Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

imam sreće, ali zipa vamo, preko 30 čaša sam starto....nema odustajanja, a neda mi se s bagrom imat posla a i nedam novce više nizašta...
vremena imam, kuruza ko šodera, :)

e da, kad sam direktno strugao spore suhe na mokar kukuruz, kretalo je odma sve ko alva, odkako šprice koristim, imam samo sranja...
mislim da je ipak bitno koliko spora padne na mjesto, pa ako imate printeva, nešparajte :cheesy: :cheesy: :cheesy: :cheesy:
ja sam sad naskido da se nesekiram više, prije par mjeseci osto na 2 komada, reko dost mi to, kad ono mauna, jedva sam isfruto nešt za dalje sad neki dan....baš hod po rubu :-ss

edit: namjerio sam se sad neki dan i na tekuću metodu, to moram probat, hebeno izgleda kad vidiš sve, baci oko na ubitou...meda i melase imam ko šodra isto
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sharplaninac »

juce sam stavio mali ventilator blizu rupe na monotube,nekih 1,5h i pala mi vlaznost sa 100 na 30%,kad sam ga ugasio opet se vratilo na 100%...sad mi nije jasno posto ventilator je bas slab,koristi se za lap top ima usb stik,i jedva se osecalo da ulazi vazduh u box,jel moze doc do poremecaja u rastu zbog recimo ovko svaki dan da pustam ventilator da radi po 1,5h?
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la shroomko »

@huana.meri - lijepo je da eksperimentiras i pronalazis nove nacine. Moje misljenje je da je za koga raste najbitniji faktor.
Ako vjerujes u slucajnosti onda to mozes nazvati srecom.

sharplaninac - mislim da je to sok za gljive. Zasto bi pustao tako dugo ventilator? Dosta je valjda par minuta da ispuse CO2.
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sharplaninac »

shroomko je napisao/la:@huana.meri - lijepo je da eksperimentiras i pronalazis nove nacine. Moje misljenje je da je za koga raste najbitniji faktor.
Ako vjerujes u slucajnosti onda to mozes nazvati srecom.

sharplaninac - mislim da je to sok za gljive. Zasto bi pustao tako dugo ventilator? Dosta je valjda par minuta da ispuse CO2.
to sam i ja nesto razmisljao..bice sam previse blizu rupe stavio ventilator,sad trentno sam ga odaljio pola metra od boxa i mislim da je bolje,vlaznost 100 i temperatura 25 a svez vazduh stuji oko boxa tako da videcu kako se ponasaju...podcenio sam ventilator,iako je mal ipak je jak :)
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Fenix94 »

Da li mi neko moze reci da li se u smesu za casing stavlja skuvana kafa ili dok je sirova onako samlevena ? :)
Planiram micelijum raditi u prosu a smesu za casing da pravim od kokosovog treseta, vermikulita i kafe. Koji je po vama najbolji odnos ?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Nikakva. Ako staviš kavu u kejsing sve će zapljesnivit. Možeš je jedino stavit u supstrat koji će se potpuno kolonizirati. U tom slučaju se stavlja samo talog.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Green Rat »

sharplaninac je napisao/la:juce sam stavio mali ventilator blizu rupe na monotube,nekih 1,5h i pala mi vlaznost sa 100 na 30%,kad sam ga ugasio opet se vratilo na 100%...sad mi nije jasno posto ventilator je bas slab,koristi se za lap top ima usb stik,i jedva se osecalo da ulazi vazduh u box,jel moze doc do poremecaja u rastu zbog recimo ovko svaki dan da pustam ventilator da radi po 1,5h?
Kad sam imao ventilator bio je pričvrščen na stranici kutije/boxa pri vrhu, stavio sam ga na timer da se pali svakih par sati po 5min, nikad nisam imao problem sa preniskom vlagom. Nakon toga sam pokušao sa pumpom za akvari koja radi bez prestanka i nema neke razlike osim šta se meni više sviđa pumpa. Ventilator je bio 60mm
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Fenix94 »

Hvala hypno, sad bar imam kvalitetnu kafu za popiti :)
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Fenix94 »

Danas sam otvorio po ko zna koji put svoj kejsing da vidim sta se krje ispod papira za kolace. Ljudi da li su ove tackice bele mali pinovi ? :)
slika
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 496
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 231 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

da, luftaj to, ako imaš špricu malo i pomagli, i nemoj jest 3 dana ništa, jer te očekuje tripi cipi film, :)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori