Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la AFX »

Antidepresivi te otupe.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Točno tako bih i ja rekao. :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la HypnoToad »

'Antidepresiva' ima više različitih klasa, ali recimo da su SSRI najčešći, a oni djeluju više manje suprotno od psilocina. Recimo da je psilocin 'zamjena' za serotonin, prolazi kroz normalan proces, pogotovo u mikrodozama gdje ostali efekti nisu izraženi, dok SSRI sprječavaju serotonin da se normalno iskorištava i u sustavu je konstantno serotonin koji na kraju stvori i toleranciju i 'otupi' osobu. Stvar je u tome da nitko točno ne kuži kako i zašto oni tako djeluju, ali stvaraju ovisnost tako da je to dovoljno onima koji ga prepisuju i proizvode. Dok je kod psilocina stvar vrlo jednostavna, kad ti treba te digne i pomogne ti da se sam naučiš nositi sa situacijom. Ali depresija je biznis od desetka milijardi dolara, izliječenje nije nikome u interesu. A onda još nedaj bože da se možeš samostalno izliječit i uzgojit svoj lijek. Grozno. Ako tako nešto radiš onda si sigurno sotonist i mrziš sve hrvatsko. ;) :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Haha Hypno sve rekao. :) Odlično rečeno!
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Vid Svante »

Serotonin :) mljac
A ček Hypno, jel oni exevi i spidare izbijaju serotonin? dok, gljive ne izbijaju nego oponašaju ili tako nekako...?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la HypnoToad »

Iskreno ti stimulanti me ne zanimaju i nikad ih nisam proučavao u dubinu, a koristio nisam nikada i nemam namjeru. Oni djeluju na druge receptore i potiču izlučivanje serotonina, dopamina i noradrenalina. Uz to i djeluju donekle slično kao SSRI s obzirom da ograničavaju reapsorpciju sorotonina u sinapse i produžuju njegovo djelovanje. Psilocin ima istu osnovnu strukturu kao serotonin i djeluje na neke od istih receptora, znači dođe, obavi svoje, ode i razgradi se. Meni se nekako čini, ali ovo sad samo baljezgam svoje mišljenje jer nemam nikakve znanstvene osnove za to, da je ta inhibicija reapsorpcije ono što uzrokuje najveći 'crash' poslije amfetamina i mdma, a i razlog zašto nakon ssri 'antidepresiva' ostaje takva depresija. Ok si dok si na njima, relativno govoreći, ali nakon prestanka uzimanja je fukušima u mozgu. A rijetko da sam čuo da je netko u sličnom stanju nakon uzimanja gljiva, čak ni dugotrajnog uzimanja mikrodoza. Upravo suprotno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Vid Svante »

negdje sam mislim čitao da gljive oponašaju serotonin ili tako nešto. odnosno, da imaju sličnu strukturu pa zamjene serotonin koji se onda ne ispusti... ali nisam siguran, često mi se događa da nešto pročitam a onda mozak s vremenom to deformira :D
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la HypnoToad »

Pa da, upravo to sam i rekao, ispričavam se ako su pojmovi malo bili nejasni. Psilocin, koji je glavni aktivni sastojak gljiva, ima istu osnovnu strukturu i djeluje na iste receptore kao serotonin i vrši neke slične funkcije, to je prekompleksno za mene da bi točno sve mogao objasniti. Uglavnom, serotonin iz tijela se ne troši. Dok s druge strane stimulansi tjeraju tijelo na njegovo lučenje i zalihe se gube.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Ako sam dobro shvatio, mdma i ostali iz te familije stvaraju/otpuštaju previše transmitera, a ssri blokiraju receptore čime je uvijek prisutan višak transmitera? Imaju li onda sličan efekt otupljivanja?

Zanimljivo, nisam znao da aktivna tvar gljiva imitira serotonin. :)
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Veoma interesantno objašnjeno sve. :)

Ja ovih dana ponovno startam sa mikrodoziranjem, a u planu mi je mikrodozirati naredni mjesec cijeli, redovno. Javit ću vam ako bude kakvih novih saznanja. Interesira me ima li itko da se okušava u ovome, i ako ima, kakva su iskustva i dojmovi. Volio bih čuti još nečije mišljenje u vezi mikrodoziranja, nama dragih ćurki. :) Peace
Odgovori