Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

ja ću svoj nakon trećeg fluša isto tako tretirat kao ti svoj pa bumo vidjeli ... htio sam ga okrenut sad nakon drugog al baš sad zainat ona druga strana je bila nekak ... nikakva tak da ga nisam okrenuo
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Isto. Mislim da smo bas ja i ti skoro nesto pisali da hocemo da okrenemo na drugu stranu, ali ona druga strana je nekako jadna i bedna.. A znam kad mrvim skoro iskoriscen kejk u sredini uvek ima citave razi, sto znaci da do nje nije stigla gljiva da je iskoristi..
Videcemo za par dana sta kazu knjige!
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
drimena
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:42
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la drimena »

drimena je napisao/la:Samo da se nadovezem na pitanje "glinenog lonca" :)
Meni je u fuiting boxu temperatura oko 27 pa cak i 28 stepeni.znam da su idealne temperature za fruiting 22-25 stepeni.ako se ne varam,zbog visoke temperature rod bi mogao biti losiji a i postoji bojazan od kontaminacije.da li bi bilo pametno da na neki nacin hladim box? citao sam da neki ljudi u box stavljaju zamrznute flase i uspjesno odrzavaju nizu temperaturu.takodje, u pitanju je Mazatapec strain koji navodno voli vece temperature.ne znam koliko je to istina.sta mislite
pozdrav...
Sta mislite ljudi? Bojim se da ne propadnu
Download complete
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zgubidan »

Mislim da je to dobra ideja. Jednom mi je puko supstrat kod dunka i u toj brazdi je bilo puno gljiva na drugom flushu. Ali na tim ranama se rado lovi i kontaminacija. A samo ga mislite rezat ili i u supstrat ponovo? Moje prezive prva dva flusha i onda mi obicno dođe plijesan pa sve pobacam, pa se ni ne trudim s time...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

drimena je napisao/la:
drimena je napisao/la:Samo da se nadovezem na pitanje "glinenog lonca" :)
Meni je u fuiting boxu temperatura oko 27 pa cak i 28 stepeni.znam da su idealne temperature za fruiting 22-25 stepeni.ako se ne varam,zbog visoke temperature rod bi mogao biti losiji a i postoji bojazan od kontaminacije.da li bi bilo pametno da na neki nacin hladim box? citao sam da neki ljudi u box stavljaju zamrznute flase i uspjesno odrzavaju nizu temperaturu.takodje, u pitanju je Mazatapec strain koji navodno voli vece temperature.ne znam koliko je to istina.sta mislite
pozdrav...
Sta mislite ljudi? Bojim se da ne propadnu
Pa sad, da li zaledjene flase ili non stop menjati po malo vode, tj 2-3 litre na svakh 6 sati, sve jedno je bitno je da smanjis temperaturu. Ali zar ne mozes da odneses box recimo u podrum ili tako nesto tamo je uvek za par stepeni niza temperatura.. Mislim da bi flasa sa ledom mnogo ohladila. Mozes recimo da hladis kocke leda pa da ubacujes povremeno u vodu, to mi se cini super.


Mislim da je to dobra ideja. Jednom mi je puko supstrat kod dunka i u toj brazdi je bilo puno gljiva na drugom flushu. Ali na tim ranama se rado lovi i kontaminacija. A samo ga mislite rezat ili i u supstrat ponovo? Moje prezive prva dva flusha i onda mi obicno dođe plijesan pa sve pobacam, pa se ni ne trudim s time...
Da, naravno, znam da je kontaminacija moguca, to sam uzeo kao rizik ali mislim da se nece uhvatiti s obzirom da sam rezao cistim nozem (ali to je sve ipak pitanje srece)
Opet i ako bude neka kontaminacija nece moci odjednom ceo kejk da uhvati vec neki deo, dok ce onda na drugom delu bujati..
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la advict1 »

media/images2/c6faccf7601e6e0f31fb19b4a89a2c9f.jpg

Ima rog na glavi :D Ovo mi je u nekim delovima malo zelenkasto,jel to problem?
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zgubidan »

Ta gljiva će suha imat 0.2g max. Pa jel ti šteta toliko bacit sigurnosti radi?
Ali it's ok, odreži rog, ostalo pojedi.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
glineni lonac
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 05.01.2014, 20:20
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la glineni lonac »

Evo slika... Svaka ima te točkice u dnu, što da sada radim, da ih svih počupam ili?? Dali su sada štetne i ako nisu hoće li "pucati"??

ajme, ja ne razumijem kako staviti sliku?? pokušavam upload sliku ali neće, a ovo "umetni sliku" ne shvaćam jer nemam link, imam fotografije na desktopu.
Pliz pomozite pa vam pokažem slike s točkicama
glineni lonac
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 05.01.2014, 20:20
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la glineni lonac »

U svakom sluačaju, upravo sam našla u ovom priručniku od Red "uzgoj gljiva na raži" kojeg sam slijedila, da takve točkice u dnu stručka nastaju kad je previše otvaran poklopac i manjak je vlage, i da takve gljive prestaju sa rastom i postaju abortusi... meni je 70% njih s tim točkicama, i velike i male gljive.
Ako su sve to abortusi, njih normalno sušim i jedem samo malo više? Taj donji dio gdje su crne točkice baš kao u gajdu, to odrežem i bacim? Ništa strašno mi se ne može dogoditi? :) :)
glineni lonac
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 05.01.2014, 20:20
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la glineni lonac »

isto vi meni objasnite kako uploadam sliku, početnik sam i ipak će mi trebati detaljni naputci.. imam i drugih kutija, na jednoj je na miceliju koji je 90% pojeo kokos lagano plavkasto na dva mjesta...
Tako da bih vam sve to pokazala, to je najbolje
Odgovori