gljive i smanjenje dejstva tripa

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: gljive i smanjenje dejstva tripa

Post Postao/la shroomko »

Aha
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: gljive i smanjenje dejstva tripa

Post Postao/la HypnoToad »

Ako zabriješ u glavi da hoće, i kila ćevapa ti može prekinuti trip. ;)
Naravno da čokolada kao takva nema sposobnosti 'prekinuti' trip, ali u većim količinama stimulativna kombinacija teobromina, fenil-etil-amina i dobre stare saharoze sasvim moguće da može neki 'bad trip' preokrenuti i pomoći osobi da se smiri i poboljša si stanje uma. Ali fizički prekid tripa mogu jedino uzrokovati molekule koje imaju izraziti utjecaj na GABA receptore, dakle benzodiazepini, helex, praxiten i slično.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: gljive i smanjenje dejstva tripa

Post Postao/la Vid Svante »

ti bokca - teobtomina, fenil-etl-amina? Štaaa? :)) izgleda da cu morati ukljuciti GABA receptore, ili šta već :D, da izgleda bolje prosturidam ovaj sajt, ovo je već prava nauka :)
respect :thumbsup:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: gljive i smanjenje dejstva tripa

Post Postao/la HypnoToad »

Ma pusti mene, biokemija mi je polu-struka i područje interesa. ;) Nisam jednom bio šikaniran zbog toga ovdje. :D
Ali nije loše znati što ti se događa u mozgu i tijelu prilikom konzumacije različitih substanci i/ili nutrijenata. ;)
Uglavnom, ono što djeluje na fizičko 'smirivanje' mozga djeluje, donekle, ovisi o dozi, ostalo može samo popraviti raspoloženje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: gljive i smanjenje dejstva tripa

Post Postao/la Vid Svante »

Ne znam zašto bi bio šikaniran ali dobro, svatko očito ima pravo na svoje mišljenje. Mislim da za ovakve stvari, i ovakav tipa forum trebaju ljudi sa nekim znanjem tipa biokemija ili može i kemija :D - da ne bi sve odlutalo u krivom smjeru.
Avatar
semperviva
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 07.04.2015, 16:50
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: gljive i smanjenje dejstva tripa

Post Postao/la semperviva »

Nije mjerodavno jer se radi o malom broju situacija ali u nekoliko navrata (3 puta točnije, razlozi nebitni) sam djelovanje gljiva prekinula hranom. Dobro i temeljito bi se najela i u roku 30ak minuta svo djelovanje bi prestalo. Nebitno o kojim namirnicama se radi, što god sam pojela je imalo taj efekt, bitna je količina.

Ne tvrdim da bi svaki put upalilo (ne želim prakticirati prekidanja jer ne proživljavam loše tripove, mada sve i da je bad trip neka je, nek odradi svoje) niti tvrdim da bi kod svakoga funkcioniralo ali ako je osoba u teškoj situaciji i ne želi dalje nije zlo pokušati :thumbsup:
Odgovori