Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Psychonaut »

Znam da ce se neko naci uvredjen ali je tako, alo ljudi "ketamin" sta je to?
Evo ja cu vam reci, neki raspali narkoman koji nije imao para ni za lekove ni za vutru ni za heroin, ni za nista, povukao je ocajnicki potez uzeo da se drogira govnima koje daju konjima.
Nije da nesto branim ketamin, ali sta mislis o cinjenici da su o toj supstanci pisali, i njom bili fascinirani ljudi kao John C. Lilly, Stanislav Grof, i Timothy Leary? Sve sami raspali narkomani... Dobro, mozda Leary jeste B-)

A i citava ta prica, prirodno=dobro, hemijski=lose je pomalo naivna. Datura je prirodna, ali te moze ubiti sad pa sad. Za acid se moze reci da je sinteticki, pa je opet omiljen i na ovome forumu. Na kraju krajeva, cinjenica da je nesto prirodno, sama po sebi ne znaci skoro nista.
Pozivam te da budes moj ucitelj
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la dr.manijak »

Mislim da si lose skapirao mene.
Predstavljanje leka za konje kao neku fascinantnu stavar?
Uzimati je sa gljivama?
Ljudi su bili fascinirani heroinom i danas su, da li to znaci da treba ljude savetovati kako treba da rade heroin, zato sto je neko tamo bio fasciniran njime, i tako opravdava sebe i svoje samounistenje?

Mislim da su to ocajnicki potezi ljudi da se drogiraju.
A i ova organizacija kao i vutra.org se bore za legalnost biljaka i taj pokret vutra.org postoji niz godina u nazad, niko nikada nije ukaljao ugled ovih zajednica, jer se zna sta sme a sta ne sme da se prica, zna se gde je neka granica, na vutri se zna granica, ovakvim postovima bi dobili svi per ban i nikada sa tog kompa vise ne bi mogli da provirite na isti sajt, jer se zna za sta se bori i ocemu se prica a o cemu ne.

A i to sto su John C. Lilly, Stanislav Grof, i Timothy Leary i koga si jos naveo bili fascinirani mi sada trebamo, to isto da konzumiramo i opravdavamo?

Ljudi vodite sebe ka unistenju, budite zdravi i normalni pre svega.
Ne mogu da vas nagovorim da ne radite neke stvari i supstance.
Ali nemojte druge da nagovarate da rade iste.

Licno sam gledao brata koji je povukao liniju ketamina povecu.
Nije znao gde se nalazi, pokusavao je da prodje kroz staklo na pekari, nije bio u stanju da stoji na nogama, curele su mu sline i bale na usta nista nije primecivao, nije mogao na nogama da stoji.
ZASTO??
Jer je to anastetik koji daju konjima i zivotinjama, nisu predvidjeni za ljude.

Opet kazem nemojte vuci poteze u svom zivotu zbog kojih ce vam sutra biti zao.

Hajde da istrazimo da li postoje jos neki lekovi za konje, zirafe, tigrove i lavove pa mozda ako ih uzmemo mozemo da se osecamo full izdrogirano.
Bice super i ovako nema se para za acid, pa nas mozda neki jeftini lek odvali od zivota.
:money1:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Psychonaut »

A i to sto su John C. Lilly, Stanislav Grof, i Timothy Leary i koga si jos naveo bili fascinirani mi sada trebamo, to isto da konzumiramo i opravdavamo?
Ne, ali znaci da su efekti koje izaziva bili zanimljivi pionirima psihodelicnih istrazivanja, i da postoji razlog zbog koga bi se moglo pretpostaviti da je i od te supstance moguce imati koristi u samorazvoju, odnosno u kontekstu u kome se raspravlja o psihoaktivnim supstancama na ovom forumu. Identicna situacija kao sa recimo acidom. Isplati se recimo procitati neke tekstove Stanislava Grofa o K, i stvarima koje je dozivio u toku tih tripova, cisto kako bi saznao o cemu se radi.

Ne znam sta kazu pravila foruma, ali ne vidim razlog zasto se ne bi objektivno moglo raspravljati o efektima razlicitih supstanci. Ali ako postoje ogranicenja, onda nek bar neko navede kriterije o cemu se smije pisati a o cemu ne. BTW, ne vidim kakve veze sa sustinom i efektima te supstance ima cinjenica da se koristi kao anestetik. To je samo jedan od efekata, a korisici su uglavnom zainteresovani za druge efekte.

