Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Pozdrav ekipa, :)

Trenutno sam osjetio potrebu da sa vama svima podjelim svoja iskustva i zapažanja kroz život u zadnje vrijeme. Ima već neko vrijeme , točnije nekih mjesec dana, otkako sam počeo sa mikrodoziranjem gljiva. Šta da Vam kažem, osim da ne mogu da vjerujem kakve stvari doživaljavam i šta sve osjetim što inače ne bih sigurno tako, na taj način osjetio. Prelijepe i delikatne situacije svakodnevnog života koje prije nisam primjećivao. Često kada me ljudi pitaju kako sam, ja odgovaram glasno „Odlično!“ i zbilja se tako osjećam, nevjerovatno i živo i kako treba da bude. Moj život se definitivno promijenio na bolje, u svakom mogućem smislu. Treba svakako napomenuti da sam jeo veće količine gljiva nekoliko puta i onda jednostavno osjetio da sam mnogo toga naučio i da sad za sad ne treba tripati više, samo pomalo jesti. Stvorila se jasna relacija između mene i gljiva moglo bi se reći, jer su mi uvelike promijenile život, što je samo po sebi nevjerovatno! :) Ja to gledam ovako:“Gljive me uče, daju mi informacije, a ja ih zauzvrat poštujem i kažem im hvala na svemu tome.“ :) Ako me shvaćate ..

Htio bih spomeniti stvari poput uživanja u Suncu, zanesenosti poput djeteta, one istinske sreće jer je šuma prelijepa i kolač ima dobar okus. Shvaćate, Sretan zbog svega što mi se dešava i što jeste. Shvatio sam da je Svijet prelijepo mjesto i da sreća ne znači nužno „imati puno“ ili imati nešto jebeno i opako, skupo i sl. Shvatio sam da najfiniji i najdelikatniji osjećaj Sreće i Zadovoljstva leži u malim stvarima, stvarima koje su svuda oko nas, i koje su u nama.
Promijenio sam se, veoma.. Opušteniji sam sa ljudima, puno! Laganije i opuštenije gledam na sve situacije koje se preda mnom nađu. Izbacio sam loše i negativne ljude iz svog života, tj. napravio neku selekciju te se okružio dobrim i pozitivnim. :) Iskreniji sam puno, direktniji, jasniji.
Znate onaj feeling kad osjetite da trebate da uradite nešto i da vam intuicija govori da je to dobra stvar. Ja sam se po tome počeo voditi jer, Intuicija nikada ne laže i ne griješi. To znači slušati sam sebe. Prestao sam puno razmišljati i moglo bi se reći, počeo sam više slušati sebe. ;) Hah, Zbilja, slušati ono što misliš i shvatati sve. Naučio sam Vjerovati sebi !

Još jedna genijalna stvar kod mikrodoziranja gljivica je to što imate taj genijalni Fokus i boost moglo bi se reći. Nevjerovatne vam ideje padaju na pamet i realizirate ih brzo. Stvari postaju jasnije. U sekundi nešto promislim i shvatim, za šta bi se inače dugo vremena pitao je li moguće. Ovako promislim i vidim na čemu sam veoma brzo heh ;) Ako me shvaćate..

Znam često pojesti mikrodozu i otići na fax na predavanje nekog gostujućeg profesora i zbilja ga slušati, pažljivo, i analizirati tvrdnje koje se tu iznesu. Recimo da sam veoma moćne trenutke tu doživio. I odlično je što i nakon 3-4 ili 5 sati predavanja, ja budem i dalje u Fokusu i zbilja slušam čovjeka šta mi priča. I puno češće diskutiram sa profesorima što prije nije bio običaj.Možda i pretjerano opušteno, (iako je fax opušteniji od srednje škole, i dalje postoji autoritet profesora i potlačenost učenika-studenta). Ali sve opet dobro ispadne. :) Jedna stvar oko koje u zadnje vrijeme razmišljam je, logika čitavog studiranja, sjedenja u klupi, slušanja, papirologije, procedura, . Šta znam, nekako mi se fax počeo činiti poprilično nelogičan i kao teret. To mi je čudno. Ja sam čovjek koji obožava saznavati nove stvari, neobične, stvarne informacije i čovjek koji voli avanture . Volim istraživati, otkrivati i sl. i studiram fakultet koji zbilja volim i koji je takav, poprilično avanturistički, ali, kao da tamo ne učim na način na koji bi se trebalo učiti. Učim iz knjige, stvari koje nisam vidio, i priča mi ih čovjek koji ih isto nije vidio. Kužite. Hah :) Malo čudno i neobično razmišljanje ali vidjet ćemo dokle će to ići. – Nekako shvaćam da je vrijeme prolazno i da teče i da ga treba utrošiti na prave stvari poput putovanja, novih spoznaja, novih daljina, novih horizonata.. novih svjetova i civilizacija. Žao mi provesti život u klupi. :) Ako me shvaćate..
Volio bih studirati fakultet koji te uči o nutrini čovjeka, bića.. postojanju i svemu .. Shvatio sam sada da se taj fakultet zapravo naziva – Život. Heh ;)

Treba napomenuti da veoma često meditiram, većinom svaki dan i to mi isto genijalno leži sa gljivicama. To čovjeka čisti i balansira, postavlja u pravo ležište.

