Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la mr. gljiva »

extranoize je napisao/la: ne znam jel zdravi pinovi mogu preživjet dunk?
samo ih ne dirati i nebi trebalo bit problema kaj su 24h u vodi.
skuliran do jajc :thumbsup:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Mogu da prezive opusteno dunkaj.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la extranoize »

hvala momci :thumbsup:
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Veseljko »

Mary Jane. je napisao/la:Kakvi zdravi pinovi? Dunkaš kad si sve pobrao, uvijek berbu radite da istodobno bereš sve, znači sve male abortuse, sve što okom vidiš i onda na dunk. Temp. 25°C je idealno i ako ti vlaga štima i dovoljna izmjena sviježeg zraka onda mora krenut pinat kad tad...
@Veseljko; nije mi jasno kako misliš korišten je mycelij još od 12. mjeseca?
Spusti malo vlagu ne treba bit 100%, 70-80%...ja ni nemam hidrometar vlagu procjenjujem odoka, sve se jasno vidi...
teglica kojom inokuliram je još od 12 mj.(bude u frižideru)- ali mislim da nije to problem
vlaga mi je na 95% a ne koristim verm ,- napraviti ću veće rupe za zrak

sad me zanima da li da izgrebem površinski sloj pa dunk i nazad ili ne, molim one koje znaju za tu metodu da mi kažu maloo o tome :-?
legendosgevindos
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 20.03.2012, 12:50
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Priprema i korištenje mješovitog supstrata

Post Postao/la legendosgevindos »

Pozdrav, imam jedno pitanje u vezi svijetla za PC namjeravao sam postaviti led traku i ne znam koliko mi svijetla treba postavicu onaj potencijometar i jos za sprice vecinom pise da se koriste od 10ml a ja imam od 2 pa mogu li i one posluziti?
ej i zaboravio sam jos pitati znam da je offtopic ali da ne bi postavljao pitanja na 100 strana foruma, svoje printove drzim u ladici u kuverti hermeticki zatvorene i sada sam naisao da ih treba u frizideru cuvati, jeli im moglo ista biti stoje tako vec jedno 30-ak dana?
unaprijed HVALA!!! (=
Avatar
tommyzg
rank3
Postovi: 81
Pridružen/a: 30.01.2012, 18:36
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la tommyzg »

nista nemoj grebat :) samo potopis sve u vodu i stavis nesto na 'kolac' da ga drzi pod vodom buduci da ce kolac plutat, ostavis tak 24h i nakon tog izlij svu vodu,to je to.ako ti se hoda mozes do ducana po destiliranu pa u njoj potopit ali dobra je i iz slavine :thumbsup: radi se samo o tome da su u prvom flushu gljive iscrpile 'kolac' a nakon dunkanja kolac se debelo napuni vodom, buduci da su gljive 90% vode to ce im dobro doc sta ces i vidit kad krenu divovi nakon dunka ;)
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Psychonaut »

Zdravo narode,

Izgleda da su mi se pokvarile gljive u medu :(( Tamo su stajale nekih pola godine, i nisam obracao na njih paznju u zadnja 2-3 mjeseca.

slika

Zna li neko sta su ove bijele tackice na dnu teglice? Da li se gljive i dalje mogu konzumirati? Koliko bi bilo opasno?
Imam vise teglica, ali ova je u najlosijem stanju.

Ne znam da li se ove tackice (predpostavljam da je neka plijesan) nalaze samo na ivicama, ili i unutra.

Da li moram sve baciti, ili mogu pokusati ukloniti tackice?

Veliko hvala unaprijed!
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Veseljko
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 30.12.2011, 14:14
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Veseljko »

tommyzg je napisao/la:nista nemoj grebat :) samo potopis sve u vodu i stavis nesto na 'kolac' da ga drzi pod vodom buduci da ce kolac plutat, ostavis tak 24h i nakon tog izlij svu vodu,to je to.ako ti se hoda mozes do ducana po destiliranu pa u njoj potopit ali dobra je i iz slavine :thumbsup: radi se samo o tome da su u prvom flushu gljive iscrpile 'kolac' a nakon dunkanja kolac se debelo napuni vodom, buduci da su gljive 90% vode to ce im dobro doc sta ces i vidit kad krenu divovi nakon dunka ;)
Ma tako sam i radio do sad, ali me nervira što gljive nikad ne izrastu na tom pahuljastom sloju (u ovom slučaju sad ih nema na 90% površine jer je sve to pahuljasto) nego uvijek nakon dunka izađu po rubovima-1. , 2. 3. i ko zna koji flush. Zato pitam za to grebanje i nadam se da ćer mi NETKO odgovoriti?!?!?!?
legendosgevindos
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 20.03.2012, 12:50
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la legendosgevindos »

Pozdrav evo da postavim par pitanja:

prvo je vezano za printove dobio sam ih prije otprilike mjesec dana i stoje jos u koverti hermeticki zatvorene ali sam vidio na nekim mjestima da ih ljudi u frizideru drze dok su meni u ladici pa me zanima dali im se ista moglo desiti?

sto se tice sprica zanima me posto ja imam nekoliko od 2 ml jesu li one dovoljne svugdije pise da nadjemo sprice od 10 ili 12 ml?

i za svijetlo mislio sam staviti komad led trake i potenciometar da mogu uskladiti jacinu svijetla i kolika ona treba biti uopce?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Slobodno mogu printovi stajat u ladici godinama, nema nikakvog problema.
Šprice od 2 ml su dovoljne za napucat dvije tegle maximalno, tako da ćeš ih morat napravit više, inače su sasvim OK.
LED traka je ok, jačina neznam kolika treba biti točno, bolje bi bilo da je jače svjetlo, ali kolko god im daš bit će dovoljno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori