Strejnovi Psilocybe cubensis za početnike

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Strejnovi Psilocybe cubensis za početnike

Post Postao/la Mi_Moon »

Bio sam poslo narudžbu za GT spore i poslo 5E, dobio sam binus spore na kojima pise BHT, Dali mi netko može reć o kojem se strainu radi? :)
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Strejnovi Psilocybe cubensis za početnike

Post Postao/la advict1 »

Pa po strain listi bih rekao da je to neki thai ban hua thanon,hah samo prave neke modifikacije i izmisljaju nazive ,sve je to isti k... :D
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
Echoes
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 31.03.2010, 21:29
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: Strejnovi Psilocybe cubensis za početnike

Post Postao/la Echoes »

advict1 je napisao/la:Pa po strain listi bih rekao da je to neki thai ban hua thanon,hah samo prave neke modifikacije i izmisljaju nazive ,sve je to isti k... :D


upravo tako. marketing. ništa drugo.
tišina je najbolji jezik
InkoGnito
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 03.11.2015, 19:23

Re: Strejnovi Psilocybe cubensis za početnike

Post Postao/la InkoGnito »

Dobro veče svima!
Evo ja pokusavam ovde da nadjem resenje za sopstveni poduhvat uzgajanja.
Prvo, jako sam skeptican u vezi sa porucivanjem spora. Odakle dobaviti spore, cena je oko 15$ u vail formi u burencetu, e sad, + taksa + shipping izadje 40$, ne bih to da naručujem.
Ako nije tema za forum, dajte nekako preko pp da se kontaktiramo. Jel ima neko od vas sto posecuje forum spore?
:ohnoo:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Strejnovi Psilocybe cubensis za početnike

Post Postao/la HypnoToad »

Nije dozvoljena nikakva razmjena ili potražnja spora ni ostalih ilegalnih materijala na ovom forumu.
Ljudi ovdje koji uzgajaju uglavnom koriste FSRE, free spore ring, za nabavku spora.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
faceOff
rank8
Postovi: 337
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 159 puta
 pohvaljen: 218 puta

Re: Strejnovi Psilocybe cubensis za početnike

Post Postao/la faceOff »

@Hipno Toad
Može li objašnjenje
Recimo da imam špricu napravljenu od printa. Vidio sam grow i urod je bio šarolik. Velike, male, nejednoliko sazrijevanje...
Kad bi recimo 2ml spora pomješao sa 1dl vode(sve sterilno) i tu soluciju stavljao na agar. Recimo desetak posuda. U svaku po kapljica. Čekati da proraste pa to na žitarice. Bi li se ujednačilo štogod? (ne nužno na bolje)
Ima li smisla taj postupak u kao nekoj namjeri da se poboljša ono što imam?
Prije svega da dozrijevaju jednoliko. Ostalo mi nije bitno
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Strejnovi Psilocybe cubensis za početnike

Post Postao/la HypnoToad »

Da, to se tako nekako i radi. Onda na agaru biraš najagresivniji micelij, režeš sektore i seliš na nove petrijevke, skupis nekoliko takvih "pobjednika" i napraviš testni uzgoj da vidis koji daje najbolje plodove.
Ili mozes klonirati gljivu koja ti ima dobre karakteristike, ili nekoliko njih, napraviti testni uzgoj, i opet izabrati onaj strejn (u pravom smislu te riječi) koji ti se čini najboljih omjer svih kvaliteta.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
KaPaRo21
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 08.12.2021, 19:24
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Strejnovi Psilocybe cubensis za početnike

Post Postao/la KaPaRo21 »

faceOff je napisao/la: 02.03.2021, 16:25 @Hipno Toad
Može li objašnjenje
Recimo da imam špricu napravljenu od printa. Vidio sam grow i urod je bio šarolik. Velike, male, nejednoliko sazrijevanje...
Kad bi recimo 2ml spora pomješao sa 1dl vode(sve sterilno) i tu soluciju stavljao na agar. Recimo desetak posuda. U svaku po kapljica. Čekati da proraste pa to na žitarice. Bi li se ujednačilo štogod? (ne nužno na bolje)
Ima li smisla taj postupak u kao nekoj namjeri da se poboljša ono što imam?
Prije svega da dozrijevaju jednoliko. Ostalo mi nije bitno
Драги
faceOff,
питање није намењено мени али сам морао да се укључим.
Кад имаш велику печурку и узмеш споре од ње (велики принт) његова генетика је добра.
Ако стављаш агар у 30 посуда (просечна мера) можеш у 15 да шприцнеш споре (осносно сајринг) па кад се образује мицилијум, да исечеш стерилним хирушким слапелом чвориће и пребациш их у 15 нових.
Тих 15 нових је са најбољом генетиком и требале би да буду веће и ако се правилно и равномерно направи супстракт, неће бити промашаја.
Најбитније је да мицилијум и житарице добро промешашаш са супстратом како би добио равномеран раст (колико год је то могуће).
Надам се да сам помогао,
поздрав,

КаПаРо 21
KaPaRo 21---> uskoro priručnici na srpskom jeziku od trip tima za uzgoj magičnih pečuraka
Odgovori