Meni tvoj stav i pristup ovoj raspravi djeluje kao kad neko neupucen pocne govoriti ruzne stvar o psihoaktivnim supstancama, zato jer je nedovoljno informisan, i stavove bazira na poluinformacijama i stvarima koje je vidio/cuo, najcesce negativnim pricama iz okoline. Tipa "znam ja lika, krenuo sa travom, zavrsio na igli i ulici, sve su droge iste itd". Tu nema puno prostora za dijalog. Samo sto si ti pomjerio granice, pa su ti neke stvari OK, a neke druge nisu, mada ne razumijem koji su ti tacno kriteriji obzirom da ti je ok pricati o acidu, a o K nije.

Barem bi ovdje ljudi trebali da su u stanju da o ovakvim stvarima pricaju objektivno, bez predrasuda i suvisnih emocija. Argumentima.
icno sam gledao brata koji je povukao liniju ketamina povecu.
Nije znao gde se nalazi, pokusavao je da prodje kroz staklo na pekari, nije bio u stanju da stoji na nogama, curele su mu sline i bale na usta nista nije primecivao, nije mogao na nogama da stoji.
ZASTO??
Jer je to anastetik koji daju konjima i zivotinjama, nisu predvidjeni za ljude.
Pa i na ostalim psihodelicima se ljudi kao ne ponasaju cudno i glupo(za nekoga za strane) i imaju lose tripove, pogotvo ako se odnse bahato prema supstanci. Opet su kljucni set i settings, nacin konzumiranja itd. Sve se moze zloupotrijebiti. BTW, nije ni acid namjenjen da se koristi kao rekreativna droga, pa ga ljudi koriste.


Da se razumijemo, nemam uopste namjeru da se raspravljam/svadjam. Ja licno nisam probao K, niti imam neku zelju, ali sam procitao neke tekstove navedenih autora, i na osnovu toga mislim da je tvoje misljenje u ovom slucaju povrsno.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la wizard.hannah »

dr.manijak je napisao/la:Nemojte da lupate gluposti, nemoj da koristis govna koja daju konjima za smirenje i za uspavljivanje kucica.
Mozes i MISOMOR da pojedes mozda budes imao neki filing?
Da li je neko razmisljao o tome mozda?
Ili da pojedes malu dozu arsenika, ko zna kakav bi trip bio?
Alo ljudi na sta ste spali, da se drogirate lekovima za konje, sve bi u sebe strpali samo da budete doslovno DROGIRANI, gde vam je tu uzivanje, samo gledate kako da se ubrljavite ako cujete da od svezeg konjskog izmeta mozete da budete HIGH pojeli bi. Znam.
Razmislite malo, pre nego sto odlucite neka govna u sebe da trpate.
Znam da ce se neko naci uvredjen ali je tako, alo ljudi "ketamin" sta je to?
Evo ja cu vam reci, neki raspali narkoman koji nije imao para ni za lekove ni za vutru ni za heroin, ni za nista, povukao je ocajnicki potez uzeo da se drogira govnima koje daju konjima.
A ti morpheus mislim da imas dovoljno godina ako si vec clan ovog sajta i da si malo razuman da ne poslusas savete koje ti neko daje na internetu, da uzimas pecurke i ketamin.
Zelis da ti se desi ono sto i narkozi? Da zavrsis u bolnici?
Uzivaj u pecurkama i u tome sto ti je priroda dala, nema potrebe da konzumiras lekove za konje niti ikakva druga govna da bi doziveo to sto hoces.

Ja sam doziveo da sam leteo i da sam bio na tom mestu halucinacije, leteo sam kroz razne kocke krugove spirale i ostala cuda, bio sam zarojlen u kapsuli nisam bio tu gde jesam, na kraju sam zavrsio u necemu sto mogu da nazovem kapijom i kada sam kroz nju prosao vratio sam se u normalu. SAMO SA PECURKAMA

Nema potrebe da povlacis ocajnicke poteze i unistavas sebe govnima(ne mogu da nadjem grdji naziv), opet kazem uzivaj u tome sto imas, nemoj svoj zivot i zdravlje da dovodis u pitanje.
Velika doza pecuraka, pomesana sa kakaom, nista ne jedes preko dana uvece pojedes pecurke, i veruj meni da ces doziveti bas to sto zelis.

I nemojte da brisete ovaj post, ja mislim da ovo treba da bude ikona ovog sajta.
I nemojte da pominjete i dajete drugima savete da uzimaju hemiske droge, jer vutra.org je jedina stvar preko koje ovde ljudi dolaze, themajka stoji na vrhu nje, vec su bile price preko vutra chata, kako se ovde spominje hemija.
Mi se borimo za prirodu a ne da se sto vise izdrogiramo.
Ovaj sajt treba da bude nesto gde se prica o prirodi a ne o tome da se daju saveti kako se sto vise izdrogirati i potencijalno umreti.


