Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Red »

eto dragi moji,

Za sve one koji zele probat Magične gljive nek prvo procitaju ovo. Gajd je objektivan i jasan. Daje neke vazne savjete i maleni uvid u samo psihodelicno iskustvo.

slika

Nadam se da ce vam biti od koristi za sve vas koji se pitate kako to Trip na Gljivama izgleda i dal je sigurno uopce jesti nesto tako. procitajte, razmislite i odlucite. namjera gajda je da usmjeri i informira i nista drugo osim toga. A ono sto vasi prijatelji "znaju" uvijek prihvatite sa rezervom. Svi su jako pametni kod davanja savjeta, pogotovo oni koji nikada nisu probali, sto mislim da je vrlo neodgovorno. znala sam cuti svakakve price koje nemaju veze sa mozgom i to od ljudi koji nisu uopce bili u doticaju sa gljivama vec rekla-kazala a to definitivno nije nešto na sto se mozete osloniti. provjerite sami! uvijek se informirajte dodatno.

DivShare File - Gljive-Psihodelicno iskustvo.doc

takoder procitajte ovo:

~How to Avoid a Bad Trip~
DivShare File - How to Avoid a Bad Trip.txt

Trip Long and Prosper!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
gErMAligni
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 25.05.2010, 11:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la gErMAligni »

oke, svasht sam u zivotu probao od psihodelija, ali bolji trip od niceg kao od mazateka nisam iskusio! :D

intenzivan, a opet nimalo tjeskoban... mistican, a opet urnebesan... u jednom trenutku istrazujem zrake svijetlosti iz lustera, u drugom cićim na vrata s majicom na glavi :D

nazalost svega 3 put u zivotu sam imao cast žnjopat klobukije i nikaki bed trip se nije ni blizu nazirao nit mislim da se mogao nazirati:)

jedino sto se bojim vecih grupa ljudi... al mislim da je to vise do mene neg do substance :))
shit is custom
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Red »

imamo temu tj forum, trip reports, pa tamo pisi o iskutvima ;) ako zelis... naravno reci nesto vise
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
gErMAligni
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 25.05.2010, 11:08
 pohvaljen: 3 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la gErMAligni »

ajme! isprike, ak me mosh prebacit tamo... ili obrisi ovdje pa prebacim
shit is custom
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Red »

napisi tamo pa cu obrisat ovo sve naknadno ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la wizard.hannah »

Red, svugdje na ovom forumu jedva da se nekoga čuje. Odnosno nitko se ne javlja....

Što to znači osobno meni? Biti če polako ljudi..doći če.. Ali dotle pisati masovno o svemu i svačemu što u večini slučajeva nije potpuno legalno, u nekoj sivoj tampon zoni, previše prstiju upire u pojedince! Imao sam problema....ali da zbog interneta imam problema....uffffffffffff. Nikad neznaš dali je zakonski u redu reći nekome kako se radi ovo ili ono! Dali je to navođenje...shvačaš.

Baš sam tu ovo ostavio jer ima samo 5 trip reporta..odnosno jedan i 5 odgovora.
Bez ljutnje što ovo pišem tu. Što nema veze sa topicom. Al daj reci mi nešto pozitivno...da dalje sudjelujem. Moram još dublje prošnjofati po ovom forumu :-?
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Red »

Dragi wizard.hannah

ovo niti nije tema za trip riportove, kao sto gore i pise, mjesto za trip reportove je na drugom mjestu koje definitvno ima vise od jednog tripa. ovo je tema za sebe...

zasto drugi ne pisu? kako ne pisu, pisu svakodnevno, samo ocito ne u dozi koju ti nestrpljivo iscekujes. Jeste forum je nov, kao sto i kazes teme su malo "golicavog" karaktera, ljudi se srame, ljudi su lijeni, ljudi ne zele, ljudi ne znaju..moze biti sto razloga u koje ja ne ulazim.

Davat informacije bilo kojeg tipa, mogu davat, pogotovo ako je naznaka na edukaciji i informairanju a naravno granica je tanka izmedu informiranja i navodenja (zavisi kako tko na to gleda). Kada bi o tome razmisljala ovog foruma ne bi bilo. ako postoje slicni forumi ne vidim razlog zasto mi nebi imali svoj iste tematike.

Ako ti mislis da gubis vrijeme na ovom forumu, meni je zao sto se tako osjecas. Ako nitko ne pise nista onda forum nece ni rasti. ako se svi trudimo dati svoj mali doprinos nekim postom onda je to vec odlicno. Na tebi je koliko ces energije davat a i pisati. ako ne pises ne mozes ni dobiti feedback ;)

Opusti se... pisi...uzivaj :ymsmug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Morpheus »

E,ljudi,planiramo ja i ortak da jedemo gljive sledeci vikend. Vec sam sve procitao sredio, sve OK, samo me zanima jos koliko dugo zenice ostaju rasirene i koliko ste uopste u stanju da budete pribrani? :mushh:
Hvala unapred! :D
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la jtrax »

ovisi kolko pojedes :) ali prilicno si sposoban za neke jednostavnije radnje.. iz mojeg iskustva zjenice su jos kojih sat nakon ostale proširene..ne ko za vrijeme tripa ali dosta..
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la wizard.hannah »

PRVO KOLIKO(upps caps) svatko od vas uzima? Koliko grama ili ajmo reči koliko gljiva neke normalne veličine. Ili su suhe možda? Kod svježih je problem...pitanje koja vrsta...koliko debele-klobuci veliki, vrijeme pickinga, skladištenje...

Dok kod suhih je to sve puno banalnije i lakše.

Vjerujem da imate svaki 1-2 grama.Vjerujem zato što vam je prvi put pa ne pretjerujete i tip od kojeg ste kupili vam nije prodao baš koliko bi trebao. OVO SU NAGAĐANJA....pustite mene.... :ymparty:

2 grama starata za 30-45 minuta. Peak je za 70min do 90min. Čim počnu djelovat 30-45(čak i manje) zjenice pumpaju. Peak trajee 120-180min. Te zatim come down 120-200min. Come down je intezivan...sa osjetnim popuštanjem. Znači ne bubne odmah na nulu nego lagano osjetno kroz 2 sata spušta. Nekad to zna i duže potrajat. I 3 sata. Ali to znači da vrhunac nije bio toliko dug. Ne znači da su gljive loše nego moguče da i netko izvana vas razjebe i sjebe vam trip...ima idijota a u tom stanju ste podležni...

Negdje oko 360minute bi vam zjenice trebale stišavati muziku. Ali tu nema pravila. Zna se i 3 sata još odužit. Jednostavno reflex zjenice zbog mraka je podložniji širenju. (ako uzimate navečer) Po danu nema beda već na coming downu 60minuta.

Nadam se da je bilo isto kao što vam se odvilo ako sam zakasnio sa postom?

P.S: ja pak idem probati mikrone crvene zvijezdice od 320micsa. Balalalabala! :sunn:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Odgovori