Panterova muhara

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
antares
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 23.06.2018, 11:27
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Panterova muhara

Post Postao/la antares »

Prije svega upozorenje da je ovo jedna od najotrovnijih gljiva naših krajeva i ne dirajte sa namjerom upoznavanja njenih halucogenih svojstva jer je smrtno opasna.
Zanima me ima li itko iskustava sa njom?
Sa kojom dozom bi se moglo pokušat eksperimentirat i kako je pripremit, sušenjem, kuhanjem u čaju ili nešto treče?
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 487
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Panterova muhara

Post Postao/la huana.meri »

yanimljiva tema, i mene puno zanima o tom, i nalazim ju u svojoj okolini jako, no neznam nista o njoj...trazim par god vec amanitu muscariu no nista, možda ova zima bude plodonosnija...
lijepo da si napomenuo da je opasna pa eto i ja tebi kazem, nemoj ni ti bit lood, dobro prokopaj tematiku o tom, kemiji, spojevima njenim, jer svaka pizdarija koja se uzima tako ima nacin specifican koji je s razlogom takav..
ja nisam cuo da neko panterom tripa, no ako je tako, onda ja imam posla da se userem...
jav ako naides na nes pametno
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Panterova muhara

Post Postao/la HypnoToad »

Ne znam ni ja puno o njoj, nisam nikada probao niti namjeravam, znam samo da sadrži ogromne i vrlo varijabilne količine iboteinske kiseline i muscimola. Znači priprema jednaka kao s muscariom, sušenje na visokim temperaturama, a doziranje pol grama do gram uvrh glave, uzimajući u obzir da svaka gljiva može imati vrlo različite količine aktivnih sastojaka.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 487
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Panterova muhara

Post Postao/la huana.meri »

baaš baaaš isto ko muhara????

volio bi da ju je neko preživio, :)

imam frenda, umjetnika, majstora, slikara, nekad se družimo po cjelu noć, on slika, pijemo, nekad lajemo, kad sam imo lokal visio je kod mene, slikao mi neke stvari i tako...
stariji je lik od mene, ima kilometara boemskog lajfanja, kažemi:" nemoj se zajebavat, muharu zaboravi, nemoj to jest, goni to u 3pm...
naime, on je kao mlađi bio atletičar, trkač, i imao je ideje kao ja, neznam kako ali je, i naišao je na priliku da pojedu svježe, liku koji je imao prije iskustva nije ništa bilo od svježih muhara a moj je frend nakon nekoliko dana završio ipak u bolnici, kaže mani se toga, goni u "3pm"...
e sad ima razlike u svježim i sušenim, sa sušenjem na visokim temp. se kao gubi taj opasan spoj a ostaje samo delirantni spoj, ili otrovni ostane u jako malim količinama....

ja imam jaku želju da to probam, i to baš na mjestu di je nađem, želim doživjeti taj pogled, udah...
nekako mi je samo čudno da obje imaju isti sastav kemijski, spojeve, ispada ja je jedna mutirala, evoluirala, adaptirala se...

no i mjesta di ju ja nalazim su drugačija, šuma je mješovita, bagrem, lipa, grab, bukva, a amanita muscaria se nalazi više na otvorenom, pored pojedinog drveta domaćina, bor valjda, breza i sl.

u stanju sam u jednom danu navuć u jesene kilu panterki iz zajebancije, baš ubijaju po toj mojoj šumskoj ruti, u grupama rastu, manje su od rođakinja svojih....
često sdam kraj njih sjedio, čačko, blejo, mislio si možda je to slično nešto, no nisam pokušavao, ipak mi se još živi...
bumo se aktivirali u jesen po tom pitanju, :)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Panterova muhara

Post Postao/la HypnoToad »

Zašto bi bilo čudno da dvije blisko srodne vrste imaju sličan kemijski sastav? Pa stotine vrsta Psilocyba, Panaeolusa, Pluteusa i td po cijelom svijetu imaju isti kemijski sastav. Pa tako funkcionira evolucija, od jedne početne vrste se razdvoji druga, treća, četvrta, koje se sve prilagođavaju uvjetima u kojima se nađu.
Meni pantherina nikada nije zračila tom "mistikom" kao muscaria, pantherine ima posvuda, po parkovima, u mladim šumama koje su još praktički grmlje, a muscariu uglavnom nađem u starim dubokim crnogoričnim šumama, cijeli taj ugođaj im onda daje nekakvu dodatnu čar.
Uglavnom ako želiš nešto radit s pantherinom na licu mjesta, skini kvadratni centimetar kožice s klobuka (i onaj tanki sloj mesa ispod) i zamotaj u cigaretu.
A to šta neki pljuju po muscariji... Požderu 10 sirovih gljiva i onda kažu užasna je. Pa naravno da na takav način je. U malim dozama je divna, umirujuća, lagani vizuali, nevjerovatni snovi, ma divna je.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 487
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Panterova muhara

Post Postao/la huana.meri »

da, puno stvari su negativno komentirane a ja se igram s njima, u konačnici i gledam na te ljude čudno kasnije...
volio bi svejedno crvenu amaniticu nać na mom pčelinjaku, u blizini, da tamo to sve i pregledam kako bog zapovjeda, ima velika livada sastrane da odma može i djed mraz sletit s jelenima ako naiđe, tako, imam prednosti, možda samo nisam u pravom vremenu naišo...

lijepo je znati za pantericu da ima s njom štihova, možda se i okušam u nekom kolu s njom...javim svakako, kod mene u kasnu jesen istrčavaju...

hvala na tipovima žabac....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
antares
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 23.06.2018, 11:27
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Panterova muhara

Post Postao/la antares »

crvena amanitica je jedna od najkvalitetnijih gljiva, poredio bi je sa blagvom ili vrganjem po kvaliteti.
oguli se koža mlađih primjeraka, iskuha meso u slanoj vodi (treba biti vode koliko i gljiva), kasnije se zaprži na maslacu i nema nikakvih psihoaktivnih učinaka.... znao sam ih na kile pojest
a znao sam i osušit sa kožom, neke bi me prale lijepo neke loše pa bi jedva čekao da prestane, nepredvidljivi su tripovi na njima
ovu jesen je panterka na meniu, pa kud puklo, preživjet ću
czeczecze
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 18.07.2018, 10:39
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Panterova muhara

Post Postao/la czeczecze »

probao sam je ja u mini kolicinama 0.2g-0.3g
czeczecze
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 18.07.2018, 10:39
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Panterova muhara

Post Postao/la czeczecze »

danas idemo na 0.5
czeczecze
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 18.07.2018, 10:39
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Panterova muhara

Post Postao/la czeczecze »

jeo sam jos par puta posle togo opustajuce sa laganim vizualom ,
Odgovori