Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Khanabeast
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 12.10.2012, 03:40
Ima zahvala: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Khanabeast »

e vidis naso sam prejebeno rjesenje za svetlo, ono malo okruglo sta stisnes da se pali/gasi i baterije idu nutra tak da za to netreba zica nikakva al dobro aj mogu provuc negdje da se ne vidi za grijanje
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Leo montes »

Evo jos jedno pitanje :P

Prvi put sam inokulirao svoj prvi, vlastiti print :)

Mica je na razi krenula ful lijepo, prvi znakovi vec peti dan, sad je sedmi i lijepo se siri. Kolko god sam se trudio pedantno odraditi print, jos uvijek me muci razmisljanje, a sto ako krene neka kontaminacija...

Dakle pitanje je, ako do sad nije krenulo nista osim mice, ima li sanse da krene ? S gledista printa mislim, dakle da je u njemu zavrsila jos neka "zalutala" spora plijesni, da li bi krenula vec do sad ?

Hvala i lp.
Nature will persist without us. Will we without her?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Red »

shroomko je napisao/la:Nisam znao i da s vanjske strane pocrni. Hvala.
padne sa gornje gljive, nije da sama pocrni i baci spore na klobuku ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Tengu
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 21.08.2012, 15:36
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Tengu »

pozdrav,
a
dakle nakon što su mi se ful koloniziali cakeovi, zaronio ih na 24h u vodu iz pipe i stavio na pinanje ... nakon 3. dana samo na nekima vidim početak pinanja, ali ne i na svima :( i to me brine malo, koliko treba dana da se počmu formirati male gljive, i dali i nakon dunkanja od 24h prije prvog flusha treba ih prskati vodom, jer ja to nisam radio, zraka i svijetla danjeg imam dovoljno pa mislim da u tome nije problem, ako netko može pomoć molio bih...
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Leo montes »

a cuj ovisno o genetici i uvjetima negdje izmedju 5-10 dana, a ponekad i vise...

Meni je recimo P.c. Thai na prosu i kokosu krenuo za nekih 6-7 dana, a na kejkovima cak nakon 16 dana.

Nakon dunkanja ne trebas spricat (uzimam da koristis perlit), tek nakon drugog flusha, odnosno kad primjetis da se kejk susi i slabi... primjetit ces kad do toga dodje. I nikad direktno na micelij ne spricaj vec pravi maglu iznad njega da se lagano spusta i rosi ga.

Luftaj aktivno 5-6 puta na dan, al uz to bi svakako trebao imati rupe za pasivnu ventilaciju.
Temp. 20-24 / 25 *C max.

Sve ovo su generalne vrijednosti, psilocibe ce ti vecinom oprostiti i veca odstupanja, al probaj se drzati "zlatne sredine" i na konju si ;)

Lp!
Nature will persist without us. Will we without her?
Tengu
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 21.08.2012, 15:36
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Tengu »

Ja sam mislio da to ide ipak malo brže, 10 dana je puno :( ...

luftam dosta često + imam pumpu za zrak unutra te rupe sa strane

a ništa strpljen spašen ... ;=)

hvala za info ...
Avatar
DarthSquirrel
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 05.07.2012, 12:50
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la DarthSquirrel »

Evo samo da postavim teglicu sa Thai sporama, koja se za sada dobro razvija, bar bih ja rekao i da pitam da li je sad definitvno micelijum u pitanju, kao i da li da je koristim za sadnju drugih tegli kad se kolonizuje posto mi deluje kao mala kolicina za porodjaj, ili da probam da je porodim pa sta bude.

Na fotografiji deluje vlaznije u tegli nego sto je inace, eto cisto da napomenem i to


http://img842.imageshack.us/img842/5593/imag0295wx.jpg
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mary Jane. »

Meni to izgleda pre mokro i gnjecavo... :-? :-? al ostavi nemoj jos bacati :D
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la shroomko »

Imam 2 pitanja...

1) Ove staklenke sam držao u kuhinjskom ormariću iznad štednjaka. Termometar je pokazivao 25 stupnjeva ali staklenke su popizdile i tople su na dodir nakon kuhanja. Bile su izložene povremenim visokim temperaturama 7 dana.

Da li je ovo normalan micelij ili nešto drugo?

slika



2) Zašto su ove gljive promjenile boju? Koja je to kontaminacija i da li su jestive?
Oće mi zaraziti druge gljive u fruiting chamberu?

Evo jedna slika sa svojim susjedima normalne boje:
slika

Ovo je najbolje što moj aparat može:
slika
slika
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la shroomko »

Baš nitko ne zna?
Odgovori