Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la shroomko »

Googlaj slike trichoderme, zelena plijesan (bijela je u prvom stadiju, kad pozeleni onda je kasno). Ja bi ga prebacio u svoj box, makar u prozirnu ili svijetlu vrecicu za smece. Pa ako pozeleni samo ga bacis.

Ne kazem da je to trichoderma, ali to proguglaj jer ti je to najgori moguci scenarij.
Avatar
Black
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 01.02.2016, 07:55
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Black »

:rolleyes: Ja koliko znam ti kejkove ne prskaš,perlit daje tu potrebnu vlagu.Zato tu i jeste.E sad,koliko dugo to stoji tako,na drugima ima pinanja mada mene malo na abortuse podsjećaju ali daj malo tih informacija,već će netko da ti bolje odgovori .... sretno :sunn:
Razlika između lijeka i otrova je u količini !
Avatar
thoreal92
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 19.03.2015, 08:59
Ima zahvala: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la thoreal92 »

shroomko je napisao/la:Googlaj slike trichoderme, zelena plijesan (bijela je u prvom stadiju, kad pozeleni onda je kasno). Ja bi ga prebacio u svoj box, makar u prozirnu ili svijetlu vrecicu za smece. Pa ako pozeleni samo ga bacis.

Ne kazem da je to trichoderma, ali to proguglaj jer ti je to najgori moguci scenarij.
Ipak jeste, kad sam krenuo da prebacim, zeleni se odozdo, tako da adio amigo, hvala puno :)

Black je napisao/la::rolleyes: Ja koliko znam ti kejkove ne prskaš,perlit daje tu potrebnu vlagu.Zato tu i jeste.E sad,koliko dugo to stoji tako,na drugima ima pinanja mada mene malo na abortuse podsjećaju ali daj malo tih informacija,već će netko da ti bolje odgovori .... sretno :sunn:
Pa nisam siguran, da li spricanje pravi neku razliku ako je tu perlit? A sto se tice abortusa tako mozda izgleda na slici, ali nisu jos abortusi, svakim danom sve ludje i lepse izgleda :lovee:

Prvi je grow pa vilenim po kuci :cheesy:
svemirci svemirci
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la shroomko »

Trichoderma je zeznuta jer bas voli jesti micelij, a spore su ljepljive i zaljepe se za kosu, kozu, odjecu itd. Ja bi izvadio sve kejkove van, dobro box naspricao asepsolom ili necim drugim na bazi klora i ostavio 20tak minuta, onda dobro isprao vodom i promjenio perlit. I onda vratio kejkove nazad.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

eo neki :psy ulet od mene ak ima ko dežuran:

ove 4 čaše su mi "ajnca" kak bi reko, čelično kreće mica prema dolje ali nemogu ga protrest jer imam samo alu foliju, nemam čepove, čaše su u igri, možda bi mogao prebacit sa sve 4 čaše micu u supstrat koji sam pripremio i vratit čaše da nastave, ili da skuham još koju turu čaša i sa zrnom probam za sigurnost proširit na još čaša???
slika

ova je malo sumnjiva, neke točkice iznutra, crne, smeđe tamno, neznam boje baš, ostavit ću da vidim jel će smetat šta, eventualno probat s alkoholom očistit.
slika

i ovdje sam na jednom mjestu primjetio da je živo na kuruzi i miceliju koji sam bacio, pokrio sjenom i zalio vodom i zgazio pod travu visoku, puška vjetar al nikad sunce ne udari u taj dio, možda rodi nešt lijepo, još na 2 mjesta sam bacao, njih nisam sad provjeravo, no valjda su šanse nekakve, uglavnom sam bacio čaše koje su imale neku paučinu gore na vrhu, očistim koliko mogu i zatrpam lagano
slika
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
thoreal92
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 19.03.2015, 08:59
Ima zahvala: 7 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la thoreal92 »

Posle prvog flusha, stavio u vodu 24h, vratio u box i krenulo da se pojavljuje zeleno i da smrducka. Nisam u mogucnosti sad da kacim slike, tek sutra.
Samo mi recite da bacam ceo box ili mozda izadje nesto iz toga?
svemirci svemirci
Avatar
drencan
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 23.08.2014, 20:14
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la drencan »

Aloha gljiva majstori.
Evo imam Psi Azure koje sam ubacio na raž prije 3 tjedna. Držao sam ih na 25-28 stupnjeva. I sve sta se razvilo je ovo na slikam u privitku. Nekako mi je to premalo razvoja. Jeli uopće to micelij. Nemam nikakve druge boje u teglicama. Samo ova bjela paučina.
Jesam li na pravom putu. Od 6 teglica da baš ni jedna ne napreduje malo mi je deprimirajuće. Nema neugodnog smrada. Više nekakva gljivasta vonjava.
WP_20160623_002.jpg
WP_20160623_002.jpg (47.71 KiB) Pogledano 1537 puta.
WP_20160623_001.jpg
WP_20160623_001.jpg (50.26 KiB) Pogledano 1537 puta.
I ja sam cu isceznuti, kao i svi mi. No , umijetnost sokolarenja ce zivjeti dok sokolovi budu mahali krilima. Ipak, ta umijetnost je ljubav, a ljubav je vjecna.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

drencan je napisao/la: . Od 6 teglica da baš ni jedna ne napreduje malo mi je deprimirajuće. Nema neugodnog smrada. Više nekakva gljivasta vonjava.
Strpljen...spašen :)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Ekipa, recite mi šta bi bilo ovo !? :)
Spore su ušpricane u tegle 20.6. znači prije 6-7 dana i danas vidim ovo. Paučinasto, ne smrdi, lijepi se miris raži osjeti. Ne znam je li mica ili nesto drugo. U sred toga se nalazi neka crvena točka. Treba napomenuti da je raž pripremljena dobro, suha izvana potpuno kada je stavljena u tegle i sterilizirana u eksreps loncu 1.5 h.
Privitak/ci
IMG_20160626_145607.jpg
IMG_20160626_145607.jpg (102.31 KiB) Pogledano 1515 puta.
IMG_20160626_145039.jpg
IMG_20160626_145039.jpg (111.42 KiB) Pogledano 1515 puta.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

huana.meri je napisao/la:eo neki :psy ulet od mene ak ima ko dežuran:

ove 4 čaše su mi "ajnca" kak bi reko, čelično kreće mica prema dolje ali nemogu ga protrest jer imam samo alu foliju, nemam čepove, čaše su u igri, možda bi mogao prebacit sa sve 4 čaše micu u supstrat koji sam pripremio i vratit čaše da nastave, ili da skuham još koju turu čaša i sa zrnom probam za sigurnost proširit na još čaša???
Ne diraj nista,pusti da se mic skroz kolonizira u casama...
Odgovori