Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la antoniopavaroti »

Vojkan je napisao/la:Samo se vi zajebavajte. mada ne bi bila losa ideja. Znate kakva je priroda ovde, slika kristalno jasna, ovako plavo nebo se retko vidja u Srbiji, a tek kakvo je podneblje za lov ma pecurke. Da se vratim pecurkama, nadam se da mogu u ovoj temi pisati.
Do sad sam saznao (mada mi je hrvatski pretstavljao malo problem, bez uvrede):
Od sastojaka mi treba:
vermikulit
perlit
Sporeprint
Glowbox (plasticna kutija koju pravim kako meni odgovara da to sve bude 100% cisto)
Raz, brasno od braon pirinca(ako sam dobro preveo engl) e sad, nisam siguran sta bih jos mogao da iskoristim umesto ova dva i na koji nacin da miksam sa verm-om. To mi je ostalo nejasno
Spric+igla
Tegle
Druga plasticna kutija(terarijum je neko zove)
Ekspres lonac, moze i ne mora
Mnogo sredstva za dezinfekciju
Bunilo me je jako, a i ranije kad sam pokusavao da se informisem oko uzgoja, to sto svaki clan na ovom forumu koji ima iskustva radi to na svoj svojstven nacin, tj. koristi drugacije sastojke. Ja sam se uhvatio "lets grow mushrooms" videa na youtube-u i uzeo sam ga za neku vodilju za prvi put. Svi sastojci koje tamo koriste su mi lako dostupni sem spore printa koji cu izgleda morati da cekam malo duze.
Sto se same pripreme tice, to mislim da je lako, samo pratiti upustva sa videa.
Svaki feedback je dobrodosao!!!

bez ikakve namjere da se pravim pametan ili da ne ispadnem grub , pročitaj još par puta sve o uzgoju gljiva , bit če ti jasnije . Ekspres lonac je nužan..jer kako bi ti sterilizirao materijal? A to je potrebno....ebiga . Nego dok nabaviš spore ti pripremi sve ostalo..Mada postoje improvizacije u načinu uzgoja ipak se neki osnovni koraci svugdje moraju poštivati ..higijena , vlažnost , temperatura itd itd..Sretno vojkane
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la AFX »

Idi na opciju raž + konjski drek ..pokazalo se odlično nekim forumašima
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Vojkan
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 05.07.2017, 11:30

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la Vojkan »

[\quote]bez ikakve namjere da se pravim pametan ili da ne ispadnem grub , pročitaj još par puta sve o uzgoju gljiva , bit če ti jasnije . Ekspres lonac je nužan..jer kako bi ti sterilizirao materijal? A to je potrebno....ebiga . Nego dok nabaviš spore ti pripremi sve ostalo..Mada postoje improvizacije u načinu uzgoja ipak se neki osnovni koraci svugdje moraju poštivati ..higijena , vlažnost , temperatura itd itd..Sretno vojkane[/quote]

Brate, citao sam i citao. Gledao. Lik na videu ne koristi ekspres lonac. Koristi obicni mada sterilizacija traje nekih 30-45 min duze. Nisam rekao da ga nemam, svaka kuca je to nekad imala u mom kraju, al' su zbog nedovoljne informisanosti poceli da izbacuju iz kuca, plasili se da ce eksplodirati. Cak mislim da je Gorenje proizvodilo to u bivsoj Jugi( imam gorenje sporet od pre 30g ovde u brvnari i bolje radi od onog novog kuci). Nece to da pukne, nema sansi, ko lud bi ga pravio da neko u kuvanju pogine. Lako cu naci jedan ako bas bude trebalo. Kazem ti, uzeo sam video kao vodilju. Njemu je uspelo, valjda ce i meni. Vise me interesuju sitnice koje iskustvo daje. Moze li da se desi da dobijem nesto sto nisam zeleo, npr. otrovnu gljivu? Kako na najlaksi nacin da odrzavam temperaturu u prostoriji na 22-28 ¤c? Neke stvari koje uzgajivaci nisu znali prvi put kad su radili. O pecurkama citam odavno, ako mi verujes malopre sam se vratio sa ulovom lisicarke. Nasao sam neki 400g, dovoljno za corbicu, + nekih kg mlecnice koja ide dalje stricu koji ih obozava. Nisam do skora znao za ove magicne, znao sam da toga ima u Amsterdamu i zelja mi je bila tamo da probam. Medjutim upoznao sam coveka koji to uzgoja, cak sam bio u moguosti da vidim kako sve to izgleda. Naravno probao sam ih i odusevio se radom. Za mene u microdozi je najbolji antidepresant koji postoji. Odoh daleko od teme. Sorry.

