Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Nažalost ništa značajno se ne može vidjeti sa tih mutnih slika. Nekakva infekcija na plodovima definitivno je, ali što, to se može samo nagađat. Ako želiš točnije odgovore, morat ćeš stavit slike koje nisu sa mobitela.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
blinky
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 11.10.2011, 14:54

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la blinky »

Drugari odlucih se uzgojiti psylocibin, ali imam spore koje su mi stigle pre godinu dana od momcadi iz FSRE. Stojao mi je u fioci od stola sve vreme, kesica sa printom nikada nije otvorena. Da li su spore ok? Razliciti izvori informacija (engl. forumi) daju i razlicite odgovore, od "nema sanse", do "spore u grobnicama faraona su bile dobre..." itd... :((
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Ima sanse.
Samo ti cepaj!
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Tengu
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 21.08.2012, 15:36
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Tengu »

Tamo pod temom naj češće psylocibinske vrste izmeđuostalih se spominje i Panaeolus cynescens/cambodginiensis/tropicalis, koja se preporučuje svježa za konzumaciju jer je tada kao bolja, e sada mene zanima jeli se to misli na ovu vrstu ili ne http://fsre.nl/home/?p=506 ?

I dali je ovo danje svijetlo kakvo je trenutno ovih dana u Zgb dovoljno za rast gljiva ?!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ne. To na linku je Psilocybe cubensis.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sometimes »

zadnje dva puta sta sam pokusao uzgojit gljive na razi - nisam uspio....

sve mi stane u fazi stvaranja micelija na razi, u staklenkama, micelij krene ali nakon nekog vremena stane ili je pak toliko spor u širenju da nakon mjesec dana nije cijela teglica bijela nego tek na pola.....

sve radim kako treba, temperatura je dobra, print sam dobio drugi iz fsre (golden teacher), prvi put sta sam imao tih problema sam radio sa thai (osobnim printom) pa sam mislio da je radi toga ali sad vise neznam, da li ima tko kakav savijet?

u staklenkama nema nikakvih naznaka drugim kontaminacijama, raz je lijepa i suha, kad sam ubacivao spore cekao sam do drugi dan da se teglice ohlade, uglavnom sve sam radio pa pravilima.....

je li imao netko ovakvih problema i kako ih je rijesio?

hvala
....it didn't make any sense.....
FalloutBoy
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 06.08.2011, 01:18
Ima zahvala: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FalloutBoy »

imao sam i ja sličnih problema,doduše radilo se o kejkovima... i ne mogu ti sa sigurnošću reć,ali ako je temperatura na mjestu i nema znakova kontaminacije(i naravno raž si pravilno namočio tj. nema previše vode) mislim da bi moglo biti do zraka,tj nedostatka zraka u inkubatoru..hypno?
“I wanted to change the world. But I have found that the only thing one can be sure of changing is oneself.” A.Huxley
Tengu
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 21.08.2012, 15:36
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Tengu »

Pitanje,

prvi flush je u opticaju (dunkano 24h prije) 8 cakeova je u inkubatoru, na svima se zamjećuju pinovi(mminijaturne gljivice) veličine cca pola cm i manji, a na 3-4. cakea ima već pokoja gljiva veličine 5-6. cm, e sada mene zanima kada je gotov prvi flush?! Nakon što tih 3-4. veće gljive dosegnu svoj maximum ili ti ga otvore klobuk ili da čekam i te male još neko vrijme'! ili pak nešto treće ;), btw. ima tih malih pinova popriličan broj za cakeove, ali naravno da se svi neće razviti u konkretne velike gljive, iako se nadam da većina ipak hoće

Pozz svima i hvala na odgovoru unaprijed ...
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la 314 »

moguće je da su ti mali pinovi abortusi, pošto su gljive koje su se mislile razviti već razvijene....jer rastu sve odjednom....ako jesu abortusi, oni ostaju nerazvijeni mali pinovi i ako ih ima puno znači da im jedan od uvjeta ne odgovara...
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Leo montes »

sometimes je napisao/la:zadnje dva puta sta sam pokusao uzgojit gljive na razi - nisam uspio....

sve mi stane u fazi stvaranja micelija na razi, u staklenkama, micelij krene ali nakon nekog vremena stane ili je pak toliko spor u širenju da nakon mjesec dana nije cijela teglica bijela nego tek na pola.....

sve radim kako treba, temperatura je dobra, print sam dobio drugi iz fsre (golden teacher), prvi put sta sam imao tih problema sam radio sa thai (osobnim printom) pa sam mislio da je radi toga ali sad vise neznam, da li ima tko kakav savijet?

u staklenkama nema nikakvih naznaka drugim kontaminacijama, raz je lijepa i suha, kad sam ubacivao spore cekao sam do drugi dan da se teglice ohlade, uglavnom sve sam radio pa pravilima.....

je li imao netko ovakvih problema i kako ih je rijesio?

hvala
Imao sam istih problema, doduše ja sam bacio skoro 3kile raži i gro živaca dok nisam skuzio optimalni recept... Isto kao kod tebe, sporo je kretalo, još sporije se razvijalo dok nebi skroz stalo u periodu po mjesec i više dana. Na kraju mi je zrno počelo tamniti i dobijati žućkastu sluz dok nebi konacno otpisao teglu.
e sad, nema garancije da će raditi i kod tebe, al sto ne pokusati :)

Uglavnom ovo ti je moj citat iz osobnog dnevnika što sam sve identificirao kao mogući uzrok problemima i korigirao prije nego mi je počelo uspjevati na raži.

*60 min sterilizacije (povećao na 90min)
*kuhao zrno 5min (prešao sam na 24h namakanje i dobro sušenje na ručnicima)
-vlaga u zrnu mi je radila probleme nakon kuhanja, koliko god se trudio ocijediti zrno i osušiti ga. Ako ti se zrno ljepi na stijenku tegle vrlo vjerojatno da je premokro -> wet spot

*zrno nesmije doticati filter, kod mučkanja tegle npr. (prešao na mikropore traku umjesto vate)

*rupe na poklopcu nisu bile dovoljno velike (korigirao na 3-4 rupe po d=5-6mm ; ili 1x10mm za vatu )

*previše zrna stavljao u tegle (korigirano na 1/2 tegle)

*temperaturu prebacio sa 28-29 *C na striktnih 27

*ono sto sam najsigurniji glede brzine kolonizacije je sto sam poceo koristiti svoje spore. Mislim da su vitalnije kad su "mlade", pismo iz fsre putuje po 2-3 tjedna i spore su izlozene vecim temperaturama, sigurno izgube na vitalnosti.
Sjecam se da sam i ja sumnjao u svoje spore i pokusavao maksimalno iskoristiti one iz fsre. Njihove spore su mi znale klijati po 10 i više dana prije nego su se znakovi poceli javljati.
Ove moje evo vec trecu turu tegli proklijaju kroz 2-3 dana.

Slobodno vjeruj svojim sporama, samo odradi printanje po pravilima, u glove boxu. I slobodno pukni vecu koncentraciju u injekcije, rezultati su puno bolji. Ja stavljam 1 cijeli print promjera kojih 5cm na 2x10ml sprice. Inokuliram sa 2ml suspenzije po tegli i klijaju posvuda :)

E sad, znam da sam ja radio puno bazičnih grešaka, no možda te baš ta neka sitnica zeza... probaj vidjeti. Meni se uglavnom postotak uspješnosti s ovime popeo sa bijednih +-5% na +90% pa bih rekao da radi ;)

Sretno !
Lp
Nature will persist without us. Will we without her?
Odgovori