Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
eYeam
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 20.11.2015, 12:44
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la eYeam »

Onaj koji se boji nece pojesti puno sigurno.. Sto se tice hrabrih, sigurno postoji razlog. E sad kolicina pocetnickog konzumiranja se krece od 1 do 5 grama. :lovee: :mushh:
You're the fake fallen force of nature sick mind, I don't need a gun to take back what's mine!
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la cof »

a sta s onima koji se ne boje a nikad nisu probali? kao ja npr. sad nakon iskustava vise postujem gljive i sve ostale supstance jer se nikad prije nisam susreo s necim tako mocnim :mushroom:
Bilo bi super da su svi upućeni i načitani o svemu šta uzimaju, onda bi bilo točno da su gljive za svakog. Ali ajde ti daj gljive nekome tko je neumjeren u svemu ostalom u životu i za prvi put pojede 1-5g i ode u setnju, bude mu previse, i nakon toga kaze "ma nisu gljive za mene". ja iskreno onda mislim da i nisu, ako nemas postovanja prema njima i sebi dovoljno da budes oprezan s doziranjem. gljive jesu za svakoga tko ih želi shvatiti i učiti od njih :psy
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la pecurko »

Smešno je misliti da ćeš sa čitanjem ili nečijim objašnjenjem biti bolje spremljen za iskustvo sa bilo kojim enteogenom.

Upravo je to pokvarilo ZoSo trip. Jer je čitala i očekivala tuđa iskustva, a do toga nije došlo...

Isto bi bilo da neko čita o, recimo, ukusu limuna, a nije ga pre toga probao. Ipak onom ko ga je probao sad je potekla voda na usta. :bigsmilee:
Zamisli koliko je onda besmisleno probati nekog pripremiti čitanjem na takvo jedno iskustvo, a opet iskustva delimo, jer onaj ko je probao može da zamisli ono o čemu se priča, jer je osetio ukus takvog iskustva.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la cof »

Nisam mislio na čitanje o iskustvu itd nego se informirati o dozi. Slažem se da očekivanja znaju sjebat trip nekad i također se slažem da ne možeš nikakvim čitanjem pripremiti sebe na iskustvo. Mislio sam čisto informirati se kolika je prosječna doza za prosječan trip da se ne dogodi nesto slicno kao paulu stammetsu kad prepricava pa kaze "mislio sam da je jedna kesa jedna doza" a kesa je bila 1/2 oz. Ako si paul stammets pretpostavaljam da nije bitno uopce ali eto. Nismo svi paul stammets i gljive nisu samo smijanje i za*ebancija. Puno ljudi vole pretjerivat pa zato to pišem. Kad jednom probaš i vidiš šta je nitko ti ne brani da jedeš kolko hoćeš jer ćeš i sam znati da ti realno ne može naškodit fizičkom zdravlju. Ali za prvi put mislim da je bolje biti razuman i pojesti neku standardnu količinu. Nadam se da ste me shvatili. Ako netko misli drugačije dapače, neka napiše :D Možda sam zatripovao :D :thumbsup: =))
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
zoso9
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 04.11.2015, 20:06
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la zoso9 »

Prosjecna kolicina je 2 - 2,5g, šta ne znači da te neće uradit i 1g ali ćeš lakše vladat samim sobom i situacijom. Logično nisi puno pojeo pa i neće istom jačinom radit.
A što se tiče lošeg tripa i uzroka..--> Kad sam uzela prvi put nisam znala da gljive uopće rade na razmišljanja. Mislila sam da rade samo na vid, kao kad drvo postaje zmija i te stvari.. Svaki trip je drugačiji i ovisi o psihičkom stanju u kojem se nalaziš. To znači bit spreman, a informiranje i nije tako bitno. Čak štoviše mislim da je loše puno i čitat, puno znat preko npr ove stranice, a u praksi ništa. Ponovo sam ih uzela jer sam htjela da znam kako će me uradit kad sam praktički u najgorem stanju (raskid veze s dečkom, novi grad, novi ljudi, usamljenost). Nisam očekivala smijanje sama sa sobom ali ni toliko loš trip. Uzela sam ih da pobjegnem od stvarnosti i nađem nešto bolje. Analizirala sam sebe, svjesna sam zašto je tako ispalo i da postoje stvari koje se moraju promjenit kod mene. I dok ne budem sigurna kako stojim sa sobom, neću ih ponovo uzet.
Zanima me ima li netko tko jede gljive duže vrijeme i učestalije ?
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la shroomko »

eYeam je napisao/la:Onaj koji se boji nece pojesti puno sigurno.. Sto se tice hrabrih, sigurno postoji razlog. E sad kolicina pocetnickog konzumiranja se krece od 1 do 5 grama. :lovee: :mushh:
Koji bi to manijak pojeo 5g prvi put?

Početnička količina je 1g do 1.5g. Uzmeš 1g, ako ne proradi za sat, sat i pol, uzmeš još pola grama. Računaj da će efekti trajati 6 sati.

Na taj način najgore što se može dogoditi je da si pola sata od 6 sati proveo malo manje nadrogiran. A ako uzmeš prvi put 2g, najgore što se može dogoditi je da se teško izbediraš i da te to stanje prati tjednima.

A ako uzmeš 5g prvi put, najgore što se može dogoditi je da završiš u ludnici i da te napumpaju toksičnim "lijekovima" i da se sjebeš na nekoliko mjeseci.

Početnici moraju shvatiti da doziranje nije linearno.
Linearno doziranje bi bilo da je 1g recimo 100% jačine, 1.5g je 150% jačine a 2g je 200% jačine.

U stvarnosti recimo za neku curu od 55kg 1g je 100% jačine, 1.5g je 250% jačine a 2g je 500% jačine. 5g stvara totalnu konfuziju i kod iskusnih korisnika. Jednostavno rečeno ne znaš di si (netko neiskusan neće znati di je ni na 2.5g)
Ali 0.8 grama je 20% jačine, ako uopće osjetiš išta.

Uz to sve gljive variraju po snazi i svaki uzgoj je drugačiji.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la pecurko »

Ja recimo nikad nisam ni posedovao tu preciznu vagu. Ali kad recimo dolaze ljudi na bubanj i kad spremam čaj ja posmatram njih, a ruka sama zahvata i stavlja količinu u lonče. Zatim posle kad to treba da sipam, svakom biram posebnu šolju i sipam količinu koju inuitivno određujem.

Znam neki će reći da je to neodgovorno od mene, ali nikad niko nije ostao uskraćen za doživljaj, niti je kome bilo loše u fizičkom smislu.

Hoću da kažem da svaki čovek otprilike zna koliko mu treba bilo čega u životu, samo je potrebno posmatrati malo drugačije, malo pasivnije i malo dublje. :psy
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la shroomko »

Lijepo ako to možeš, to je baš jedan šamanski pristup, no mislim da većina početnika to ne može.

Nemam ni ja preciznu vagu već onu kuhinjsku i vagao sam s njom svježe gljive koje bi onda jeo. Tako da 25g svježih bi računao kao 2,5g suhih.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Chegi »

Ja i dalje stojim iza toga da je 1.5gr idealna doza za prvi put za one koji nisu imali iskustva ni sa kakvim psihodelicima, sa druge strane ako psihicki nisu spremni a pritom su "osetljivi" na psilocibin cak i to moze da im bude prejaka doza, u sustini poenta je da nikome za prvi put ne preporucujem 2gr,a kamoli vise. Ako su gljive "prosecno" potentne i ako osobu "prosecno" hvataju(da nisu nesto specijalno imuni na psilocibin niti specijalno osetljivi) ta 2gr mogu veoma lako da izazovu neke lose tripove i ostave trajno los utisak o gljivama...
1.2-1.5gr uzimajte ljudi za prvi put, ne zezajte se. Koliko god vi citali trip reportova po netu i mislili da ste na sve spremni i da znate sta da ocekujete,NISTE i ne znate, dok to ne iskusite na svojoj kozi. :)

Sa druge strane nikome ne preporucujem za prvi put da uzima ni manje od 1.2,takodje da ne bi stekao los utisak o gljivama :p
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Fig »

zavisi kako te okolnosti snađu, kako te gljive nađu. gljive govore kroz nas i dolaze nam u određenom trenutku, zavisno kakvu energiju odasiljemo naspram njih i okoline, nesvijesno, onakvi kakvi jesmo. upoznao sam vise ljudi kojima gljive predstavljaju iskreni neobjasnjivi smijeh i luckavost, određeno opustanje, te ih konzumiraju u kolicinama do 1,5g, te im nikad nije palo na pamet (još) pojesti vece doze zbog "preteskih zabrijavanja i umobolnice". naime, to su puste price, svi uzimamo od njih, te sa njima produbljujemo razgovor na individualnom levelu. tako da se slazem da pri prvim koracima, vrata psihodelije otvaramo lagano, te sami odlucujemo da li cemo dublje zakoracit ili ostat u sigurnom konformizmu gdje sve neobjasnjivo, višesferno povezano i cudno osjetljivo objasnjavamo smijehom i zabrijavanjem. svakom je u nekom trenutku nesto potrebno i to ce uzet od gljiva, kao i one od njega. ako se netko razljepi u nesto dublje, mala doza ce samo raspucat i prolit to psihodelicno jaje koje drzi u sebi, te ce sljedece doze biti zasigurno vece, zbog logicnosti i uvida kada te divne gljive mokro povedu za ruku u misaonu širovitost sagledavanja svega iz prespektive boga za fizicku stagnaciju i umnu percepcijsku kreaciju.
Odgovori