U sustini nije mi problem da fail-ujem koliko god puta. Jednom mora uspeti, a zivot je dug. Sa tim ne moram makar da zurim. Bitno mi je samo da se nw desi da sebi skratim zivot sa njima. Zato sam i trazio mentira
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la antoniopavaroti »

....da se ne nadmudrujemo..ja preporučam ekspres lonac a ti radi kako misliš da ti je bolje ...mada osobno ne vjerujem da je moguce postici temp. u običnom loncu i tlak pogotovo kao u ekspresnom..To je moje iskustvo ..e a ti radi po slobodnoj volji ..možda uspije ..šta ja znam..probaj ...Mogučnost da dobiješ spore neke otrovnice naravno da postoji ali i mogučnost da dobiješ sedmicu na Lotu postoji..sve sam ti reko...Temperatura o kojoj govoriš nije potrebna u prostoriji nego u boxu u kojem češ ih uzgajati mada je sad ljeto pa su i te temperature prisutne...U svakom slučaju če ti trebati grijači , termostat i pokazivac vlažnosti..To na e-bau kupiš za sitne novce..Toliko za sad i pročitaj još koji put metode uzgoja kao i ono last minute pitanja...Drž se..poslo bi ti i mentoricu ali se bojim zloupotrebe sa tvoje strane..sirota bi celi dan pečurku brala.. ;) B-)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Vojkan
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 05.07.2017, 11:30

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la Vojkan »

Hahaha. Bravo, hvala za vreme. Kad prikupim sve sto mi treba, to ce valjda biti do kraja meseca, potrudicu se i za lonac, rekoh nije tesko naci ga, dolazum opet sa pitanjima ako bude potrebno.
Hvala jos jednom.
Ps: ako stvarno postoji mentorica, tj. devojka koja zna da uzgaja, pozdravi je puno. Nema takvih puno na nasem govornom podrucju!
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la antoniopavaroti »

Vojkan je napisao/la: Ps: ako stvarno postoji mentorica, tj. devojka koja zna da uzgaja, pozdravi je puno. Nema takvih puno na nasem govornom podrucju!
Ooooo brate Vojkane..šta ima ? Jel se javila kakva dobra šamanka ? Pa da te poduči "tajnom " znanju....Il češ ipak poduku uzeti u svoje ruke a to ti je i najsigurnije... ;) :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la Vid Svante »

antoniopavaroti je napisao/la:
Vid Svante je napisao/la:mislim da bi antonio odmah bio mentor da ga zenska neka prsata ceka na planini :))
@vojkan - ovo ti je moderni shamanizam, nema tu mentorstva, ucis sam uz pomoc interneta i pitanja koja postavljas...i osim zelje i volje trebat ce ti ljubav prema tomu :p
Eh..žene , žene...Ako želiš napredovati na nekim duhovnim razinama treba se malo odmaknuti od žena i pogledati u sebe . Ne kažem da je loše primaknuti se ženi i pogledati u "nju" ..sve u svoje vrijeme dragi Vid...
Vojkanovo pitanje i nije bez veze ako ga pogledaš u malo širem kontekstu ...jer uvjek je bilo Učitelja i učenika..nebi bilo loše kada bi postojao recimo kurs za uzgoj gljiva , na čelu sa ..recimo Hypnom . Mnoge bi se stvari pojasnile i mnoge nedoumice razrješile..Predavanje u par koraka i sa puno praktičkog pokazivanja o uzgoju a bigme i o konzumaciji gljiva..Naravno , svjestan sam da je ovo u sferi mašte zbog niza raznoraznih situacija , mada postoje grupe i sekte koje to prakticiraju..Nažalost , neznam dal kod nas ima nešto takvo koje bi se bavilo unapređivanjem ne samo uzgojem nego i opčenito duhovnošču , šamanizmom itd..itd. svim onim ezoteričnim stvarima koje su danas na marginama društva ali koje ipak postoje kao dualizam sveukupnog čovjekovog dostignuca i stremljenja...
Nikako da nađem vremena da dođem na forum ali baš sam se na ovu temu htio nadovezati. Meni se ne bi svidjela ta komercijalizacija gljiva, nekako mi se čini da je ovako najbolje. I sad ima previše onih koji traže uokolo lude gljive po šumama spremni za dve tri gljive raskrčiti cijelu prašumu :D Niti jedna komercijalizacija nije doprinijela ništa dobro takvim nekakvim kultovima, pogledajmo samo u Indiju - odmah se javljaju razni šarlatani, pederi i pedofili koji iz tog sustava žele iskoristiti sve za svoje mračne ciljeve :)) samo pogledajmo katoličke svećenike danas a vjerujem da u začetku tog kulta - u ono vrijeme farizeja i Đizusa - je bilo kul i haj kada si prisustvovao uznesenju duha svetoga. Danas je to parada idiota. Masa je to jednostavno silovala i uništila a obzirom da su gljive jedno personalno iskustvo - tajno samo po sebi - ostavio bi ga tako. Onaj koji se ne želi dublje upoznati sa time, i dati si truda shvatiti bit i prirodu gljive/kaktusa ima web dućane iz amsterdama.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Trazim mentora koji ce mi preneti svoje znanje o uzgoju

Post Postao/la antoniopavaroti »

Vojkan je napisao/la:Samo se vi zajebavajte. mada ne bi bila losa ideja. Znate kakva je priroda ovde, slika kristalno jasna, ovako plavo nebo se retko vidja u Srbiji, a tek kakvo je podneblje za lov ma pecurke. Da se vratim pecurkama, nadam se da mogu u ovoj temi pisati.

Svaki feedback je dobrodosao!!!
Ooooo Vojkane ...ima li kakvih novosti po pitanju uzgoja? Il se javio kakav mentor-ica?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori