Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

slika

jel vama ovo zgleda kao da je vlaga na 50% ?
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la 314 »

provjeri dal ti na displeju radi goranja desna okomita crta....meni je riknula ta crta pa umjesto 90 mi pokazuje 50, jer fali jedna crta :) inače?
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

yo nigga :YMPEACE: evo odbrojavam još par radnih dana pa pičim na neki g.o. :bigsmilee: što se tiče rezultata uzgoja može se reć da sam opet na samim počecima ... čak i gore :) ... display veliš ti ... al jučer je pokazivao šezdesetice dok nije bilo perlita ... a to su mogle bit onda osamdesetice, a sad sa perlitom pedesetice koje su devedesetice .... eeeeeeeeeeeee :bigsmilee: :thumbsup:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Shanti »

@wonaabi : mislim da te sve dodatne za*ebancije samo otežavaju stvar...jedino ako frendica nije često u prilici da lufta box...ako je temp iznad 18-19, to će bit ok...samo strpljenja...možda biš mogo uzetpumpu za vodu za grijač ali neznam kolku razliku će to pravit u temperaturi vode...
samo špricat 1-2-3 puta dnevno, i luftat 5-6 puta i to je to...lako one rastu...

što se tiče vlage, mokar perlit bi trebo bit ok...ja nikad nisam imo higrometar a sve je frutalo normalno, bitno da su kejkovi vlažni i da postoji isparavanje koje potiče pinanje...
po meni ako se već ide na razne opcije, onda je dobro isprobavat, počevši od metoda koja zahtijevaju manje pipkanja, znači minimalistički (ali ne pre :D ) i vidit kako se stvari odvijaju, kasnije dodavat pumpice i slično pa opet promotrit i usporedit razlike i vidit šta je bolje/najbolje...
poslužit se logikom i keep it simple...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Ima tko ideju sto mi se događa, naime po mojoj procjeni vec su gljive trebale niknut, no jednino sta je niknulo su tri abortusa..ima tko ideju gdje grijesim?

Edit: Koliko sam citao mozda je problem nedostatak zraka, točnije nedostatak provjetravanja/cirkuliranja zraka. Probusio sam 12 rupa od nekih 2cm, nadam se da ce to biti ok..ono sta mene interesira je dal da te rupe prekrijem necim ili? Imam onu ljepljivu bijelu medicinsku traku koja bi kao trebala biti prozracna..jel to ok ili da ostavim rupe bez icega?
post40555.html
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mi_Moon »

Ja imam isti takav hygrometar i nije mi pokazivalo vlagu dobro, zatim sam izrezo gornju polovicu plastike koja sondu prekriva i sada mi pokazuje ko bog, malo je previse ta sonda zašičena pa vlaga koda ne ulazi unutra ..
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pecurko »

@AFX- Nemoj rupe od 2cm ostavljati ne pokrivene, rizikuješ dosta obzirom da micelijum i nije baš pokrio 80 % kokosa...
Najbolje bi legla sintetička vata, ali može i micropore traka, koju si pomenuo.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

pecurko je napisao/la:@AFX- Nemoj rupe od 2cm ostavljati ne pokrivene, rizikuješ dosta obzirom da micelijum i nije baš pokrio 80 % kokosa...
Najbolje bi legla sintetička vata, ali može i micropore traka, koju si pomenuo.
Hvala, stavio sam odmah traku sa svaki slucaj :thumbsup:
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

Ej AFX meni se isti scenarij dogodio sa Cambodiom ... jedan jedini plod je izašao van pa sam prekinuo taj 1. flush, dunkao ga 24h pa ga vratio nazad na fruitanje i sad pina ko lud
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

ako u prvom flushu u neko dogledno vrijeme ne propina sve što bi trebalo propinat onda se to neće ni dogodit - bar po mom iskustvu :bigsmilee: ako isparavanje vode iz supstrata potiče pinanje i rast gljiva, a to se ne događa biće da mu fali vode. I sad možeš mu nadomjestit tu vodu špricanjem - špric špric ili ga potopit u kantu vode na 24h i boli te briga. :bigsmilee:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Odgovori