Objasnite mi...Malo sam zbunjen...Puno hvala

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Mali Zeleni
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 13.03.2017, 17:47

Objasnite mi...Malo sam zbunjen...Puno hvala

Post Postao/la Mali Zeleni »

Pozdrav ekipa.
Ovak da ne duljim i dramim,novi sam u ovom svemu i pomalo zbunjen previše informacija,videa,slika svega..Pa rekoh tko pita ne skita he he ... :sad: Ovako proučavam ovo već mjesec dana gledam čitam,prikupljam informacije ali sve mi se pomješalo i iskreno zbunjen sam kao tele... :blinkk:
Pa vas lijepo molim za pomoc znam da to mozda negdije i pise ,,izvinjavam se nisam onda vidio...! Ovako stoje stvari uskoro tj.ovaj tjedan šaljem pismo za spore to samsve skuzio,,trazim Mexikanke za sad ako mi se neke druge ne svide he he...

Zanima me dragi moji kad mi stignu spore ako bude sreće u kakvu ih vodu moram namočiti da se one "oslobode,, dal mora bit destilirana voda,obicna iz slavine,izvorska,dal mora bit sterilna zdjelica u kojoj to radim???? MOLIO bi to da mi se objesni hvala unaprijed...

Drugi problem tj:pitanje Dali za Mexikanke odgovara smjesa kejsinga 50%-50% ona prica sa Vermikulitom i Cokosom (coco soil) te po potrebi malo vapna za vlagu....Dali bi to njima odgovaralo ako ne molim da mi se napise koja smjesa cega bi...??

To je to za sada eto ispricavam se ako se objasnjenje vec nalazi negdje...Perfekcionist sam i ziheras na moju zalost :-* te uvijek prvo sve detaljno proucim niko ne voli neuspjeh makar sam na sve spreman...!! Al stvrno bi htio sve napravit da ispadne dobro..
Hvala unaprijed na bilo kakvim informacijama i odgovorima...... :mushroom: :blinkk: :mushroom:
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Objasnite mi...Malo sam zbunjen...Puno hvala

Post Postao/la shroomko »

Mora biti sterilna voda, znaci dobro prokuhana i ne otvarana izvan gloveboxa. Glovebox mora biti posprican iznutra kemijom na bazi klora.
Ono s cim ces ih istjerati iz folije u vodu (npr skalpel) mora isto biti sterilno, kao i tvoje rukavice i sve ostalo.

https://www.youtube.com/watch?v=a-wEPM1 ... D16348D911
Mali Zeleni
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 13.03.2017, 17:47

Re: Objasnite mi...Malo sam zbunjen...Puno hvala

Post Postao/la Mali Zeleni »

OK hvala prijatelju ....Prokuhana znaci to je listo kao i destilirana voda???? Sto se tice steralizacije to sam osiguran...
I koju vrstu mi savjetujes ?? Ja sam si mislio Mexikanke uzet il ima koja laksa za pocetak i da da fino baca gljive...
Glovebox cu si sam napravit sterilizirat ga iz nutra i zto sve to sam skuzio...

Hvala puno slobodno podjeli/te jos informacija koje bi mi koristile..
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Objasnite mi...Malo sam zbunjen...Puno hvala

Post Postao/la shroomko »

Nije destilirana znaci nesto drugo. Ne znam da li je bitno da bude destilirana i zasto. Imas na svakoj benzinskoj pumpi destiliranu i ja sam tu koristio, ali mislim da je i obicna dobra.

Imas drugi thread o vrstama: https://www.themajka.com/viewtopic.php?f=26&t=1031
Savjetujem ti cubensis. Strain (golden teacher, B+ mexicana...) je nebitan.
Mali Zeleni
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 13.03.2017, 17:47

Re: Objasnite mi...Malo sam zbunjen...Puno hvala

Post Postao/la Mali Zeleni »

Pozdrav...Opet ja ovak stoje stvari sve je spremno i nabavljeno osim spora...Odlucio sam se za B+ cubanies....Zanima me koji supstrat bi mi bio naj bolji za dobar cejk....Konjski shit, :bigsmilee: vermakilit i cokos ili nekaj trece mogu nabavit sve pa zato pitam.. :(

I još me zanima dragi moji cuo sam glasove haha da u pismu ne narucujem sam jednu vrstu neg bar dvije do tri u slucaju da nema B+ kohu ja trazim da mi posalju druge spore makar mi to čudno onda bi bile prekrižene tam u izborniku čudesa B+ nije prekrizen...Pa vas lijepo molim da meni blenti objasnite ovo malao simo tamo HVALA UNAPRIJED...Chaao pametni moji... i pliz sto bolje mi to objasnite jer sam jeb..ziheraš..Hvala zakon ste ...Cekam odg.....!! :rolleyes:
Mali Zeleni
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 13.03.2017, 17:47

Re: Objasnite mi...Malo sam zbunjen...Puno hvala

Post Postao/la Mali Zeleni »

Pozdrav..ljudovi...Ovak ukratko kupio ja kuvertice dva eurića bla bla sve kaj treba nee..!!

E sad litle problem čuo sam glasove haha..!Da kada šaljem pismo da moram bar 5 vrsta napisat kaj hoću ako nemaju onu pravu,a to je B+Cub...! A nju imaju nije prekrižena...DALI SU TI GLASOVI ISTINITI ILI NEKO RESE?????

I još ako mi dođu spore B+..koja je naj bolja smjesa da spore rastu ko lude?....Vidio sam konjski shit kao naj naj ,,,imam tog domače proizvodnje na selu tonu čak sam mislio zašprcat sa sporama cijelo to brdo haha šalim se....Može savjet...KAJ GDIJE I ZAŠTO...Hvala
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Objasnite mi...Malo sam zbunjen...Puno hvala

Post Postao/la pecurko »

Napiši bilo kojih 5 strejnova...sve je to Psilocybe cubensis.
Preporuka je za prvi put zrnevlje samo prekriti sa 1cm vermikulita, pošpricati i čekati da se porode.
Konjski shit, nije bas preporučljiv za početnike, jer se mora raditi pasterizacija...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Mali Zeleni
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 13.03.2017, 17:47

Re: Objasnite mi...Malo sam zbunjen...Puno hvala

Post Postao/la Mali Zeleni »

HVALA puno Pecurko....sve je spremno sutra u postu i cekanje mislim da cu posijedit dok dođe hahaha!1
Mali Zeleni
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 13.03.2017, 17:47

Re: Objasnite mi...Malo sam zbunjen...Puno hvala

Post Postao/la Mali Zeleni »

pismo je poslano danas sad cemo vidjet koliko srece imam...Evo vec brojim sijede kao malo dijete prije Božića sam hahaa
Avatar
dafodil
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 25.11.2017, 05:37
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Objasnite mi...Malo sam zbunjen...Puno hvala

Post Postao/la dafodil »

Sterilna voda i destilovana voda nisu isto!
A ako se plasis da ces nesto zeznuti sa vodom idi u apoteku i kupi vodu za injekcije - ona je sterilna, ja tako radim :)
Svi cubensisi su otprilike ista prica, zato koji god print da dobijes OPUSTENO.
Freedom's just another word for nothin' left to lose...
Odgovori