Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Odgovori
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Aquanux »

Psychonaut je napisao/la:Da li neko ima iskustva sa korumiranjem gljiva sa MAO inhibitorima?

Razmisljam da probam gljive u kombinaciji sa Peganum Harmala (Syrian Rue)...
Zeleo sam da probam ali do kraja se izjalovila kombinacija za harmalu. Verujem da si vec procitao na sta treba da obratis paznju i koju hranu da unosis tih dana posto zna biti jako nezgodno ako se zeznes ili zaboravis. Citao sam na Erowindu a i sam Terence kaze da se priblizava blazim DMT tripovima tj "podigne ti zavesu na kratko" ali vise onako pasivno kao kad gledas TV nego aktivno kao kod DMTa...
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Psychonaut »

Da, citao sam na erowidu uputstva i iskustva, i u medjuvremenu nabavio Harmalu.
Medjutim, hocu da tome pristupim ozbiljno i u dva eksperimenta sa slicnim uslovima (settings, kolicini gljiva slicne potencije, razmak bar 2 sedmice itd) uporedim rezultate, jednom bez a jednom sa Harmalom. Pa cemo vidjeti :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Red »

obavezno javi kako je bilo kada odradis eksperiment, zbilja me zanima a i bit ce odlican dodatak forumu :ymsmug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Morpheus »

Sto se Dature tice, ne mislim da je opasna u nekim normalnim kolicinama. Svako ko preteruje je neodgovoran kao prvo prema sebi...
A, Datura-Pecurke, pa nema bas slicnosti, pecurke dopustaju tok misli, a Datura ne- prva razlika koja mi pada na pamet :))
Svakako, ne mislim da je spiritualna komponenta neophodna za konzumiranje bilo koje biljke (ili gljive u ovom slucaju), ali neki ispravan motiv mora da postoji. Recimo, kada sam se ja zainteresovao prvi put za psihodelike, bilo je to iz razloga sto sam zaista, zaista zeleo da vidim kako svemir izgleda iz prve ruke, a shvatio sam da to nikada necu doziveti :cheesy: Iskreno, to mi zaista ostaje kao zelja...
Posle toga, kada sam stekao neko iskustvo, shvatio sam da kroz psihodelike dolazim i do nekih dubljih razmisljanja o ratu i miru, o ljudskosti. Pravilo je da ne treba uzimati pecurke dok ste u downu, i to je verovatno cinjenica ako ste u downu zbog nekih zaista znacajnih problema, necega sto vas kao vas licno boli. Mene su cesto cinile tuznim razne nepravde u svetu- smrt neduznih u ratu, uzas koji su ljudi postali, promiskuitet, ma svi uzasi koje covek vidi kad se okrene...
I pecurke su me u tim trenucima nekako podsecale na te neke pozitivne strane ljudskosti, odvajale od svega toga loseg, vodile tok razmisljanja i uvodile u drugi svet koji nije prolazna halucinacija, vec potencijal uma koji je tu, samo do njega treba doci.
To vise smatram emotivnim ili bar filozofskim :)) iskustvom, nego spiritualnim, ali nisam se pokajao, niti mislim da je to steta i bacanje gljiva.
A, ako neko zaista ocekuje da bilo koji psihodelik koristi za party droge, zato sto je to trendy, in i kul, onda ce sami biti razocarani. Mislim da za njih ima dovoljno sintetike koja ce im pomoci da shvate potencijale coveka da bude kreten...
Zao mi je ako ovo nema bas mnogo veze sa trip gajdom kao takvim... Hteo sam samo da iskazem jos jedan ugao gledanja na ovo, neki moj licni dozivljaj. :psy
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Psychonaut »

Konacno sam zavrsio prvi eksperiment sa Peganum Harmalom, i rezultati su bili odlicni.

Eksperiment je bio podjeljen u 2 dijela - jednom konzumiranje gljiva bez, a drugih put sa Harmalom. Oba puta se radilo o kolicini od 3 grama suhih Psilocybe Moravica pohranjenih u medu, konzumiranih na relativno prazan stomak.

Prvo iskustvo (smo gjlive)
Ocekivao sam da ce me 3 grama dobro ispaliti, tako da sam se pripremio za trip u kucnoj atmosferi, bez ikakvih obaveza. Samo muzika, par svijeca, lijepa atmosfera, i lezanje na podu. Medjutim, trip nije bio toliko intenzivan, i nisam se skroz oslobodio ega. U tom stanju "ni tamo ni vamo" bio sam dosta nemiran, stalno mi je nesto smetalo, od muzike, do polozaja tijela. Onda sam osjetio da je peak prosao(nakon nekih 2 sata od konzumiranja), i svaki naredni talas bio je nesto blazi. Sve u svemu, naucio sam dosta(neke stvari su isplivale), ali trip nije bio ugodan, niti specijalno zanimljiv.

