Kako razlikovati glive

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Theroyal
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 28.09.2017, 18:45

Kako razlikovati glive

Post Postao/la Theroyal »

Drugari i ja planiramo da probamo magicne pecurke za novu godinu...Culi smo da postoje smejalice i haludze, mi bi zeleli smejalice da probamo... Kako da znamo koje si smejalice a koje su haludze? Ne zelimo da se desi da ih uzmemo i da ispadnu haludze a da mi to ni ne znamo...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kako razlikovati glive

Post Postao/la HypnoToad »

Eto super što ćeš ih uzeti tek za novu godinu, znači da imaš dovoljno vremena za se educirati, jer očito nemaš blagog pojma o psilocibinu i psilocibinskim gljivama. Što je sasvim u redu i normalno, nitko od nas ne zna nešto prije nego nauči o tome. Ali ulijetati glavom bez obzira u nešto toliko kompleksno i duboko kao psilocibinsko iskustvo nije nimalo pametno.
Theroyal je napisao/la:Culi smo da postoje smejalice i haludze
E pa čuli ste krivo. Jako, jako krivo. Sve psilocibinske gljive sadrže jedan te isti osnovni spoj, psilocibin. Ovisno o vrsti i neke druge spojeve u različitim omjerima, ali oni samo mijenjaju nijanse, ne cjelokupno iskustvo. Djelovanje psilocibina je pre kompleksno i nepredvidivo da bih ga tu sada opisivao, ali imaš sasvim dovoljno materijala za čitanje na ovom sajtu. Ukratko, tijekom istog iskustva te može odvesti do najdublje depresije pa do najviše euforije, a može uključivati i blage halucinacije i "zabrijavanje", te "duhovna" iskustva. Bez obzira na vrstu, a još manje "strain" Psilocybe cubensisa.
Ako se želite samo smijuljiti cijelu noć, psilocibin definitivno nije dobar izbor, rađe si kupite negdje par tubi ljepila ili dušikov oksid...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kako razlikovati glive

Post Postao/la pecurko »

Je, N2O bi vam bio superiška za novaka...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Kako razlikovati glive

Post Postao/la HypnoToad »

Dobro, ja sam to napisao sarkastično, ne kao stvarni prijedlog...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kako razlikovati glive

Post Postao/la pecurko »

Pa ako će da se smeju-bez da si priičaju viceve ili golicaju, onda je predlog dobar, bez obzira što si bio ironičan...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori