Tinktura od magičnih gljiva

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Tinktura od magičnih gljiva

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Otvaram ovu temu jer bih volio da na jednom mjestu podijelimo sve moguće informacije i znanja u vezi pravljenja tinkture od ćurki. :) Volio bih da svatko tko je pravio napiše sam proces izrade, kvalitetu koju je dobio i sl. Ja već neko vrijeme čitam pomalo o ovome.

Za izradu tinkture korišteno je 5 grama suhih Golden Teachera koje su izmrvljene u prah. Gljive su stavljene u alkohol, točnije rakiju, jaku nekih 40 % stupnjeva. To je tako stojalo 24 h uz povremeno miješanje svakih sat-dva. Odmah nakon nekoliko minuta poprimilo je neku tamno plavu boju, vjerovatno zbog oksidacije aktivnih tvari. Nakon 24 h sve je fino procijeđeno kroz gazu da nema nikakvih komadića i sl. Gljive su ponovno namočene u malo alkohola i tako ponovno ostavljene 24 h da se kisele. Te dvije ture su nakon toga pomiješane i dobilo se nekih 150 ml tinkture. Sve fino spakovao u bočice. Možda je ipak malo 5 gr gljiva nasprem 150-ak ml alkohola, ali evo, danas je je testirana, kapnuto dvadesetak kapi na jezik i nakon nekih dvadesetak minuta se osjećao lagani buzz i lepršavost misli i tijela,kao i kad se mikrodoza pojede.

Fotkao sam samo završnu fazu, a sljedeći puta ću fotkati i sam proces izrade.
Razlog pravljenja tinkture od magičnih gljiva je taj što smatram da su ekstremno zdrave kada se uzimaju na ovakav način, u malim količinama. Već sam pisao o dobrobitima mikrodoziranja, ako tko nije čitao evo link ovdje.

https://www.themajka.com/viewtopic.php?f=26&t=2479

I naravno, evo par fotkica :)
Privitak/ci
20160921_180108.jpg
20160921_180108.jpg (87.03 KiB) Pogledano 3599 puta.
20160921_180026.jpg
20160921_180026.jpg (96.2 KiB) Pogledano 3599 puta.
20160921_173536.jpg
20160921_173536.jpg (93.99 KiB) Pogledano 3599 puta.
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Tinktura od magičnih gljiva

Post Postao/la AFX »

Kakva je održivost psilocibina u takvoj tinkturi?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Tinktura od magičnih gljiva

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Nisam siguran, to će morati netko stručniji reći. Čitam po netu da tinkture mogu podosta stojati, sad ne znam da li se to odnosi i na ovu našu, magične vrste. :)

Možda bi bilo pametno praviti manje količine a češće, nego puno odjednom. :)

Evo jedan stariji post o tinkturi od gljiva od naseg druga WEEDetix-a, koji me zapravo i naveo da pokušam sa izradom. :) :ymhug: :ymapplause:

https://www.themajka.com/viewtopic.php? ... t=tinktura
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Tinktura od magičnih gljiva

Post Postao/la shroomko »

Bolje možda med onda napraviti?
https://mycotopia.net/topic/17881-tv-gu ... ?hl=+honey

Po tom receptu jedna ravna čajna žličica (ne puna žličica) je 1g suhih. Pa uzmeš 1/3 žličice ili koliko već. Ili kupiš neku super malu žličicu.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Tinktura od magičnih gljiva

Post Postao/la HypnoToad »

AFX je napisao/la:Kakva je održivost psilocibina u takvoj tinkturi?
Praktički neograničena, što se postojanosti alkaloida tiče. Zbog površinske napetosti vode oksidacija je gotovo nikakva. Veći problem predstavljaju plijesni koje se mogu razviti ako je koncentracija alkohola pre niska, zato se obično tinkture dižu na 70 posto alkohola. Ali u frižideru ili zamrzivaču i 40% može stajati godinama i godinama.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Tinktura od magičnih gljiva

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

shroomko je napisao/la:Bolje možda med onda napraviti?
https://mycotopia.net/topic/17881-tv-gu ... ?hl=+honey

Po tom receptu jedna ravna čajna žličica (ne puna žličica) je 1g suhih. Pa uzmeš 1/3 žličice ili koliko već. Ili kupiš neku super malu žličicu.
E i taj recept je odličan. Med sam po sebi je odličan, plus ćurke, vrhunska kombinacija. :) :D :thumbsup: Tinktura mi je moćna jer je tekućina, ono praktično veoma i možeš skroz točno dozirati. I sve u svemu, možeš bočicu ovu bilo gdje nositi, normala skroz. :)

A HypnoToad hvala ti na odgovoru. Znači ako se fino uskladišti, može dugo vremena da traje. To je vrhunski. :) Interesira me, gubi li ona na potenciji jer je oksidirala tj. poplavila. Negdje sam čitao da to i nije dobro, ali ne znam šta učiniti da se to ne dogodi?

Jel itko još pokušava praviti išta ovako ? :)
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Tinktura od magičnih gljiva

Post Postao/la AFX »

E hvala Hypno, baš me je to i interesiralo, zna biti tih gljiva tu i tamo, pa bi valjalo napraviti tinkturu. Ako tko još radi ovako što slično ili zna još koju tehniku neka tu stavi..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Molder
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 14.01.2019, 22:36
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Tinktura od magičnih gljiva

Post Postao/la Molder »

Stavio sam prah od gljiva u 70% alkohol, i posle 10 dana stajanja uz povremeno mućkanje, sam odmerio 7ml, što bi bilo nekih 0,9grama suvih, procedio kroz gazu i nisam nikakve efekte osetio :D
Avatar
Molder
rank3
Postovi: 53
Pridružen/a: 14.01.2019, 22:36
Ima zahvala: 39 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Tinktura od magičnih gljiva

Post Postao/la Molder »

Posle 3 meseca stajanja tinkture u mućkanja ništa nisam dobio, i ako sam popio 3,4 puta veću dozu nego bi trebalo, nisam ništa osetio
Ne znam šta sam pogrešno radio
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 456 puta

Re: Tinktura od magičnih gljiva

Post Postao/la AFX »

sunce možda?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Odgovori