I ovakva govna pisite na PM jer ce neko drugi procitati ove gluposti i pomislice da je to normalno!
A ni malo nije.
Nemojte da delite dezinformacije.


Niti sam administrator niti moderator ali mi je stalo do ugleda ovog sajta i do ove zajednice da ostane kao pre nekoliko meseci.
Mislim da ovi postovi mogu da uticu da se themajka skine sa vutra.org strane jer smeta ljudima koji se bore za legalnost marihuane a na sajtu im kao najveci "baner" stoji themajka gde se polemise kako se drogirati konjskim lekovima.

Prvenstveno nemojte da rusite ugled vutra.org i themajke koji godinama pokusavaju da osnuju savrsenu zajednicu.

Morpheus je napisao/la: Posto mene ortak ubedjivao da je na vecoj dozi gljiva imao DMT elfove i leteo po galaxiji,pa se ja ponadao. :))
Nije te ortak slagao.


wizard.hannah je napisao/la: Jedino da nešto dodaš..mix sa ketaminom...nisam probao ali ket me ispalio u oono što zoveš out of body...ili 6-10 body iskustava odjednom. Skoro uvijek doživim kako je život namješten..doživim sudbinsku igru nekog manijaka zvan Bog.(ili vrag)
Znaci preporucujes ljudima ono sto ti nisi ni probao, a naivni morpheus pada na tu glupost.
Onda morpheus uradi to i papa bilo mi je drago sto smo razmenili par postova.

A i nije cudo sto od ketamina imas takav osecaj out of body, verujem da je i konjima tako, pa mogu da ih siluju dok su pod tim dejstvom.

Ajd chillaj malo. Ketamin nije samo za konje! Ja sam ga dobio za vrijeme operacije kao sekundarni anestetik jer sam počeo na fentanylu hroptat. Ketamin=ketaset se koristi i za ljude. Pa PCP se koristio do osamdesetih. Samo što PCP duže traje pa su ga izbacili iz upotrebe. Provjeri ak ne vjeruješ...Konji su tek drugi došli na list za ketamin. A pokraj svega ketamin je nevjerovatno moćna stvar! Mogu ga usporediti i sa DMTom! Samo što ket djeluje na svoj način. Di ego ispadne iz filma i vidi kako u biti je sve programirano..sudbina. Ali ako si za biljke i biljke samo...razumijem..onda ket ne.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la dr.manijak »

Kasno je kada nekom dodje iz dupeta u glavu.
Nisam neupucen sta je ketamin, bas zato sto sam upucen zao mi je ljudi koji pristaju na takve supstance, kao sto i sazaljevam ljude na heroinu, i takve postupke nikako ne mogu da opravdavam ni branim.
A kamoli da se nekome daje savet da se isti konzumira.

Svi se odmah uznemire kad dodje neki odgovor u temu maka a onda se opusteno prica o konjskim lekovima i kako ti je do jaja kada se obezdanis.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la wizard.hannah »

Čuj moguče da si imao iskustva sa dopom, ketaminom i ko zna čime ili jednostavno si karakterno takav da imaš loše poglede na dop usere i ketamin abusere. Ja te potpuno razumijem. Svaki ovisnik koji ne umre dođe do stanja kad shvati da je opijat strava i užas te da nosi guglu zvezanu oko noge. A ketamin....to je sve na osobi...dali mu paše...Recimo meni paše izrazito mala doza svakih 10 dana jer mi liječi depresiju. Re3ci...jer bolje piti hrpu tableta ili jednom u deset dana 100mg keta?

Shvačam tvoj stav i poštujem ga.
Ali ne mogu ga uzeti zdravo za gotovo i preuzeti...preuzeti tu dogmu o biljkama i samo biljkama.
Jer iboga je kao ketamin. Također disocijativ. Samo 100X jači od ketamina.
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la dr.manijak »

Nisam imao iskustva sa dopom i ako sam jedno vreme ziveo sa dilerom istog, spavali jeli pili zajedno (nismo se guzili) :))
Biti diler heroina nema bolje stvari, ako si diler istog nikada ga neces raditi, jer znam X primera kada ljudi dolaze i nude dupe svoje devojke, oru i kopaju po ceo dan da bi se uradili, nemaju leba da jedu, ali za heroin imaju.
Elem, to je druga prica totalno nebitna gde sam naucio preko tudje grbace. :ymdevil:

Pitas da li je bolje da jedes saku lekova ili jednom u 10 dana KET?
Veruj mi da ti je bolje da ne radis nista od toga, depresija je bolest ona se leci kao i sve druge bolesti.
Lekovima i ketom (ako ti ket pomaze oko toga) samo odlazes svoje probleme za drugi dan.
Nazalost ljudi nisu svesni da kada imaju psihickih problema treba da se posavetuju sa psihijatrom, ljudi su zatucani i misle ako odu kod psihijatra bice proglaseni ludima.
Kao sto pijes antibiotike kada ti se upali grlo, tako isto odes na psiho terapiju kada imas psihicki problem. I TO NIJE SRAMOTA.

Ja licno nemam nista protiv tvoje odluke da se radis KET-om to je tvoja odluka ali zasmetalo mi je sto si preporucio morpheusu da izmesa KET sa pecurkama, sto mislim da nije OK, zato sam morao da se ukljucim, osetio sam obavezu da upozorim decka u sta se upusta, kako i nekog buduceg korisnika koji bude citao te iste postove, pomislice da je normalno pa ce uzeti.
Sada ovde stoji rasprava pa moze da vidi 2 strane novcica i odluci sta ce.

Nemam ja wiz nista protiv tebe cak smo i par Pm razmenili, ali mi zasmeta kad vidim neku dezinformaciju koja moze da naskodi tudjem zdravlju.

U svakom slucaju trenutno ovde postoje 2 razlicita misljenja i to je ono sto je najbolje izaslo iz ove "rasprave", mozemo da se prepucavamo do nakosutra ti mene neces ubediti da je to normalno ni ja tebe da to nije normalno.

U svakom slucaju lepo se raspisah.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Morpheus »

Eto, dve strane sa svojim argumentima i da zakljucimo onda tu celu pricu. :)
Meni je krivo sto sam zapoceo sa celom raspravom,pa ono,izvinite.
Peace
djutah
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 16.11.2011, 23:22

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la djutah »

Heh mozda ce ovo pitanje zvucat glupo ili ce te misliti da sam ogranicen... Ja zelim probati gljive prvi put. Eh sad sve je to meni super, nista mi ne izgleda napuhano tj. niceg se od ovih mogucih losih stvari ne bojim. Samo me jedna stvar muci. Red rekla si da poslje tripa cemo gledati svijet drugacije itd. Ja to iskreno ne zelim. Mozda grijesim jer ja iskreno mislim da cu onda biti neki freak ili hipi ili budista koji turski sjedi sere o nekoj prirodi. Pa eto moje pitanje je je li ja to nisam dobro razumio , je li ja to pogresno tako gledam ili ce to ustvari biti nista drugo nego lijep osjecaj poslje tripa :D :rolleyes:
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Hm, mogo bi se vratit iz tripa i počet srat o nekoj prirodi ako ti gljive odluče pokazati dublju istinu o tvojoj egzistenciji i svemiru, ako je tvoj um podesan za uvid u tako nešto... ako te ne zanima nikakva spirtualnost, osobni razvoj ili dublje zananje o životu, tad ćeš vrlo vjerojatno trip doživit kao misteriozno stanje svijesti gdje će ti sve biti zabavno zbog čudnosti percepcije i blesirat ćeš se kao i kad si pijan i napušen, mogo bi imati i neke lagane halucinacije, a zatvorenih očiju gibanje fraktalnih slika.

Mogla bi se napisati knjiga debljine biblije šta bi se sve moglo odigrati u tvom umu pod djelovanjem gljiva. Dakle trip ovisi o tvom karakteru, psihičkom i emocionalnom stanju, šta se nalazi u tvojoj podsvijesti, koliko si zatvoren za nove stvari, utjecaju okoline... itd.

Česte su i paranoje kad potiskuješ nešt iz podsvijeti, ili imaš neke opčenite strahove od osjećaja nesigurnosti, bojazni za svoj ego, nepoznatog i iznenadnog, itd.

Opčenito govoreći možeš očekivati zanimljiv, zabavan i ugodan trip. Poslije tripa bi mogo ostat još malo pod dojmom ali drugi i treći dan ko da nije ništa bilo, moći ćeš se samo sjetiti intelektualno šta je bilo, ili ako si zapisao, jer umu se sljeva cijelo more svakakvih misli tada pa je teško sve pozapamtit.
Odgovori