Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Meni se to čini kao normalan micelij. Skloni negdje na stranu i nemoj puno pipati i gledati. Pusti neka se razvija i raste. :) Najbolje bi ti bilo kad bi mogao "zaboraviti" na to na par dana. :) Sretno sa svime !
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sharplaninac »

jeli iko radio bulk metodu,posto sam napravio sve kako treba pa me zanima koliko dana taje kolonizacija bulk supstrata,negde sam nesto procitao oko 15 dana,a nigde da nadjem nesto bas provereno,kod mene je vec 17 dan i razmisljam da se solidarisem sa supstratom jos neki 5 dana pa onda fruting..jeli to dovoljno vremena?posto mi je cela povrsina bela kao sneg :) sad nznm koliko je pametno da pustim da radi svoje dok ne krene prvi pin pa tek onda fruting tako da dam dovoljno vremena mayceliu da raste kako mu dolici :)
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zephyrus »

MiroljubiviRatnik je napisao/la:Meni se to čini kao normalan micelij. Skloni negdje na stranu i nemoj puno pipati i gledati. Pusti neka se razvija i raste. :) Najbolje bi ti bilo kad bi mogao "zaboraviti" na to na par dana. :) Sretno sa svime !
Pokušat ću.

:bigsmilee:

Hvala.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Green Rat »

Sharplaninac ako ti je skroz bijelo dovoljno se koloniziralo, smanji temperaturu, daj im svjetla i pocni luftat, pinovi bi se trebali uskoro pojavit. Cak nemoras cekat da bude sve bijelo, mozes i kad ti je na 50%, nebitno dal je bulk il nije.
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sharplaninac »

Green Rat je napisao/la:Sharplaninac ako ti je skroz bijelo dovoljno se koloniziralo, smanji temperaturu, daj im svjetla i pocni luftat, pinovi bi se trebali uskoro pojavit. Cak nemoras cekat da bude sve bijelo, mozes i kad ti je na 50%, nebitno dal je bulk il nije.
bas evo juce kad sam napisao objavu rekoh aj da bacim pogled na monotube kad ono vec krenuli pinovi i to po 1,5cm visine,odmah sam odlepio sve rupe da ima FAE i danas sam poklopac skinuo da udje jos malo svezeg vazduha,al hvala u svakom slucaju,prvi put ga radim pa jbg da ne zeznem negde a opet sam citao da neki pustaju supstrat do te mere dok nepocnu prvi pinovi,pa reko ajde da vidimo..ubacujem slike za koji dan cim budu krenuli u vecem broju da rastu.....
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la shroomko »

Ja sam uvijek pustio 100% da se kolonizira, 50% kolonizacije mi se cini kao suludi rizik.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Potpisujem ovo sta veli shroomko..tegle sam uvjek pustao da se skroz koloniziraju, cak sam znao susretati rulju koja drzi par dana nakon sta se 100% kolonizira sadrzaj tegle..drugo je kad to bacis u recimo kokos pa cekas da se micelj prosiri da stavis na frutanje..onda ti ne treba 100%
Čisto moje iskustvo. :)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Green Rat
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 31.03.2014, 11:20
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Green Rat »

Kolko sam razumio sharplaninac ima kolonizirani substrat, ja sam ovo napisao za substrat da moze na frutanje vec i nakon 50% kolonizacije. Staklenke uvijek ostavim da se koloniziraju 100%.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la shroomko »

Ne znam sta on misli pod bulk substrat, valjda potpuno kolonizirano zrnje + slama koja je tek 50% kolonizirana. To je ludost otvoriti.

A opet mislim da on radi prvi put, vjerojatno on koristi rijec bulk bez da zna sto to znaci.
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sharplaninac »

Green Rat je napisao/la:Kolko sam razumio sharplaninac ima kolonizirani substrat, ja sam ovo napisao za substrat da moze na frutanje vec i nakon 50% kolonizacije. Staklenke uvijek ostavim da se koloniziraju 100%.
da tacno imam bulk supstrat koji sam evo cekao tacno 17 dana da bi ga ubacio u fruting....a staklenke normalno 100% kolonizacija mada i kod njih cekam od 5 do 10 dana dodatnih da bi bio siguran da je myceli uspeo sve da obuhvati...
Odgovori