Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

a da li je taj tvoj box sa probusenim rupama na dnu iznad jos jednog boxa sa vodom i grijacem za akvarij :D ?
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

Nije.
Obican box(plasticna kutija sa poklopcem[koji pritom ne moze lepo da se zatvori,deluje mi kao da uvek ostane par milimetara izmedju boxa i poklopca pa verujem da dodatno box gubi na vlazi]). Sobzirom da su za fruiting potrebne manaje temperature verujem da je kod mene sada oko 20-24c tako da je to okej... Jedino me brine taj nivo vlage+kontaminacije koje mogu nastati usled ustajale vode.
U sustini ne bih se mnogo brinuo da sam uradio dunk pre prvog flusha kao sto sam planirao,ali sam malo razmislio i odlucio da ipak ne rizikujem sa tim prvim dunk-om. Tako da za ovih 10 dana dok sam cekao da se mic razvije po supstratu +ovo vreme na fruitingu verujem da mi supstrat bas dosta sam po sebi izgubi vode. Prosli grow mi je prvi flush bio NEKOLIKO puta manji nego drugi(posle dunkanja naravno),verujem bas iz ovog razloga sto sam gore spomenuo...
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

Imam samo jednu rijec za tebe ... Perlit :)
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

U sustini mogu da nabavim perlit ako ce mi biti od koristi, ali bi mi lakse bilo sa misterom i nekoliko otvaranja i prskanja dnevno da se izborim sa vlagom,ako to moze da funkcionise :)
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

Pa namoceni perlit bi ti sigurno pomogao u postizanju vlage u boxu...plus jos to je i najsigurniji nacin ako imas strahove od kontaminacije tako da di ces bolje ;) znaci stavis perlit namoceni unutra, prskas 1-2 dnevno, a luftas 4-5 puta dnevno i tako sve do pojave pinova kad samo luftas...ugl, da nabavi ai perlit :thumbsup:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

HypnoToad je napisao/la: Saboraud ima dosta niski pH, trenutno ne se ne mogu sjetiti koliko je idealno Psilocybama, ali trebalo bi biti ok, ovisi koji su peptoni u njemu.
Sad sam išao baš provjerit, saboraud u standardnoj formulaciji nema antibiotika u sebi, nego inhibira bakterijski rast kiselošću. Probaj ako imaš petrijevku viška.
daj mi reci/recite kako ću sada kada izoliram mic okrenuti petrijevku? kad su u pitanju spore ili kolonija bakterija onda uopće nema problema da se petrijevka okrene poklopac dolje ali dal će to funkcionirati i sa komadićem micelija ... nekak si mislim da će past dolje...tj da past će dolje na poklopac :blinkk:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Kia Kaha Spirited
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 28.01.2016, 00:32
Ima zahvala: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Kia Kaha Spirited »

Pozdrav ljudi. :)
Nov sam član ovde i imam nekoliko pitanja.
Pre nekoliko meseci sam pronašao ovaj forum istraživajuci o magičnim gljivama. Ubrzo se upoznao sa uputstvima vezanim za njihov uzgoj i naručio print. Stigla su 2 printa psilocybe cubensis, sa B+ i Brasil stejnovima. Radio sam po uputstvu za raz/pšenica + verm. Razvile su se 2 stavljene tegle, sa različitim stejnovima, bez kontaminacija.
Sada je već krajnja faza prvog flusha. Ali gljive su rasle nekako sporije i veoma su sitne. Za sledeće flush-eve planiram da dunkam u nadi za većim gljivama.
Iz prvog flusha sam ubrao prve 2 gljive koje su tek otvorile klobuk. Njih sam stavio u teglu na sobnoj temperaturi.
Pa me zanima koliko dugu mogu sveže stajati tako, i da li ih je možda bolje čuvati na hladnom?
Nakon pola dana sam primetio da su obe malo potamnele, kao pocrnele oko sredine i dna drskice. Video sam na nekim slikama da kada se osuše, takodje promene boju u ovim predelima. Zanima me da li je to normalno ili nešto ne valja?
Planiram čekati još koji dan da poberem sve, pa na sušenje.
Sušenje planiram u posudi sa podlogom od rize u blizini radijatora. Pa tu ne razumem da li treba posudu držati otvorenu, izloženu vazduhu, ili je zatvoriti? :-?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pecurko »

To crno po dršci su verovatno spore, a ako je plavičasto to je oksidacija psilocina. Probaj prstom obrisati to, pa ako se skida onda su spore, u svakom slučaju nema brige.
Posudu obavezno držati otvorenu, jer upravo cirkulacija vazduha ti treba za sušenje.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

Sveze gljive mogu da ti stoje par dana samo (ako se dobro secam), stavi ih odmah na neku promaju ili pred neki ventilator, barem malo da krenu da se suse, a jos bolje bi bilo odmah da pocnes da ih susis sa rizom kao sto si planirao,bolje da se osuse i da ti ostanu tako suve par dana(a mozes i cim se osuse da ih sklonis u teglu ili gde vec planiras da ih cuvas) nego sveze da ti stoje i rizikujes da se ukvare :)

Cisto da spomenem kada vec pricamo o susenju,valjalo bi da ih susis na tamnom mestu,ne preterano toplom. Toplota i svetlo negativno uticu na potenciju gljiva.
Kia Kaha Spirited
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 28.01.2016, 00:32
Ima zahvala: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Kia Kaha Spirited »

Zahvaljujem pecurku i Chegiju na odgovorima i instrukcijama. :-)
Jeste nekakao plavičasto. Primetio sam da se pojavljuje na svakoj drščici gljive koju uberem, uglavnom na mestu dodira sa prstima. Čak se i skida po malo kad zagrebem noktom.
Sada mi je lakše. Bilo me je strah da se ne ukvare, a toliko sam se cimao i pripremao za uspešnost prvog grow-a.
Odmah ih stavljam na sušenje. :-D
Da li (ako da, koliko) gube na jačini tom oksidacijom psilocina? A i samim sušenjem? :-o :-)
Odgovori