Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
glineni lonac
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 05.01.2014, 20:20
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la glineni lonac »

Hvala vam puno svima :)

Pobrala sam par otvorenih i dosta tih koji mi sliče na abortuse (ima ih malih a i većih, tamni im je klobuk i plavkasti stručak). Nakon toga pošpricala par puta i pošpricala stijenke boxa jer na drugim kutijama koje još nisu počele pinati (micelij je 95% bijel) počele su blijedo plavkaste boje :( Pa sam jeli pojačala tu vlagu i sad će valjda biti bolje :)

znači svako toliko pošpricam, manje otvaram i sljedeće će biti bolje.... Može, hvala još jednom :)
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la WEEDetix »

da spricaj bar jedamput dnevno i minimalno pet put luftaj
slika
glineni lonac
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 05.01.2014, 20:20
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la glineni lonac »

evo mene opet!
ispričavam se što stalno imam neka pitanja, ali nadam se da nakon prvog uspješnog uzgoja više neću biti dosadna :)
ugl, pojačala sam vlagu kako ste me naputili i sada je puno bolje, međutim, TEK DANAS sam primijetila da mi gljive rastu na sve 4 strane, i s donje isto tako! s te 3 strane su sve zalijepljene uz strukturu (sad znam da idući put treba NAJLON).
Kako ima jako puno gljiva sa strane, ja sam to izvadila iz kutije i stavila NA kutiju..
Međutim, brine me što će biti s onima s donje strane? kako da se one pruže?

I da, sad je to nekako kao kolač, a pošto ionako imam problem s vlagom, da taj "kejk" stavim na namočen vermikulit??? I da stavim na foliju ili direktno na verm? Ili da sve ostavim na kutiji?
Dal da prije poberem te gljive s dna posude? ne znam kako će polu narasle gljive reagirati ako ih stavim direktno na mokri verm...

Molim pomagajte!!
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la WEEDetix »

nemoj u verm stavljat samo ostavi tako n kutijama nek stoji ko kejk ja to isto napravim mozes na vrh nasipat samo malo verma d odrzava vlagu kad ih oberes vrati u kutije i dunkaj
slika
glineni lonac
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 05.01.2014, 20:20
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la glineni lonac »

namočenog i iscijeđenog verma da nasipam po površini? :)
Puno hvala!!

ps. da prije dunkanja nakon što sve poberem da stavim najlon? da mi drugi flush ne bude po stranama.. jel to dobra ideja ili je sad kasno?
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zgubidan »

Nek raste po stranama. Kaj mu tak fali? Kejk će se ionak smanjiti pa će bit mjesta sa strane za drugi flush.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
feldspat
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 26.05.2014, 19:28

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la feldspat »

Pozdrav ekipa :D

U subotu sam pomiješao 5 tegli sa kokosom ali su 3 imale wet spot, te dijelove nisam stavio nego samo micelij koji mi je izgledao zdravo, mogo sam bacit al je bilo puno kokosa :D
ovako to sad izgleda, izbušio sam rupice na alufoliji, jel to okej?
slika
slika
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Moje misljenje je da to gore nije dobro, cini mi se kao ona paucina a ne micelij. Samo je problem sto ja neznam terminologiju kako se to zove.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la WEEDetix »

zove se cow web ako se nevaram i to je vrsta pljesni ako pogledas jako blizu trebalo bi na vrhovima imat crne tockice

slika

to ce nakraju izgledati ovako ako vec neizgleda
slika
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la CroOyster »

Pozdrav svima... Pogledao sam na netu neki video gdje koriste Hydrated lime, u prijevodu hidratizirano vapno ili tako nešto. Sad me zanima dali je to klasični kreč koji kupim u nekim trgovinama građevinskog materijala bude onako u vreći sa vodom??
Hvala unaprijed!!
Odgovori