Preko sporeprinta?

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Fleshman
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 06.01.2019, 15:53
Ima zahvala: 1 put

Preko sporeprinta?

Post Postao/la Fleshman »

Dok je bila jesen u šumi sam našao željene gljive,zanima me kako i na koji način sam preko sporeprinta mogao započeti uzgoj ,znam da je jednostavnije naručiti na netu ali me je strah policije jer u zadnje vrijeme sve je više kontrole i tih sranja,a vrste su libertycaps :mushroom: :sad:
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Preko sporeprinta?

Post Postao/la Duka »

Teško da si u šumi mogao naći Semilanceatu, one rastu na starim pašnjacima bogatim konjskim/kravljim đubretom.
I da jesi našao teško da bi mogao započeti uzgoj iz samog spore printa, obzirom da rastu na otvorenom i da je mogućnost kontaminacije ogromna, trebala bi ti oprema za izolovanje, petrijeve posudice, agar, sve u svemu komplikovano.
Možeš sa FSRE-a naručiti print, sa skoro nikakvom šansom da najebeš, imaš tu negde link kako naručiti, kucaj samo FSRE. Neće ti niko otvarati pismo, to što će ti stići je malecni print u zip loc kesici, nemaju oni u pošti i na carini vremena da brljaju po kovertama, otvaraju samo pakete, kutije.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 452 puta

Re: Preko sporeprinta?

Post Postao/la AFX »

Odmah u startu da te prekinem, kao što kolega Duka veli, nemoj ni pokušavati. Bolje navuci tenisice i u potragu u šumu.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori