Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la shroomko »

E sinko, Bog ti pomogao :D
KingsDead
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 06.02.2018, 17:38
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la KingsDead »

Morpheus je napisao/la: Pravilo je da ne treba uzimati pecurke dok ste u downu, i to je verovatno cinjenica ako ste u downu zbog nekih zaista znacajnih problema, necega sto vas kao vas licno boli.

Gljive može konzumirati i depresivna osoba. Dokazano je čak da gljive mogu pomoći kod depresije.
Tako da mislim da dokle god je dobar setting i čovjek se osjeća ugodno i sigurno, trip na gljivama može pomoći a ne odmoći.
overthetop
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 25.01.2018, 15:44

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la overthetop »

OK, mislim da baš i depresivnoj osobi ne bi previse pomoglo. U pozadini podsvjesti i svijesti je previse trenutačno tjeskobnih misli. Vjerujem da takvoj osobi bi više odmoglo na način da se sjenovska igra ega i podsvjesti na tripu manifestirala u punoj snazi. Drugim riječima medinicinirajte se kad se dobre volje i bez ikakvih pozadiskih negativnih distrakcija. Definitivno postoji velika vjerovatnost horor tripa kod depresivnih osoba.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la HypnoToad »

To sad ovisi što se misli pod "depresijom". Obično ljudi kad kažu depresija misle na ono stanje "u bedu", uzrokovano nekim nemilim događajem ili mislima. Ali kod prave kliničke depresije, uzrokovane fiziološkim poremećajima u mozgu, psilocibin može pomoći zbog svoje strukture i oponašanja djelovanja serotonina. To se pogotovo odnosi na mikrodoziranje. Kod mene npr. sa bipolarnim poremećajem, tripovi su obično bili isto bipolarni, od početnih par sati nezamislive euforije, do zadnjih sat vremena čistog pakla, kada se taj psilocin počeo otpuštati i razgrađivati. Ali nakon dobrog sna, sljedećih nekoliko dana bih se osjećao vrlo dobro. Ali na djelovanje tripa nije toliko utjecalo kako sam se osjećao prije uzimanja, nekada bih se prije osjećao super, pa bi me onda bacilo u pakao, a nekad je bilo suprotno.
Tako da treba poznavati sebe i svoje tijelo, i razumno procijeniti kada je dobro uzeti psihodelike a kada ne.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Westman
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 13.03.2018, 23:40

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Westman »

Pozdrav ljudi. Jedno pitanje. Znam da se alkohol može piti zajedno sa gljivama, ali kakva su kombinacija speed i gljive? Jel preporučljivo?
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 452 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la AFX »

Meni nije gušt.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la ljacve55 »

Malo toga može razbiti gljivu,jednostavno nema smisla jer osječaj blaženstva koju stvori gljiva je prejak da ti tamo neka supstanca to prekine.Uzalud trpat neko sranje u sebe kad je ona sama po sebi dovoljna.
Al popušiti joint uz gljivu je nešto drugo,tako da jedno i drugo ide skupa.Jedino imajte na umu da smotate prije jer za vrijeme tripa ruke tj. prsti vas ne slušaju :psy :mushroom: :thumbsup:
Enjoying life
Xone
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 17.06.2018, 00:42
Ima zahvala: 3 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Xone »

Dobro vece svima na forumu. Nov sam ovde i na ovaj forum sam dosao sa razlogom. Pa da pocnem, pokusaci sto krace da vas ne davim maratonskim tekstom.

Za desetak dana idem na odmor u Amsterdam. Pored dobre trave hteo bih probati i gljive (prvo mi je bila namera uzeti najslabije, cisto neki trip smejanja ali citajuci sve 22 strane ove teme, dobio sam zelju da dozivim i upoznam to putovanje izvan sopstvenog ega). Dobra stvar sto je okolina hotela gde odsedam puna prirode, golf tereni, jezera, mnogo drveca pa mi je to savrsena teritorija za gljive.

Da ne duzim, zanimaju me neki, za mene novi nazivi koje koristite pa ako bi neko mogao da me uputi u to.
Set i setting, MAOI, ishrana pre uzimanja gljiva, kada ih uzeti (znam da ovo zvuci glupo ali bih najradije da uzmem kad ustanem, znaci ujutru npr, cisto da imam dan u prirodi pred sobom). Ako se jos nesto setim, pisacu ali mislim da je to to. Vecinu potrebnih stvari ste vec rekli, hvala Gordi, on mi je "rascistio" konfuziju oko ocekivanja dobrog tripa. Bitno je da se prepustim tripu do kraja i i svakom trenutku bedare budem svestan da ce to proci.
Ipak sam smorio sa ovolikim tekstom ali imajte razumevanja. Sve me zanima, ne zelim trpati u sebe nesto o cemu blage veze nemam.

Jos jednom se izvinjavam na dugom postu! Sve najbolje drustvo!
Avatar
gari
rank2
Postovi: 22
Pridružen/a: 06.04.2018, 11:44
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la gari »

Pozdrav. Ja ti mogu pomoci oko kupovine, posto sam licno imao problema sa nabavkom.
Prvo nikako nikako nisam mogao da nadjem gljive konkretno, i trazio sam ih po Coffeeshop-ovima i na ulici od dilera (koji imaju sve sem gljiva??). A i verovatno sam ja trazio na pogresnim mestima. Posle sam skontao da gljive ustvari nisu legalne tamo nego tartufi, i da ih mogu kupiti u Smartshop-u. Tamo mozes da ih pitas sve sto te zanima, od ishrane pre tripa do doziranja i ostalog. Veoma su ljubazni kad je to u pitanj i trude se sve da ti objasne, ako znas engleski.
Ako hoces jaci trip trazi High Hawaiians porciju od 22 grama, mada ne preporucujem ako ti je prvi put, drzi se neceg slabijeg. Srecno!
Xone
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 17.06.2018, 00:42
Ima zahvala: 3 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Xone »

I kakav je bio trip na tartufima? Ako je jos neko imao isto, molim da mi odgovori. Vidim da od gljiva nece biti nista u Amsterdamu ali bar da probam tartufe :D
Sad sam na forumu video teme o tartufima gde su neki pisali da trip i nije neki. Vise verujem adminima, nekako su mi iskusniji u svemu ovome.
Pozdrav!
Odgovori