Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
nocty
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 05.08.2015, 08:29

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la nocty »

zadnje sam izmljeo u elektricnom mlinu..kad sam otvorio poklopac magicni dim je poceo da izlazi i ja sam udahno sve sto sma mogo i otiso u prodavnicu...onda napravio kolac sa kikiriki puterom bez da ga moras pec...bilo je fino al bolje da sam caj napravio,malo mi je bilo...a ono jako za jest...u nesto drugo cu sljedeci puta...trebam neki dobar lagan recept nac i zeni 4 grama dat odjednom,a ne da mi vaga ni tamo ni vamo dok ja vrsljam po koridorima svog mozga i duha... :mushroom:

al ismijali smo se posteno na lois ck show...

kad god mu vidim brata ja se ubijem od smijeha,pogotovo na gljivama...covjek nije normalan,treba svoj show da ima :bigsmilee:

najgore je sam kad si pa kad te uhvati smijeh i onda crnjak istovremeno jer nemas s kim da se nasmijes haha

bem ti ameriku..
zoso9
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 04.11.2015, 20:06
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la zoso9 »

Citala sam malo ovu temu i zanima me misljenje nekog ko cesce konzumira gljive. Ja sam ih pojela u prirodi, ne nesto puno pa i nije bilo nekog haluciniranja ali sam zato imala prelijepo iskustvo. Nisam ni znala da mogu djelovat na psihu mislila sam da su kao lsd, mada iz drustva nitko nije rekao da je imao cudne misli itd. Ja sam osjetila apsolutna srecu, kao povratak u djetinjstvo, u svijest sebe, kao da nema vremena. Na usporedbu sa drugim drogama je neusporediva. Al samo sam ih jednom pojela i tad sam bila sretna. Sad nisam vise sretna. Prepustena sam sama sebi i novim ljudima u novom gradu. Mislim da je jako vazno kako se osjecas kad si sam. Ako si tjeskoban je li moguce da upadnes u losi trip? Je li svaki put trip, odnosno razmisljanje na gljivama isto?
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Chegi »

Moguce je uvek da upadnes u los trip, ali ako si lose raspolozena svakako su vece sanse za "losim" tripom.
Trip nije svaki put isti. Kako mislis da li je svaki put razmisljanje isto? Meni je svaki put na gljivama razmisljanje mnogoo dubokoumno, i to je jedino oko razmisljanja sto mi pada na pamet da je isto. :)

Sto se tice tog osecaja apsolutne srece kod mene licno to i nema nesto veze sa razmisljanjem,jednostavno kada me malo jace uhvate gljive osetim tu apsolutno srecu,nista me ne brine,sve mi je nekako fino i lepo kao da sam neko malo naivno dete kome je apsolutno sve sjajno :D

E sad,ja svaki put kada se u trenutku nisam osecao psihicki bas najbolje odlucio sam da ne uzimam gljive taj dan, tako da oko toga da li uzeti ili ne, iz licnog iskustva ne mogu da pomognem, ja bih pre savetovao da ne rizikujes.
Licno mogu da potvrdim da uopste nije lepo na gljivama ako si pod nekim pritiskom u glavi kada pocnu da te hvataju gljive(znaci neka napeta situacija,ne depresivna).

Dosta sam po netu procitao stvari kako su gljive zapravo dobre protiv tjeskobe,ali verujem da sve to zavisi od osobe do osobe,od tripa do tripa. Sta vise verujem da kada bi pored sebe imala neku pravu, iskusnu(sto se gljiva tice)osobu da te sprovede kroz trip da ti sigurno ne bi bio los trip,ali sobzirom na tvoju pricu verujem da to i nije bas opcija u tvom slucaju. :(

Kada sam se vec ovoliko raspisao na ovu temu ajde da spomenem i da iz licnog iskustva mogu da potvrdim ove price da gljive mogu da budu dobre protiv fobija.

Ako uzmes gljive javi kako je bilo :)
zoso9
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 04.11.2015, 20:06
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la zoso9 »

Ti ih sam uzimaš? Eksperimentirala sam s drogama, probala eksere, mdmu, koks, speed, lsd, travu, hasis.. Ljudi oko mene su nastavili sve to i dalje uzimat al meni to ne paše. Vidim kako su sve više i više spaljeni. Travu puše svaki dan pa su mlohavi i nepokretni. Gljive su mi se stvarno svidjele :mushroom: :D , ali ne znam koliko utjecu na osobu. Ne zelim spalit mozak iako mislim da gljive to i ne mogu uradit. U svakom slučaju budem napisala kako je bilo ako ih uzmem opet
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Chegi »

Nekada sa jos jednom osobom, nekada sam, ali sam vise puta uzimao sam,kod kuce. U prirodi sam uzeo samo jednom, sa prijateljem,i tada sam cak uzeo najvecu dozu do sada,a uradila me skoro najmanje, maltene kao da sam bio skroz trezan, nemam predstavu zasto.