Sve ovo osjećam i gledam kao jednu veliku prekretnicu u mom životu. Pozitivnu i dobru zbilja :)

Treba isto napomenuti, ja bih to nazvao, velika emotivnost ! Recimo to ovako. Puno ste osjećajniji i više iskazujete osjećaje. To je malo i čudno i dobro. Više osjećate i sreću i tugu. Prirodnije. :) Naučio sam da je tuga isto velika stvar kao i sreća jer da nema tuge, ne bi znali cijeniti sreću. Znači to sve ide ruku pod ruku. Shvatio sam da emocije, čiste emocije, nisu ništa strašno i čega se treba stidjeti. U današnjem društvu, većina ljudi skriva emocije, skriva se, a treba biti osjećajan, to je sigurno. Ima jedna dobra izreka koju pročitah u skorije vrijeme a glasi:

„Osjetljivost je oblik inteligencije, beskorisno je pokušati objasniti onima koji je nemaju.“ – Sufijska mudrost

Što se tiče same količine i učestalosti mikrodoziranja, hmm, ovako . Doze se kreću između 0.3-0.4 g suhih gljiva. Točnije, najljepše mi je 0.33 g heh. Lijep broj. :) Trebalo mi je neko vrijeme tj. nekoliko dana da skužim kolika mi količina zapravo najbolje odgovora. Isprva sam uzimao po 0.2 g i to je dobar feeling ali sam jednostavno osjetio da bi još malo više idealno bilo. Treba napomenuti da sam išao do količine od 0.5 g suhih gljiva. Ta količina mi je bila, moglo bi se reći previše jer nisam osjećao bistrost i jasnoću misli i svega nego mi je sve bilo zbrkano i fuzzy, jednostavno, previše. :) To znači da mala mala razlika u količini, čini velike razlike u djelovanju. Svakom bih preporučio da sam otkrije svoju dozu i drži se nje.

Što se tiče učestalosti uzimanja mikrodoze hmm.. tu ima isto dosta varijacija. Nekada jedem mikrodozu par dana za redom i tako mi odgovara, a nekada pojedem mikrodozu i onda ne jedem dan-dva. (Tako se zapravo preporučuje mikrodoziranje po uputsvu Dr. Fadimana. On preporučuje uzimanje midrodoze jedan dan, sutra dan promatranja i treći dan off i sve tako) Recimo da sam sve to malo prilagodio sebi, kako meni štima i prija. :)

Stekao sam neke lijepe navike, .. slabije tj. gotovo i ne pijem alkohol i ne leži mi toliko. Osjetim da postanem tup kada ga pijem. Druga stvar, ne pušim cigare. Ima već dugo da nisam zapalio i ono sada shvaćam zašto ne pušim hah :) Nema mi neke logike, jer ništa baš ne dobijem cigaretama. Džoju povremeno zapalim i štima mi i znam da i od nje imam neke koristi ako se umjereno konzumira. Meso kao da sam izbacujem iz prehrane, tj. ja se ne trudim izbaciti ga ali jednostavno, nije mi više drago jesti meso toliko kao prije. I kada ga jedem, istinski se izvinem životinji što je propatila da bih je ja pojeo. Zbilja osjetim tugu tada. Više mi ses sviša u posljednje vrijeme voće, povrće i ostala blaga iz prirode.

I tako ljudi moji eto, to su neka moja zapažanja i misli koja se već odavno spremam prebaciti na papir i evo, osjetih da je sada dobar trenutak za to tj. da imam dovoljno informacija za podijeliti sa vama.

Trenutna ideja koju bih volio sprovesti je ta da napravim tinkturu od gljivica i da mi majka počne konzumirati to. Malo je skeptična i sve joj je to full čudno i neobično, ali vjerujem da će to ispasti isto na dobro sve.

Zbilja bih svakom preporučio da se okuša sa mikrodoziranjem gljivica ako želi raditi na sebi i svom napretku. Ako želi ulagati u sebe. (Gljivice mi se čine malo logičnijim izborom za mikrodoziranje od LSD-a jer je to ipak priroda stvorila i tako.To još ostaje nedoumica dok ne probam i mikrodoziranje sa acidom, ako naravno bude prilike. Tada bi se to moglo fino uporediti. :) I to bih svakako volio probati)

Za sada veliki pozdrav svim Majka članovima i ekipi i budite mi svi dobri veseli ! :) Do daljnjeg.. Peace and Love ! :)

P.S. Ono čime sam ja ostao očaran i zadivljen. Uživajte u nevjerovatnoj ljepoti :) ;)

https://www.youtube.com/watch?v=OlU0WglcwRc&app=desktop
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Zanimljivo. Zvuči kao nešto što bih htio probati jedan period, ali me trenutno strah rizika zbog obaveza. :(
Imaš možda nešto o znanstvenoj strani svega? Skenovi mozga, psihijatri, nešto treće? Nabaci koji link. Znam da možemo i sami guglati, ali, ako si već proučio, podijeli. :)
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Hmm, objasni me šta smatraš pod time "strah rizika zbog obaveza" ?
Evo onih stranica sa kojih sam ja izvukao puno informacija:

http://thethirdwave.co/blog/microdosingmushrooms

http://thethirdwave.co/blog/microdosing-lsd-mushrooms

https://www.reddit.com/r/Psychonaut/com ... every_two/

http://reset.me/story/benefits-of-micro ... mushrooms/

i jedan interesantan video:

https://www.youtube.com/watch?v=jz9yZFtRJjk

Imaš zbilja podosta toga o mikrodoziranju po netu. Samo se zadaj malo dublje u istraživanje. Sretno ! ;)
Avatar
kanabis_sativa
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 06.07.2016, 17:36
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la kanabis_sativa »

baš sam o ovome (mikrodoziranju) razmišljao prije nekakvih mjesec dana kad mi je kroz glavu prolazila ideja o gljivarenju, hvala za fantastičan post
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

:) Ništa drug, hvala tebi ! Sretno ako se odlučiš na mikrodoziranje. Ako imaš kakvih pitanja, a misliš da ti ja mogu pomoći, slobodno pitaj! :)
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Vid Svante »

Neko vrijeme sam i ja mikrodozirao i moram priznati da sam isto prestao pušiti, piti alkohol i slično. Zanimljivo razmišljanje, iako nekako ne bih to povezao potpuno sa gljivama, možda samo sporedno, da su mi dali snagu ili nešto slično, ipak treba biti volja, želja za tim prestankom... no definitivno sam čitao o tomu i htio sam probati i na kraju je ispalo ovako kako je ispalo, konačno se riješio cigareta. Prvenstveno mi je bilo bitno da riješim glavobolje i migrene, držao sam gljive za svaki slučaj ako naiđe napadaj migrene ali evo za sad već mjesec i više dana nisam imao glavobolju a toliko i ne pušim. Također sam promjenio prehranu, shvatio sam da mi gluten smeta, tako da i taj faktor je sigurno odradio u pogledu glavobolja.
u svakom slučaju preporučam, puno stvari se može raditi, od lucidnog sanjanja, maženja sa svojim partnerom i slično... :)
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la shroomko »

Zašto misliš da ti je mikrodoziranje pomoglo da se riješiš cigareta?
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Vid Svante »

Ma ne mislim da je samo mikrodoziranje pomoglo. tu je i sportski život, joga, dijete i tako, a najvjerojatnije i jaka želja za prestankom. Zdravlje možda? O svemu tomu vjerovatno razmišlja svaki pušač ali ne može prestati, traži onaj pravi trenutak.
Mislim da gljive, sad da li mikrodoziranje ili makro ne znam, ali gljive u svakom slučaju mijenjaju nešto u mozgu, sad točno nisam siguran. i koliko sam čitao i shvatio pomažu u odluci. Vani navodno postoje seanse sa gljivama za rješavanje ovisnosti od alkohola.
U biti, prestao sam pušiti čim je nestalo duhana Pueblo. Tu sam popizdio i odjebao tu duhansku mafiju, iako sam bio strastveni pušač.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la antoniopavaroti »

...ja sam duvanio prvo pomalo a onda sam godinama povečevao broj cigareta " mallboro" . Sa pola kutije dnevno došao sam na dvije i pol dnevno u roku par godina ..a onda sam jednog dana jednostavno rekao " neću više pušiti" zgužvao sam par cigareta koje su mi još bile ostale u kutiji i ...od tad je prošlo već 14 godina da ne pušim..Šta da kažem ..preporodio sam se ..novi čovjek..Nisam si davao nikakve datume kao što netko čini , na primjer " samo do nove godine ču pušiti" ili nešto slično. Ne , jednostavno treba prestati ..i to je to.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la HypnoToad »

shroomko je napisao/la:Zašto misliš da ti je mikrodoziranje pomoglo da se riješiš cigareta?
Shroomko, pogledaj malo MAPS studije, prilično su zanimljive, bave se proučavanjem utjecaja različitih psihodelika na rješavanje ovisnosti, PTSP-a i drugih psihičkih poremećaja. Ja ne znam dovoljno o tome da ti ukratko opišem, postoji direktna biokemijska veza između serotonskih receptora i centara za ovisnosti, ali vjerojatno to nije jedini utjecaj psilocibina na rješavanje ovisnosti. Ja se isto sjećam da sam tijekom mikrodoziranja osjećao gotovo nikakvu želju za nikotinom, i izuzetno gađenje prema cigaretama.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori