Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la roolle »

Interesantno....moj b+ je puno bolji od mog gt...sta je u pitanju neznam sem ako razlicite stvari trazimo od nasih malih prijateljica ne vidim drugo objasnjenje...u svakom slucaju meni je zanimljivo jer sam se prvi put sreo sa gljivama, mada sam imao iskustva sa drugim stvarima....jos mi je ostao print od burme koji nisam ni naceo a imam jos nekoliko tegli micelijuma sa b+ i gt...nisam ocekivao da ce bas sve proci bez kont. ali sam imao srece jer sam doslovno pratio gajd i sad imam za celu godinu da ne brinem...HVALA MAJKA!!!!!!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la HypnoToad »

Zgubidan je napisao/la:Citam da su meksikanke najduhovnije
Ali tu se radi o Psilocybe mexicana, koje su potpuno različita vrsta od Psilocybe cubensis 'Mexican'.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Zgubidan »

HypnoToad je napisao/la:
Zgubidan je napisao/la:Citam da su meksikanke najduhovnije
Ali tu se radi o Psilocybe mexicana, koje su potpuno različita vrsta od Psilocybe cubensis 'Mexican'.
Ma ne, cubensis mexicanke, najduhovnije u kategoriji cubensisa. Ne mogu naći link trenutno...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la HypnoToad »

To je glupost, naravno da podliježu jednakoj varijabilnosti kao i svaki drugi cubensis. To je samo nešto što prodavači spora napišu kako bi bolje prodavali.
Ali P. mexicana je korištena kroz povijest u ritualima jer je 'najduhovnija', nikad P. cubensis jer je 'smeće'.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la roolle »

Jer se mogu naci spore p.mexicna negde na ovim sajtovima sto se bave time poput fsre-a?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la pecurko »

Gotovo da ne ili pak jako retko, jer u veštačkim uslovima P.mexicana jako retko daje plodonosna tela, a samim tim i spore. Mnogo je verovatnije da ćeš naći sklerocij po nekim šopovima, pa onda možeš sam probati da ih porodiš... ;)
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Mark777
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 09.04.2014, 23:33

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Mark777 »

Pozz ekipa, imam priliku konzumirat gljive po prvi put ikad, i već sam sve proučio i više manje sve znam, samo me zanima par stvari...
Jel se dan nakon konzumiranja gljiva može normalno funkcionirati?
Jel se dan nakon konzumiranja može normalno piti alkohol?
Jel nakon konzumiranja ostaju raširene zjenice ili ne?
I jel istina da ako se pojede cokolada trip prestaje ?

Molio bih vas za samo ozbiljne odgovore i bio bi zahvalan na brzom odgovoru... :)
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Zgubidan »

Pozz!
Ovisno o mnogim znanim i neznanim faktorima, drugi dan si ili euforičan ili depresivan ili pun energije ili iscrpljen do jaja... Alkohol naravno da može... Ah zjenice su proširene, podočnjaci i područje oko očiju izgledaju nekak spaljeno (ja to zovem svemir u očima), uglavnom vidi se jako, bar ja skužim. Baš suprotno, čokolada navodno produljuje trip. Ja nisam zamjetio neku razliku na čokoladi.
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Mark777
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 09.04.2014, 23:33

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Mark777 »

Hvala ti na brzom odgovoru..
Aha, ja sam čuo tj čitao na nekom forumu da usred tripa kad se pojede čokolada trip automatski prestaje...
I ako znaš možda usred tripa znači dok si nagljivan jel se može normalno pušit cigarete i travica?
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Zgubidan »

Da! Možeš i cugat, ali dok počne radit gljiva, alkohol prestaje. (ja i frend popili 4l pive i 0.9l pelinkovca na gljivi, onak, usput). Trava ti je must have, bar si tak briješ, bar na pocetku dok i ako imaš (a ja imam) feeling da gljiva prebrzo dolazi! Ali valja napomenuti da sposobnost motanja jointa na gljivi pada na nulu! Meni treba 0.5-1h da smotam, jer me jebe i fina motorika prstiju i svakakve distrakcije.... Pa savjetujem da prije smotaš nekolko komada ili da imaš pomagača koji nije na gljivi i voljan je motati prema tvojim savjetima!
I moja ti je preporuka da tripaš preko dana negdje u prirodi! Čekaj sunčan dan, znam da si nestrpljiv prvi put, al ja znam čekat i po mjesec do dva da mi se poklope dobar dan, sunčan dan i slobodan dan na poslu! Idealno mi je pojest oko 15-16h, dočeka te bogatstvo boja (nemaš pojima koliko nijansi zelene ima na livadi i u šumi) i bogatstvo zvukova, razumjevanje cvrkuta ptica.... I taman na tripu dočekaš noć pa odma iskusiš i taj dio... Ako pak ipak misliš tripat doma, preporučam ti yotube i neki dobar psytrance (ja ga nisam slušal, dapače, imal sam averziju prema njemu tak dugo dok ga nisam čuo na gljivama)...
Dok si na tripu sjeti se nekih činjenica (a budeš jer sam baš napisao da budeš :)) najbitnije je da se ne možeš predozirat znači živ si 100% osim ako dugo stojiš na pruzi ili ako na tren zakoračiš s mosta... Druga bitna misao nek ti bude da kako god jako pere drma i nosi, it's ok, tak treba, zato si ih i jeo! Neki se zabrinu dok ih prejako opere, stvarno nema potrebe! Mislim da su to najbitnije misli da dobar trip ne ode u loš.... Ne možeš voziti, ne možeš skočiti s trećeg kata na vrh onog bora kaj raste kraj zgrade, čini se sasvim izvedivo i lako i izazovno, ali ne možeš! I ne probavaj! ;)
To je to, have nice trip!!
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Odgovori