Pazi, mogu ozbiljno da izuticu na tebe kao osobu, ja sam u 2 malo jaca tripa dobro razmislio da li sam siguran da zelim skroz da prepustim gljivama da me "promene" i oba puta sam se relativno uplasio posledica pa sam skrenuo trip na drugu stranu :)

U sustini nisam ih dovoljno dugo konzumirao da bih mogao da potvrdim da li spaljuju ili ne spaljuju mozak, po netu svi pisu da ne spaljuju mozak. Sto se uticaja na osobu tice uticaj je(aj da kazem skoro, uvek ima izuzetaka) uvek pozitivan,gledano iz jedne perspektive, ali kada gledas to iz neke druge,tvoje perspektive, to moze da bude i negativan uticaj(po tvom misljenju), kao sto se meni ucinilo da ce biti u 2 slucaja koja sam gore spomenuo. (E sad, "dobra" je stvar sto nisam bio pod toliko jakim uticajem gljiva pa sam mogao ipak da odlucim da li zelim da nastavim tim putem trip ili da pobegnem u na neku drugu stranu tripa, ne znam na mnogo jacim dozama da li je moguce kontrolisati tripove koji ti nalecu, a citajuci mi deluje da u vecini slucajeva i nije bas moguce)
~Fond reci mi je malo skracen pa nisam bas gore uspeo lepo da se izrazim, evo jednog imaginarnog primera da bi se skapirali oko ovoga sa perspektivama:)
Npr. na gljivama mozes da shvatis recimo kako bi ti bilo lepse i zdravije da odes sama da prosetas nekom sumom, nego da izadjes u kafic sa prijateljima, samim tim ti ces pre ici da setas sumom nego sto ces se druziti sa prijateljima, sto je generalno kada pogledas iz odredjene,"ispravne" perspektive dobra stvar, ali iz tvoje perspektive je mozda losa stvar jer lose utice na tvoj socijalni zivot kada kazes prijateljima da ces pre da odes sama u sumu nego sa njima na kafu.


Long story short, od gljiva ne bi trebalo da ti se spali mozak kao na nekim drugim drograma, ali definitivno mogu da uticu na tebe kao osobu, generalno uvek u "pozitivnom" smislu(gledano sa strane univerzuma :p ).
InkoGnito
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 03.11.2015, 19:23

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la InkoGnito »

Zdravo svima!
Izdvojicu jedno pitanje kao relavantno.
Jel ima neko na forumu ko je koristio gljive 5,6 godina i vise puta mesecno_? :ymhug:
zoso9
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 04.11.2015, 20:06
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la zoso9 »

Uzela sam ih sama 2g preliveno cajem i pojela i popila. Bili su jaki halovi, ali nisam dozivljela nekakvo prosirenje svijesti nazalost. Osjecala sam se kompletno kao nečovjek. Osječala sam samo mirise i mislila da ču ostat takva cijeli život jer sam si i ime bila zaboravila.Htjela sam da osjetim bar nekakv osječaj nekakvu ljubav,bar smijeh ili suze ali ništa. Ukratko u jako lošem tripu sam bila. Bilo je i zanimljivih trenutaka kad sam mislila da sam vještica pa plesala gola po stanu hahhah. Mislim da sam se djetinjasto ponijela i da nisam baš čvrst karakter da ih sama uzimam ili je ovo bila prevelika količina za mene. :eeek:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la HypnoToad »

Gljive su mračni razlagači, ne daju ti ono što ti želiš. Ali i iz ovakvih iskustava se može izvući pouka, proanaliziraj malo, razmisli što ti svjesno i nesvjesno želiš, da li je to ispravno i istinito, da li potiskuješ neke druge strane svoje prirode i td. U svemu možeš pronaći neki smisao i pouku, samo trebaš kopati dovoljno duboko.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
eYeam
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 20.11.2015, 12:44
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la eYeam »

Moj savet je totalno opusten. Mislim da su gljive za svakoga. Svakako nose vredno iskustvno bez obzirna kakav trip bio. "Dobar" "Los"!!...nemaa togaa, sve je to samo trip! Savet za pocetnike bi bio da ne "sude" tokom dejstva, nego da se snalaze. Inace najgore sto moze da se desi: jeste da se istripujete. :-o
You're the fake fallen force of nature sick mind, I don't need a gun to take back what's mine!
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la cof »

I to da su za svakoga kuzim i donekle stoji ali pitanje je u kojoj kolicini. 1g? 2g? Pola? 5 sigurno nije za svakoga iako bi vecini sigurno dugorocno bilo poucno i korisno iskustvo.
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Odgovori