Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Vojkan
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 05.07.2017, 11:30

Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la Vojkan »

oz za sve clanove foruma. Ovo mi je prva tema na ovom forumu i da budem iskren registrovao sam se zbog nje. Samo nisam znao da je forum toliko edukativan da se kajem sto ga ranije nisam posecivao. Da ne duzim i da se vratim temi:

Ovako, imam zelju nauciti uzgajati gljive koje u sebi sadrze Psilocybe, tj. magicne gljive. Nije mi zelja dalje prodavati produkt i zaradjivati na tome, jer iskreno pare mi nisu glavna okupacija u zivotu. Nisu cak ni na 5-om mestu. Bilo bi lepo da na ovom forumu postoji neko ko ima znanje koje meni treba i voljan je da ga podeli sa mnom. Ja se trenutno nalazim na jednoj planini u Srbiji, zivim potpuno sam i izolovan od ostatka obrazovanog dela populacije u jednoj drvenoj brvnarici. Najbolje bi bilo, za moje zdravlje, da mi neko pokaze kako se to sprema. Ima mnogo tutoriala po youtube-u i netu koje mogu iskoristiti ali, iskreno ne verujem sebi toliko, a i sastojke za recept bih se slomio dok nadjem.

Hvala unapred!!
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la AFX »

Sve što ti treba imaš ovdje na forumu, ne treba ti nitko tko će te voditi za ruku. Ako ti nešto nije jasno, pitaj, uvjek se netko nađe tko će ti pomoći.

Evo, počni ovdje-> https://www.themajka.com/viewtopic.php?f=26&t=1454
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Vojkan
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 05.07.2017, 11:30

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la Vojkan »

Hvala na odgovoru. Pokusacu tako. Mada pitanje i dalje vazi. Ako je neko ko to zna raspolozen za odmor na planini rado bih ga ugostio.
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la danko fafanko »

Ja tu vidim samo želju al trebat će ti i volja... Kad proučiš koliko toliko o uzgoju napiši šta imaš, šta ti fali pa ćemo videti... Pozdrav!
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la antoniopavaroti »

Vojkan je napisao/la:Hvala na odgovoru. Pokusacu tako. Mada pitanje i dalje vazi. Ako je neko ko to zna raspolozen za odmor na planini rado bih ga ugostio.
..a jel može i žensko čeljade.. ?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la danko fafanko »

A zašto žensko nebi bilo poželjno?
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la AFX »

Zajebava ga :D
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Vojkan
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 05.07.2017, 11:30

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la Vojkan »

Samo se vi zajebavajte. mada ne bi bila losa ideja. Znate kakva je priroda ovde, slika kristalno jasna, ovako plavo nebo se retko vidja u Srbiji, a tek kakvo je podneblje za lov ma pecurke. Da se vratim pecurkama, nadam se da mogu u ovoj temi pisati.
Do sad sam saznao (mada mi je hrvatski pretstavljao malo problem, bez uvrede):
Od sastojaka mi treba:
vermikulit
perlit
Sporeprint
Glowbox (plasticna kutija koju pravim kako meni odgovara da to sve bude 100% cisto)
Raz, brasno od braon pirinca(ako sam dobro preveo engl) e sad, nisam siguran sta bih jos mogao da iskoristim umesto ova dva i na koji nacin da miksam sa verm-om. To mi je ostalo nejasno
Spric+igla
Tegle
Druga plasticna kutija(terarijum je neko zove)
Ekspres lonac, moze i ne mora
Mnogo sredstva za dezinfekciju
Bunilo me je jako, a i ranije kad sam pokusavao da se informisem oko uzgoja, to sto svaki clan na ovom forumu koji ima iskustva radi to na svoj svojstven nacin, tj. koristi drugacije sastojke. Ja sam se uhvatio "lets grow mushrooms" videa na youtube-u i uzeo sam ga za neku vodilju za prvi put. Svi sastojci koje tamo koriste su mi lako dostupni sem spore printa koji cu izgleda morati da cekam malo duze.
Sto se same pripreme tice, to mislim da je lako, samo pratiti upustva sa videa.
Svaki feedback je dobrodosao!!!
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la Vid Svante »

mislim da bi antonio odmah bio mentor da ga zenska neka prsata ceka na planini :))
@vojkan - ovo ti je moderni shamanizam, nema tu mentorstva, ucis sam uz pomoc interneta i pitanja koja postavljas...i osim zelje i volje trebat ce ti ljubav prema tomu :p
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la antoniopavaroti »

Vid Svante je napisao/la:mislim da bi antonio odmah bio mentor da ga zenska neka prsata ceka na planini :))
@vojkan - ovo ti je moderni shamanizam, nema tu mentorstva, ucis sam uz pomoc interneta i pitanja koja postavljas...i osim zelje i volje trebat ce ti ljubav prema tomu :p
Eh..žene , žene...Ako želiš napredovati na nekim duhovnim razinama treba se malo odmaknuti od žena i pogledati u sebe . Ne kažem da je loše primaknuti se ženi i pogledati u "nju" ..sve u svoje vrijeme dragi Vid...
Vojkanovo pitanje i nije bez veze ako ga pogledaš u malo širem kontekstu ...jer uvjek je bilo Učitelja i učenika..nebi bilo loše kada bi postojao recimo kurs za uzgoj gljiva , na čelu sa ..recimo Hypnom . Mnoge bi se stvari pojasnile i mnoge nedoumice razrješile..Predavanje u par koraka i sa puno praktičkog pokazivanja o uzgoju a bigme i o konzumaciji gljiva..Naravno , svjestan sam da je ovo u sferi mašte zbog niza raznoraznih situacija , mada postoje grupe i sekte koje to prakticiraju..Nažalost , neznam dal kod nas ima nešto takvo koje bi se bavilo unapređivanjem ne samo uzgojem nego i opčenito duhovnošču , šamanizmom itd..itd. svim onim ezoteričnim stvarima koje su danas na marginama društva ali koje ipak postoje kao dualizam sveukupnog čovjekovog dostignuca i stremljenja...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori