vjerovatno o tome podsvjesno najviše razmišljam, dosta filozofiju slušam u zadnje vrijeme, uglavnom tematika života...
također mogu potvrditi plitkoću disanja, osječaj kao da sam lakši, da manje dišem, pliće ali to sve u nekim kao pauzama, kad je vrznja do kraja odšarafljena nevidim i nečujem oko sebe ni kad stojim..
zadnju zezanciju smo prestajali frend i ja, upalilo mi se ljevo koljeno od stajanja valjda, normalno, držimo se za šank cijelu noć i vjerovatno piljimo jedan kroz drugog...
također kako se igram već duže, imam priliku da idem i na aju ali nisam nikad, nekako mi je gljiva sasvim dovoljna, mislim da se isto s njom može postić, a opet nije pripremana, prirodna je....meskalito mi se čini primamljiv, amanita, ali aja nekako ne...baš zbog tog kuhanja i mućenja...
možda s vremenom i promjenim mišljenje, no za sada mi je "sve što iz zemlje izraste sasvim dovoljno"...
kakav bi svijet bio da je u vodovodu mala doza psilocibina, za 5 dana bi se promjenila kugla zemaljska u kvadar možda, :)...ljudi bi bez riječi na ulici znali tko je vrijedan pomoći a tko je zavrijedio da se muči i nestane, cijeli bi se ciklus vratio u normalu brijem....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
autistic jedi
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 02.07.2017, 22:26
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la autistic jedi »

Znam da je napisano, ali sam u super-zurbi I veceras ili sutra moram mom dobrom bratu otvoriti oko. Ono trece.
Stoga; koliko ono svjeze mogu biti svijeze, I kako ih "pricuvati" da se sto manje izgubi?
last minute after last minute after last minute...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

ako imaš cubensise, uberi ih i vagni 2 puta po 20-25 grama, kad se osuse i kad su mokre to je jedna normalna porcija, ništa specijalno kao ali dovoljno da odradi ulaz kako treba...probajte postit bar par sati prije, limun pomaže pri poslu pa napravi limunadu za zalit to...
sretno, ;)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
autistic jedi
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 02.07.2017, 22:26
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la autistic jedi »

huana.meri je napisao/la:po 20-25 grama
hm...dal' je moguće da su mexicane toliko jače? (cubensis je cubensis, ili?)
jer, sinoć umoran ko pas, pa na to i koji joint previše, krenem u 12h da sređujem onaj kejs što mi kilavi cjelo vrijeme (3-4 dobre gljive, nešto abortusa, vidim mora na dunkanje) i na kraju pojedem to, nemam pojma kol'ko...3-4, nikako više od 5 grama.
uglavnom.....tako navaren i umoran bi po default-u treb'o da se ugasim čim dodirnem jastuk....a ono, meni se popalila glava k'o jelka, pun energije.
brijem da bi 15 grama ovoga trebalo biti sasvim dovoljno za "standardan" trip... :/
a opet..nemam pojma.
trebamo uzet' u obzir i da nisam trip'o skoro dvije godine...
a i da sam po prvi put 6 mjeseci trjezan u poslednjih 7-8 godina.
last minute after last minute after last minute...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

svi kubensisi su cubensisi, skoro isti, ili da kažem jednake jačine

kako želiš, no ljepota tripa ne ovisi samo o količini, u pravu si da bi trebalo biti bolje ako si promjenio neke stvari, npr alkohol...sooper što si čist toliko...što se tiče same doze, ako se zezaš možeš kako hočeš, no ako želiš da se neko impresionira, ispod 2 suhih ja nebi išao, to je 20 grama svježih...
2 grama suhih sa slimunom ti je možda po mom mišljenju ekvivalent 20 grama svežih čistih...
po meni, ta slabija doza koja traje kraće i slabije može nekad dozvoliti borbu prvašu, koji pomisli, neću ja ovo, pa se migolji i sl., treba okinut hitac kako spada, a onda nek si poslje sam pojačava ili smanjuje....
ako neželiš probijanje odmah, onda je i jedan gram dovoljan...
npr ja sam na jedan, jedan i pol gram doma brijo u sobi, gledo lordove, svega svjestan skoro, u smjehu do bola, slušam klingonski jezik u LOTR-u, umirem od smjeha kako ih čujem...skoro cijeli film sam bio speglan, no to nije otvorenje, to je zajebancija, koja nekom može biti i nesimpa...
:)
opet kako kaže mekena, gljive nisu za svakog, misleći na moralnu amplitudu osobe i njegov intelekt...veća doza zatucaneru koji ima smisao u životu da mu bankovni račun probije milion, a radi u direktnoj prodaji već 18 godina, može biti brutalno loše iskustvo...
nekom nogometnom huliganu će biz sooper zujat na 2 grama, a na 5 bi plako, mozda nakon brije nikad nebi bio isti...
pristup gljivama treba biti obziran, osječajan, miran, spokojan koliko možete...
to su samo moja neka iskustva, ali ako netko samo prođe smijanje i cerekanje ono, to nije to, to je samo jedan mali segment, koji kasnije prelazu, sa pojačavanjem, u direktno stapanje sa informacijama, emocijonalno otvaranje, šokiranje usljed tolikih podataka u toliko malo vremena i sl...
ja sam tek zadnji put sa serbicama uspio frenda koji ima 100 kila skoro, dobit da plače i šuti i gledamo se i on ko kiša, stariji lik, koji je mislio da se ja, njegov frend malo previše zajebavam...nakon zajebancije još nismo pričali u živo, ali vidim da je pozitivno sve prošao...čovjek 44 godine, brak iza sebe, djece, familija starija, sve pod njim, kad je puklo, plakali smo oboje jedno vrijeme, nemogu reći jel pol sata ili duže ili kraće, ali bez izgovorene riječi smo imali potpuno razumjevanje koja je tema...
ja sam želio da uđe tako malo dublje i ranije, ali nije bio nikad tako pogođeno, nisam želio ni da pretera pa da se uplaši...
problem mi je s tim frendom što neželi vani nikad da sjedimo u prirodi, gutnio ga je mehanizam globalizma i mašina budućnosti i samouništenja...
u posljednje vrijeme mi često postavlja pitanja koja sam ja sebi postavljao kad sam se zaigravao s gljivicama, sad i on traži potvrdu debilnih fakata u životu koje ranije nije primjećivao, preispituje svoj život i koliko mu u životu treba i tako...
mislim da napreduje, :)
to je bilo u petak prošli, danas popodne idem s kumom svojim na jedan razgovor bez otvaranja usta :)
on je ljetos dobio sina pa si mislim da mu dam bar 3 grama, da mu malo sjedne cijela spika oko očinstva i što ga već sljeduje...inače nam nije prvi puta da se družimo tako...:)
javim vam svakako kao je bilo, no bez vatre neplaniram danas ništa, nemogu bez nje toliko dugo, i sad ili je vatrica pod jednim frendom hrastom starim, ili ribnjaci, ili vrh jednog proplanka bilogorskog, s kojeg se vidi papuk u daljini, iz čijeg smjera izvire mjesec baš, a ovi dana je pun majstor skoro...probat ću da izbjegnemo okolinu sa utjecajem ljudske ruke ako bude išlo...
nemogu dočekat :lovee: :psy :ymparty:
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
autistic jedi
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 02.07.2017, 22:26
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la autistic jedi »

a'e, da bude sa srećom!
last minute after last minute after last minute...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

lije kiša kod mene, biće indijanski stil pravi
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
autistic jedi
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 02.07.2017, 22:26
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la autistic jedi »

mene je na kraju "napala" gomila first timer-a; "daj! daj! daj!"....
roštilj, gomila polup'jani ljudi, pola ih uopšte ne kapira s koliko moćnom supstancom traže da se za*ebavaju - situacija ni malo kakva bi trebala da bude, barem za taj prvi put.
da bih bio siguran da neće niko da mi se ubedači; svi su dobili (njih četvoro) između 10 i 15 grama. "smijeh dozu".

dvoma bilo super, ali su takođe osjetili da tu ima "još nečeg". mislim da su sada spremni za full iskustvo.
drugo dvoje...vjerovatno imaju tešku upalu trbušnih mišića od onolikog smijanja i kažu da im je bilo sasvim dovoljno.

ništa nije bilo kako sam želio ili zamislio, pa opet....bilo je dobro.
last minute after last minute after last minute...
Avatar
autistic jedi
rank2
Postovi: 48
Pridružen/a: 02.07.2017, 22:26
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la autistic jedi »

pošto mi se nakon drugog flaša kejsevi skupili pa ostalo prazno između kutija.....uzmem i napunim vermom to (nakon dunkanja), malo je završilo i na površini kejseva, kapiram bolje će da mi drži vlagu.....e sada...jedan gura 4-5 džinovskih gljiva a ostali više - manje ćute....šta, gdje i koliko sam pogriješio?
zna neko iz prve ruke?
dajte mi ideju....šta da radim?
last minute after last minute after last minute...
Odgovori