Drugo iskustvo (Harmala + gljive)
Nakon 3 sedmice, odlucio sam se da probam istu kombinaciju gjliva, u kombinaciji sa Harmalom. Samljeo sam 3 grama sjemenki, progutao ih sa malo domaceg dzema od krusaka (bez dodatnog secera), i nakon 30 minuta konzumirao 3g gljiva. Trip je poceo negdje sat nakon konzumiranja Harmale, i bio sve ono sto sam ocekivao, a sto nisam dobio od prethodnog tripa.
U narednih 4 sata bio sam totalno oduvan. Pravo samansko putovanje. Lezao sam na ledjima, kao pri Ayahuasca ceremonijama, otvorenih ociju i otvorenih usta, i topio se. Toliko sam plakao (ne od tuge vec od ljepote), da su mi oci bile natecene i dan nakon toga. Citavo putovanje je imalo duhovne dimenzije, i bilo je neopisivo. Kupao sam se u svjetlosti Uzvisene milosti, primao i razumio psihodelicnu poruku. U pozadini je isla prekrasna muzika, 2 albuma Krisna Das koje sam nedavno dobio od prijeteljice koja se tek vratila iz Indije. Svaki zvuk bio je na mjestu, i zvucao nevjerovatno. Definitivno preporuka za soundtrack prilikom psihodelicnih putovanja!
Imao sam cak i vizije, sto je za mene vrlo rijetko. Doduse, nisu bile bas jasne i slabo ih se sjecam, al neke su imale smisla(to mi je djelovalo prilicno duboko).
Nakon nekih 4 sata sam promijenio muziku, i pustio Alboradu (jos jedna preporuka - lijepi samanski zvukovi za tripvanje), i nastavio sa slicnim aktivnostima - lezanje, slusanje muzike, malo plesa. Kasnije sam popusio i nesto malo marice, mada nisam siguran da je to bila dobra ideja. Mucninu nisam imao nikako, al kasnije me je bolila glava.

Nekako sam uspio zaspati otprilike 9 sati nakon sto sam poceo. Efekti su i dalje bili prisutni. Velika budnost, pritisak u ocima i glavi, ali sve u svemu lijepo. I naredno jutro su mi oci bile natekle.

To je kratka vezija, sa grubim detaljima. O onim finijim je svakako tesko pricati(em sto su licne prirode, em sto rijeci nisu adekvatne), ali nadam se da sam prenio generalnu sliku iskustva.

Bilo je neuporedivno intenzivnije od samih gljiva, i mislim da se defnitivno isplati i dalje ga istrazivati. Doduse, sljedeci put cu vjerovatno uzeti manje gljiva, treba biti spreman za 8 dobrih sati putovanja :]
Pozivam te da budes moj ucitelj
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la dr.manijak »

Super, opisano, kratko ali jebitacno!
Svidja mi se trip sasvim, ovaj 2, reci mi samo jel si imao neki odredjeni rezim ishrane pre harmale i posle.
Koliko je trajao intezivni trip, onaj deo odsecenosti od stvarnosti ?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Psychonaut »

Hvala na komentaru ;)

Sto se tice ishrane, pazio sam, ali nisam nesto pretjeriovao. Par dana prije nisam jeo nikakve svinjarije, niti pio alkohol ni kafu, mada sam npr. u ishrani imao sir i nesto malo mesa. Dan prije sam vec bio pazljiviji, a na dan trip sam samo lagano doruckova zobene pahuljice.

U sustini, po pitanju ishrane postoje dvije moguce dijete, ona osnovna MAOI koja te stiti od problema, i onda malo duza koje se eventualno mozes pridrzavati ako hoces da se ljepse spremis za trip. Npr. prije ayahuasce se preporucuje da se covjek sam postom procisti nekih 5 dana prije i poslije tripa. To je sigurno dobro kao dio rituala, ali evenutlani problemi sa MAOI se mogu izbjeci i ako se pridrzavas diete neki dan prije i poslije tripa. Ja sam se ovdje lagano spremao par dana, a striktno samo dan prije.

Intenzivni dio tripa trajao je barem 3 i po sata. To je dio u toku koga nisam radio nista osim lezanja i :cheesy:
Sto se tice prirode tripa, o tome je jako tesko govoriti, al generalno je bio "gljivast". Malo vise vizualan nego sto sam navikao, i nesto manje jasnoce svijesti. Al bice da je to zbog kolicine, a ne samo kombinacije sa harmalom. Vecinu vremena sam imao osjecaj da sam "ukljucen", kao TV prijemnik, i da primam odredjenu misterioznu poruku.
Ono sto me najvise iznenadilo je bilo trajanje, definitno sam osjecao efekte i nakon 8 sati, a od samih 3g gljiva vec cetvrti sat skoro nista nije bilo.

Sljedeci put cu probati sa 3g harmale(to je dovoljno za MAOI efekte) 1-2g gljiva. I to bi trebalo da je solidno.

Harmala je legalna, lako dostupna i jeftina (Ja sam platio 20g neki 4 eura), i cini mi se da je uduplava efekte gljiva. Pamet u glavu :psy
Pozivam te da budes moj ucitelj
theotac
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 03.02.2012, 16:34
 pohvaljen: 1 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la theotac »

pozdrav...

super je ovo za dijetu, ja isto pokusavam taj dan kada jedem gljive paziti sto jedem, mislim da ima utjecaja...

pitanje u vezi harmale, odnosno tih harmala alkaloida... kolko vidim trebam sjemenje harmale, a bilo bi korisno kad bi napisali gdje se i da li se kod nas (ja sam u hrvatskoj) moze nabaviti to sjemenje harmale, da li je to legalno uopce (koliko znam samo po sebi nema psihoaktvini ucinak nikakav) i da li se moze kupiti u ducanima.

inace mi se nije dalo ulazit u sve te silne rasprave tko je imao kakav trip na gljivama i koliko grama treba za trip i blablabla - sve je to jako individualna stvar i povezana je s tim koliko je svaka osoba spremna prepustiti se gljivama...

lijepi pozdrav svima!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Red »

harmala se ne moze naci kod nas, bar ja ne znam gdje. jedino je mozes naruciti sa neta. ima i FSR na svojoj liste ponesto sjemena ali se ne salje u vecim kolicinama posto sjeme sluzi za uzgoj a ne za konzumiranje. Gledam spisak i ne vidim je na listi, sto znaci da je lagalna pa ne bi trebao imat problema sa narucivanjem, ako se odlucis za to.
inace mi se nije dalo ulazit u sve te silne rasprave tko je imao kakav trip na gljivama i koliko grama treba za trip i blablabla - sve je to jako individualna stvar i povezana je s tim koliko je svaka osoba spremna prepustiti se gljivama...
vise gledam na to kao na Djeljenje Informacija sa drugim ljudima a ne kao rasprava. nitko nikom ne namece niti govori kako bi se trebale jesti i koliko bi toga trebalo pojest, vec svatko prica o svojem iskustvu i tu se nadopunjavamo. ovakve informacije nisu tu da bi analizirale konzumaciju u tom smislu vec da drugima koji citaju pruze sto vise informacija. ovdje smo da djelimo informacije, jer nekom tuda iskustva puno znace, sto ih je vise ima bolju sliku o cemu se radi.

imamo dio sa trip riportovima, ako se budes odlucio, napisi nesto ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Morpheus
rank6
Postovi: 236
Pridružen/a: 30.03.2011, 00:38
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Gljive- Psihodelicno Iskustvo- Trip gajd

Post Postao/la Morpheus »

Nije bas potpuno za ovu temu,ali da ne otvaram novu za sitnicu. :)
Citajuci ponovo Kastanedu naisao sam na jedan zanimljiv detalj koji mi ranije nekako nije bio tako ocigledan! Naime, svi su napljuvali coveka da je sve izmisljao, da je sve fikcija, i dobro, moze to da ostane pod znakom pitanja. Ali, kao argument ljudi navode da gljive ne mogu da se puse, i da je stoga Little smoke nemoguc.
E,sad, sta sam zapazio. U jednom trenutku, Kastaneda cak napominje kako je pusenje little smokea bilo neprijatno zbog činjenice da prah od pecuraka je propadao kroz ostatak smese, pa je u stvari, za vreme uvlačenja on dospevao u usta, a ne samo dim od bilja. Iako se cini kao nepraktican i glup nacin konzumacije, nije da je nemoguce. :cheesy:
Pa,ja samo da podelim s vama :D :mushroom:
Odgovori