Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
drimena
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:42
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la drimena »

dragi prijatelji,meni treba pomoc.nisam bio siguran na koju temu da postujem.uputite me ako sam pogrijesio.
Naime,u pitanju je moj prvi pokusaj da uzgojim ljepotice.sve je islo ok ali kad je trebao da izraste prvi flush morao sam dugo da cekam,preko 20 dana,rasle su bas sporo.morao sam neocekivano da napustim grow box na 2 nedelje,da ga ostavim u stanu da rastu same pa sta bude.sad sam se vratio i zatekao desetak velikih komada a posto mi je prvi put nisam siguran da li su kontaminirane od toliko dugo stajanja.preko njih je bijela tvorevina nalik kozmetickoj vati i pri dnu su mokre,mogu da cijedim vodu iz njih a neke imaju i nesto plavo po sebi.zanimljivo je sto nemaju neprijatan miris uopste,samo se osjeca onaj njihov klasican miris,miris pecurke.evo,uploadovo sam par slika,svako misljenje je dobrodoslo.hvala unaprijed dragi ljudi

http://imageshack.us/photo/my-images/23 ... 099br.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/71 ... 098hd.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/70 ... 097wg.jpg/
Download complete
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la dr.manijak »

To plavo je kada se ozledi/stisne/ogrebe pecurka ona poplavi, to je sasvim normalno.
Lepo izgledaju.
Izgleda da si ih malo ranije ubrao, jos malo da si sacekao iha bile bi vece!

Odlicno sve je sasvim OK ta bela stvar je sasvim normalna. :delicious:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
drimena
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:42
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la drimena »

a mislio sam da su vec predugo stojale neubrane.odlicno,polako sticem iskustvo.
imam jos jedno pitanje.ubrao sam ih i male abortuse sam pocistio koliko sam mogao rukom pa me zanima da li ce otpoceti drugi flush i da li mogu nesto da uradim da ga pospjesim.naprskao sam destilovane vode,probio 2 rupice na otvoru i provjetravacu redovno.prvom flush-u je trebalo preko mjesec dana,cudi me sto tako dugo.hvala na odgovoru manijace,ako imas jos koji savjet pucaj :thumbsup:
hvala
Download complete
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la dr.manijak »

Ok ako si pobrao abortuse, naravno!
Najbolje je da dunkas tj, potopis pod vodom sve preko noci i posle izlijes vodu.
Znaci recimo ako je kejk onda ubacis u posudu sa vodom, a ako ti je u posudi ono raz/verm/coco nalijes posudu do vrha da se sve lepo natopi.
To bi ti bilo to, inace akzem ti da si ranije ubrao jer one su zrele kada ono opno(prsten) izpod klobuka pukne. Ali je jos bolje po meni da sacekas da se klobuk izravnja da se skroz otvori pecurka.
Nemam pojma zasto mesec dana rastu, moguce da im neki uslovi nisu odgovarali, ja sve primere koje znam to od pinanja do gotovih pecuraka 5/6 dana najvise.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
drimena
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 31.07.2011, 12:42
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: (◕‿-) Mush Mush galerija

Post Postao/la drimena »

nista,posto su u posudi nalicu vodu do vrha pa cu ujutru ispraznit.nadam se najboljem.u svakom slucaju,hvala ti!
pozdrav
Download complete
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

Zna li neko sta to moze da bude, pojavilo mi se pre 3 dana nesto plavo na skroz beloj tegli 96% kolon. zrnja je belo i to je bilo!
Ali malo se nazire na jednom ili dva zrna samo na jednom mestu plavicasta boja, izmedju plave i sive.
Ne siri se na ostalo vec 3 dan samo tako stoji i ne pomera se. :-o
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Možda oksidacija psilocina, mada mi je čudno da je na tako maloj površini. Da li se to dogodilo na miceliju ili nekoloniziranom zrnju. Ako je na nekoloniziranom onda je moguće da se radi o aspergillus plijesni.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dr.manijak »

slika

To je to ako nesto znaci.

A desilo se nakon micelija, znaci to je sve bilo belo i odjednom sam primetio da menja boju a ne siri se.
Na drugoj tegli isto je tako bilo na vrhu pa sam kasikom skinuo taj deo i tamo gde sam zagrabio poplavelo je.
Stoji na ful temperaturi iznad frizidera,
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la CAM »

Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj :mushroom: :mushroom: :mushroom:

Prmjetil sam nekaj pa da stavim to pa i može pitanje , ekspermentirao sam s velčnom kejka, napravio sam jednu od litru veliki bijeli i od pola litre, i nazalost moram reći da veličina ne znači nista, dalo je jedan mozda jedn ipo flusha =)) =)) =)) =)) =))
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la recycler »

Koliko ste najduze cekali da se pojave prvi znakovi micelijuma na razi? :sad:
Imam onaj slucaj da se ne desava apsolutno NISTA, sve su mi tegle sada u klasicnom boxu od 2 plasticne kutije sa toplom vodom izmedju, temperatura bila prvih 2 dana oko 23-24 dok su bile na podu, posle toga ih ubacio na 25-26 (zavisi da li mi je otvoren prozor), inokulirao 30.09.
Nema vode u teglama na dnu, ali nije ni suvo, onako, zrna se hvataju jedno za drugo, kao da imaju tanak sloj nekog ulja ili meda na sebi, ali se lako odvajaju kad se tegla okrece u ruci. Kad maknem foliju koja zatvara box, oseca se samo miris na raz, i oseca se takodje da je zasiceno vlagom, koliko mogu da procenim "na dah"...inace, strain je "Twisted Coast", videh i da je na fsre prokomentarisan kako sporo raste...
As Above So Below
As Below So Above
Odgovori