Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
pannonian
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.12.2018, 08:59
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la pannonian »

Bit ce da sam tupast . Procitao sam sve i cini mi se da je samo Hypno u jednom postu rekao nesto.
Al nema veze, bitno je da si rekao
Having no destination, I am never lost
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Duka »

Pretpostavljam da te plaši to što misliš da ćeš se navući na gljive pa da će ti kasnije uvek trebati da bi se osetio jednako dobro kao tokom mikrodoziranja, nećeš, ne boj se, ne izazivaju fizičku zavisnost, a što se tiče psihološke, možeš se navući isto kao što se možeš navući i na bukvalno bilo šta drugo, s tim što nemaju bukvalno nikakvih negativnih posledica, ni fizički ni psihički. Imaju malo drugačiji efekat ukoliko si ranije imao jakih iskustava, pa te manje doze bacaju u sličan "head space", lakše i brže se dostižu slična stanja svesti kao na većim dozama, tako da tu ne moraju biti preterano korisne, bar nisu bile u mom slučaju.
Avatar
pannonian
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 16.12.2018, 08:59
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la pannonian »

Hvala.
Ma ustvari nisam dobro postavio pitanje.
Nije me frka navlacenja. Ustvari, nije me strah nicega u vezi mikrodoziranja. Pokusat cu postaviti malo jasnije.
Cinjenica je da sam depresivan, i ponekad me tjeskoba opere. Nista dramaticno, ali ne micem se s mjesta vec dosta dugo. Nekako mislim da bi mi mikrodoziranje upumpalo nesto vitalne energije i da tijekom toga razdoblja zapocnem sa stvarnim koracima koji ce mi podici kvalitetu zivota. Od tjelovjezbe do boljeg roditeljstva. Recimo da kroz mikrodoziranje uspijem nesto i pokrenuti. Zanimao me povratak na staro. Ima li ga, koliko brzo...
Sad mi sve to glupo zvuci i jasno mi je da nema odgovora.
Valja probati i vidjeti
Hvala u svakom slucaju
Having no destination, I am never lost
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Duka »

Baš sam pre par dana počeo da mikrodoziram ponovo iz baš tog razloga, tek 2 doze uzeo, 0.2 i 0.3 grama, i mogu ti reći da se uopšte nisam dobro osećao dok su trajali efekti gljiva i par sati nakon toga, bacaju me u neko užasno stanje svesti kog ne mogu da se oslobodim, doduše to je zbog prilično traumatičnog iskustva od pre nekih 5 meseci kad sam pojeo previše pa mi sada pojačavaju trenutna osećanja. To rade, pojačavaju ono što tada osećaš, nemam pojma kako će meni ispasti, treba sutra ponovo da uzmem. Uglavnom ako se nisi nikad oprao pečurkama nekad ne bi trebalo da imaš negativnih efekata. Samo pozitivno, i igraj se dozama u granicama normale, trebaće ti neko vreme da vidiš koja količina ti odgovara, srećno
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la bianco.rosso »

Baš divna zapažanja, i opisi, hvala ljudi. Razmisljam se i ja u jednom trenutku baciti na mikrodoziranje, radi sprecavanja faza u kojima padam, u kojima sam melanholican da ne kazem depresivan i to. To mi dodje samo i ostane koliko hoce pa se posle vratim na staro. Ali cesto dodje u pogresnom trenutku pa gubim mnogo vise od motivacije i drustva.. jednostavno ne smem sebi dozvoliti da padam tek tako u ovom periodu zivota. I samo u tim momentima bih probao mikrodoziranje.
Moze li mi neko od iskusnijih ovde dati vremensku tablu uzimanja. Da li se uzima svaki dan, ili se preskace jedan ili dva.. pre bih vas ovde poslusao iz prve ruke takoreci, nego neke sajtove i gajdove iza kojih nemam pojma ko stoji. Sto se tice gramaze to cu sam otkriti nakon uzimanja.
Hvala jos jednom na podeli iskrenih utisaka. Pozdrav
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Sandoval
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 24.04.2019, 15:41
 pohvaljen: 2 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Sandoval »

Lijepi pozdrav svima. Pratim forum već neko vrijeme pa sam se odlučio i registrirati. Ima li netko voljan pomoći i odgovoriti mi na neka pitanja vezana uz ovu temu na pm?
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Duka »

Što ne pitaš ovde? Ne ujedamo, pitaj šta te zanima.
Sandoval
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 24.04.2019, 15:41
 pohvaljen: 2 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Sandoval »

Pa pokušao bi s ovim zbog dugoročnog stanja u kojem se nalazim. Anksioznost i depresija, izdržljivi, ali kvaliteta života nije dobra. Nemam opciju otići negdje na samo par mjeseci i skulirati se zbog svih odnosa i obaveza. Već dugo razmišljam o ovome. Nisu mi u interesu nikakvi tripovi i velike doze već upravo ono što je napisano u prvom postu na temi. Postepeno proširiti vidike i možda dobiti mogućnost sagledati stvari i probleme iz drugih kuteva, više uživati u malim svakodnevnim stvarima, ne očekivati previše od sebe itd. Druga stvar, sad kad želim probati ne znam kako doći do toga. Bilo kakav info će mi dobro doći. Pliz, pomagajte. Peace ✌️
Avatar
Duka
rank5
Postovi: 199
Pridružen/a: 05.03.2018, 08:02
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Duka »

Možeš da izdvojiš 100-150 evra i nekih 4-5 meseci i da ih uzgojiš sam, da imaš za ceo život, ili možeš da platiš dileru 10-15 evra za gram ko zna kakvih gljiva. Što se tiče samog uzgoja, nije preterano teško, ali je zahtevno nabaviti potrebni materijal, i takođe je rizik obzirom da su ilegalne.

Ako probaš mikrodoziranje, treba da znaš da ne deluju na svakoga isto, bez obzira na dozu. Meni recimo nisu preterano pomogle za isti problem dok sam mikrodozirao, nisam osetio nikakve "magične" efekte, više su me gurale u ono neprijatno stanje uma sa većih doza. Nećeš zdravstveno naškoditi sebi mikrodoziranjem sigurno.
A i malo veće doze ti neće naškoditi, pri tom ne mislim na one manijačke, 5+ grama, možeš i 1,2,3 grama bez problema, mada i to zavisi koliko si osetljiv na njih. Mikrodoziranje te neće iščupati iz depresije, može samo privremeno popraviti kvalitet života dok preduzimaš neke druge stvari da se dovedeš u red tako što ćeš biti motivisaniji i psihički zdraviji dok radiš mikrodoze.
Nadam se da nisam previše konfuzno ispisao ovo.
Sandoval
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 24.04.2019, 15:41
 pohvaljen: 2 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Sandoval »

Nije nimalo konfuzno, jasno do neba. Ipak, budući da ih nikad nisam probao, ako ću imati priliku ostao bi pri opciji mikrodoziranja. A cilj i je dobit neki poticaj za lakše riješiti stvari i krenuti dalje, kao štaka neka.

Dosta mi je nezgodno jer nemam gdje to napraviti, a opet kako kažeš, nikad ne znaš šta netko može uvaliti.

Znam da djeluju na svakoga drugačije, ali znatiželjan sam po pitanju da li bi mogle dati barem nekakav pomak u vidu stanju u kojem se nalazim. I ponavljam nije mi cilj nikakvo tripanje na većim dozama već da malo probudim one pozitivne komade svog uma koji su lagano zaspali. Inače sam dosta osjetljive prirode i potiskujem osjećaje, u grcu sam pred nepoznatima i trudim se pokazati u što boljem izdanju. Lažan smajl nabavim i tako... I osjetim da me iscrpljuje to...
Odgovori