Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Aquanux »

Sok od limuna ubrzava proces prelaska psilocibina u psilocin pa trip brze dodje, jaci je na pocetku mada krace traje.
Ovo se isto desava u stomaku ali ne tako brzo kao kod limuna. Tako procitah a i uverio sam se sam.
Nista vas ne kosta da probate :p
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Kzfn »

Sjetio sam se ovog teksta na Erowidu o grejpu kao pojačivaču, mislim da sam čitao i za limetu.
Limuna i naranče se baš ne sjećam.
traveler
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 28.05.2011, 13:55

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la traveler »

neki moji drugari vole da izkonzumiraju C vitamin u kesici,ima ga u apotekama,mislim da ima 10gr. pakovanje sat vremena pre uzimanja samih curki...licno nisam probao,oni tvrde da bude jace,ne znam.
takodje i sok od crne ribizle ima valjda neku foru?!
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la wizard.hannah »

Ubrzava apsorciju ali ne pojačava...pojača ju brži šus.
A grejp je priča za sebe pak. Grejp interaktira sa mnogo toga...te produžuje efekt. :mushh:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
traveler
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 28.05.2011, 13:55

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la traveler »

stani malo,hoces da kazes da kombinujes sok od grejpa sa churkama i to produzuje efekat?? :-o
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la wizard.hannah »

Prouči malo grejp i što sve sadrži u sebi...moguće da če se ubrzo i lijek proizvoditi od grejpa..da podeblja i produži effekte...ako neznaš di bi tražio a znaš engleski...najljepša stranica koja opisuje grejp:
http://en.wikipedia.org/wiki/Grapefruit :thumbsup:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Kzfn »

Za sok grejpfruta se mislilo da pojačava efekte nekih droga ponekad, ali tek devedesetih su istraživači mogli odrediti specifičnu farmakologiju istog. Sok grejpfruta sadrži tvar koja sprječava djelovanje nekih enzima u tijelu koji metaboliziraju neke vrste droga. Za enzime CYP3A4 i CYP3A5 je poznato da na njih utječu i najmanje količine soka grejpfruta u mnogih ljudi.

Malo je istraživanja o efektima soka grejpfruta na metabolizam rekreativnih psihoaktivnih tvari. Postoje izvještaji korisnika koji tvrde da su efekti LSD-a, psilocibina i ekstazija pojačane uzimanjem soka grejpfruta prije psihoaktivne tvari, ali postoje i oni koji tvrde da nema nikakvog efekta. Zbog prirode većine podzemnih psihoaktivnih tvari, dozu je teško točno odrediti i doživljaji mogu varirati te biti teški za točnu usporedbu.

Neki SSRI antidepresivi sada imaju upozorenja koja kažu da se ne uzimaju sa sokom grejpfruta i studija iz 1999. je pokazala da je nivo setralina (Zoloft) bio povećan kada je sok grejpfruta uziman tijekom dana kada je medikament bio uziman.

Jedna studija iz 1996. je provjeravala pojačava li sok grejpfruta efekt kofeina i pronašla je malo ili ništa razlike u koncetraciji kofeina u krvi ili krvnog tlaka. Druge studije su potvrdile ove rezultate. Pošto specifični enzimski sistemi uglavnom metaboliziraju slične kemikalije, ne bi se
očekivalo da sok grejpfruta ima učinka na druge stimulante, ali to nije sigurno.

Jedna psihoaktivna droga za koju je poznato da sok grejpfruta utječe na nju je diazepam(Valium, Normabel, Apaurin...). U istraživanju iz 1998., otkrili su da 250 ml soka grejpfruta pojačava najvišu koncetraciju za 50 % i pojačava vrijeme najjačeg efekta sa 1,5 na 2 sata.

Dok je za sok grejpfruta poznato da suzbija enzime koji su uključeni u metabolizam kodeina i drugih opijata, ne može se naći točan odgovor jesu li efekti kodeina pojačani ili smanjeni kada je kombiniran sa sokom grejpfruta. Jedno istraživanje iz 2004. je otkrilo da sok grejpfruta ima mali utjecaj na oralni metabolizam metadona. Za kodein je stvar nešto mutnija. U diskusijama na raznim stranicama se pojavljuju razni izvještaji da sok grejpfruta pojačava efekt kodeina, dok drugi javljaju da smanjuje efekt kodeina.

Vjerojatno bi bilo mudro pristupati s oprezom namjernom kombiniranju jakih psihoaktivnih tvari s tvarima za koje je poznato da inhibiraju prirodni metabolizma tijela.
http://www.erowid.org/ask/ask.php?ID=2726
Preveo Kzfn (themajka.com)
Avatar
wizard.hannah
rank6
Postovi: 216
Pridružen/a: 19.01.2011, 21:38
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la wizard.hannah »

Sok pojačava opijate i opioide. Kako koje ovisno na način koliko ih pojačava. Recimo kodein se u jetri rastavljuje na morfij(te druge metabolite). 10mg kodeina=1,2mg morfija u free base formi. Što je sada tu dilema? Kodein sam po sebi djeluje(te njegovi drugi metaboliti izuzev morfij)..i manje kodeina uz "sok" če dati bolji efekt jer se neče razlučiti u morfij. Npr. 60-120mg kodeina blokiranog od "soka" če djelovati kao kodein cijelim svojim polu-životom. Da nema "soka" jetra bi metilmorfin (kodein) vrlo brzo pretvorila demetilizacijom u morfij a 60-100mg kodeina bi postalo 6.5-15mg morfina. (zato znaju ljudi biti lažno pozitivni na heroin-morfij kod testa na droge ako piju Plivadon ili Azur tablete).Što želim reći? Doza morfija od 15mg je preniska za neki pozitivniji značajniji učinak.(euforija-sedacija-pinpoint pupils). Plus jetra automatski uništi oko 40-60% morfija prije negoli uđe u arterije koje na kraju vode u mozak. Znači niže doze kodeina je dobro popiti sa "sokom" zbog kodeina i njegovih drugih metabolita koji nisu "sokom" blokirani.

ALI!!!

Recimo 200-400mg kodeina bi postalo 30-68mg morfija što je RELATIVNO malo/puno ali opet i puno ako je korisnik bez tolerancije. Tada 30mg(68) morfina puno bolje djeluje nego kodein sa "sokom" ako se računa da je uzet preko usta(oralno).

TO JE VIC SA GRAPEFRUITOM. VEĆE DOZE POTENCIRA I ONDA IH SE ISPLATI UZETI. DOK MANJE DOZE BOLJE (KODEINA) JE BOLJE UZETI BEZ GRAPEFRUIT SOKA.


iMA TAKOĐER I DRUGIH UČINAKA...NA DRUGE "KEMIJE"...ALI TO JE TRENUTNO ZA MENE DRUGA PRIČA.---AKO NEKOG ZANIMA OBJASNIM--- :thumbsup:
You're traveling through another dimension, a dimension not only of sight and sound but of mind; a journey into a wondrous land whose boundaries are that of imagination. That's the signpost up ahead — your next stop, the Twilight Zone.
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Morpheus »

Ljudi,polako spremam ja mesto gde bih poceo sa uzgajanjem i neka ideja mi je bila da sakupim vecu kolicinu pecurki i uzmem onako, za jedan extremno, extremno jak trip, s obzirom da nisam imao srece u pronalazenju DMTa, niti u nekoj od extrakcija, posle istrazivanja video sam da mnogo ljudi tvrdi da na velikoj dozi pecurki mozes imati donekle slicno out of body iskustvo.
Mislite da je to realno, i bez opasnosti da se samo sjebem u bad tripu? :D :mushroom:
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Aquanux »

Zavisi koliko si puta uzimao pecurke i generalno kako se osecas taj period. Vece doze su super ali ne naglo, work ur way up, tako je najsigurnije. Moje licno iskustvo je da je bolje uzeti takvu kolicinu sam (posto je jace iskustvo vise introspektivno pa se ljudi nekako vise okrenu svom tripu). Travica isto moze da pojaca iskustvo kao i harmala (koja je MAOI pa pripazi). Have a nice trip :thumbsup:
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Odgovori