Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FARMER »

Pozz, jesu li gljive u drugom-trecem flushu manje potentnije nego u prvom? Par drugova mi je pricalo da ih nije spucalo po gram suhih jeli to moguce?
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mary Jane. »

Ne. Od prve do zadnje gljive sve su jednako potentne, više je do načina skladištenja, načina i uvjeta tokom konzumacije i naravno stanja uma. Nema nikakvog pravila, sve ti to toliko zavisi do te mjere da ne mozes nikad znat sto ocekivat ne bitno o kojoj kolicini se radi.
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Gorda »

Ja se ne bih dao kladiti da su jednake potencije u svim flushevima... Osobno doživio na thai strainu tu situaciju da je 2. i 3. bio ok, ali prvi kao da ništa nisam jeo...

http://www.shroomery.org/forums/showfla ... r/13882020

https://mycotopia.net/topic/57737-flush ... -everyone/

From the book Magic Mushrooms By Peter Stafford(2003 Edition):

" Bigwood and Beug reported psilocybin in concentrations as large as 13.3 mg./gm. (1.3 percent) and psilocin in concentrations of 1.0 mg./gm. in a batch of dried Stropharia cubensis(Ps. cube) mushrooms. In the same sample however they also found psilocybin as low as 3.2 mg./gm. and psilocin at 1.8 mg./gm.

Moreover they discovered that the same variety in the same container produced greatly varying amounts of psychoactive constituents in different flushes appearing about a week apart. For example, they recorded the following psilocybin content in mg./gm. dry weight - for one sequence of five flush's: 8.3,6.5,13.3,4.8,6.8.

The potency of the third flush was twice that of the second and nearly three times that of the fourth.

The third flush did not show the highest psychoactive concentrations in other instances however. The only consistency found was that in the first flush psilocin - and the psilocybin and psilocin analogs were either barley present or entirely absent. Their strength then increased in subsequent flushes."
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zgubidan »

Ovo je zanimljivo. Neki vele da je prvi flush najjači. Po mom iskustvu na premalo primjeraka bih se složio. Ali tu Peter veli da može i treći biti najjači... Treba probavat. Uglavnom, od svakog flusha uzmes gljivu i zarežeš ju žiletom i gledaš kak brzo i kak jako poplavi. Pa probaš usporedit sa drugim flushom. Naravno čim brže i čim plavije, tim bolje :)
Gorda, tvoj citat sa shroomerija mi je dao motivaciju za novi grow. Danas kuham tegle :) Samo je malo zima, di ću to grijati...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Razina alkaloida u gljivi ovisi o količini hranjivih tvari u substratu, tj. o dostupnosti elemenata potrebnih za izgradnju tih alkaloida. Naravno, to dalje ovisi i o vrsti substrata i o tome kojom se brzinom on probavlja. Znači ako se koristi kokos, prve ture će imati najviše alkaloida, a sve sljedeće daleko manje, jer je on slabo hranjiv i brzo se istroši, barem što se mikroelemenata tiče. To se donekle može riješiti suplementiranjem s kavom, gipsom, kompostom i većem omjeru zrnja. S druge strane, nešto kao slama ili čisto zrnje se sporo probavljaju, i prvi flaš će biti slabiji.
Moram još spomenuti da kada se ne radi s monokulturom, razina alkaloida može varirati na genetskoj razini od gljive do gljive, ali to je manje značajno, ne bi utjecalo na cijeli 'flaš'.
Zgubidan je napisao/la:Uglavnom, od svakog flusha uzmes gljivu i zarežeš ju žiletom i gledaš kak brzo i kak jako poplavi.
To ne označava ništa osim razine psilocina, koji se nepravilnim sušenjem može izgubiti i do 90%. Razina psilocibina u gljivi koja jako plavi može biti minimalna, a u nekoj koja skoro nije ni promijenila boju jako visoka.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
pssihijatrija
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 30.11.2014, 18:01
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pssihijatrija »

Zanimljivo, ja nisam primjetila osobno razliku u gljivama po fleshevima (bar na cake-ovima), ali moguce ako su ti prijatelji jeli gljive par dana prije pa onda opet , naravno da ih manje puca...

Kad smo vec kod flasheva , u guidu pise da bi nakon prvog flasha , poslije 4-5 dana trebao poceti novi rasti...kod mene proslo 5-6 dana od prvog i nista se jos ne dogada...trebam li se zabrinut :/ (raz je u pitanju , caseano samo sa vermom)? :ymparty:
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FARMER »

Meni je prvi flush bio najaci, uzgoj je bio na razi i kokosu a susio sam ih najjednostavnije tako sto sam ih ubacio u kartonsku kutiju i ostavio je otvorenu u sobi. skladistio u tegli isto tako mi je u sobi stajala a i bio im je prvi put da probaju gljive. mozda bi bolje bilo na prazan stomak ili caj napravit a meni se cini da su najace kad su svjeze!? Za iduci put sam pripremio tegle sa dodatkom kafe i gipsa pa cemo vidjet ima li razlike. Hvala
pssihijatrija
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 30.11.2014, 18:01
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pssihijatrija »

Ne razumijem , moram li dunkat i raz nakon prvog flasha...pomooc , u guidu nije pisalo da se raz dunka kao i sa brf...? :D
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

pssihijatrija je napisao/la:Ne razumijem , moram li dunkat i raz nakon prvog flasha...pomooc , u guidu nije pisalo da se raz dunka kao i sa brf...? :D
yup moraš, čitav kolač potopiš u vodu od 12-24h i vratiš ga nazad na fruiting.
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Moze mi netko reci koliko bi vremena trebalo proci od samog kejsanja u box do pocetka prvog pinanja? Naime nekako mi se cini da mi je prijasnji put sve islo nekako brze, sada je evo proslo 11 dana od sta sam stavio u box i jos nista, naravno micelj se siri po kokosu ali nikako da koja gljivica proviri (micelj je ispod taaankog sloja kokosa). Uglavnom eto fotkica: psilocybe-cubensis-argentina-na-kokosu-t2197.html
Temperature su 17-22C, provjetravam par puta dnevno i lijepo je vlazno..bacite koji savjet dok cekam ako nije problem. :)
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori